gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

SOLIDARIZUOJASI SU PROTESTUOJANČIAIS PEDAGOGAIS

2016-02-14

Su pirmadienį protesto akcijas pradedančiais pedagogais  solidarizuojasi Aukštojo Moxlo fakulteto studentai. Vasario 15 d., 11 val., jie ketina kartu su mokytojais susirinkti prie Švietimo ir mokslo ministerijos, o paskui savarankiškai žygiuoti  iki Krašto apsaugos ministerijos.

„Šiais metais krašto apsaugos biudžetui buvo skirti papildomi 162 mln. eurų, t.y., iš viso 643 mln. krašto apsaugai + 542 mln. "visuomenės apsaugai", iš kurių perkamos, pvz., vandens patrankos malšinti nepatenkintiems piliečiams. Mokytojų atlyginimams kelti tuo tarpu skirta 9 mln. eurų, o ikimokyklinio ugdymo auklėtojams – 4,4 mln. Minimaliajai algai padidinti iki 350 eurų/mėnesį skirta 27 mln. eurų. Akivaizdu, kad be nuolatinio visuomenės bauginimo gręsiančiu karu ir užsienio priešais tokia politika nebūtu pateisinama daugelio piliečių“, - teigiama socialinio tinklo Facebook svetainėje sukurtoje paskyroje-renginyje „Patinka mokykloj – ir armijoj patiks: Aukštojo Moxlo fakultetas solidarizuojasi su streikuojančiais mokytojais“.

Kartu su informacija apie palaikymą PN redakcija gavo ir šio kairiojo studentų sambūrio straipsnį-pareiškimą, kuriame pasisakoma prieš "militarizavimą", autorių nuomone vykdomą švietimo, sveikatos apsaugos bei socialinės rūpybos sąskaita.

Toliau - paspaudus antraštę.


PIRMADIENĮ STARTUOJA NAUJOS PROTESTO AKCIJOS

2016-02-12
Profesinės sąjungos pakvietė švietimo bendruomenę pirmadienį, vasario 15 d., atvykti į Vilnių, kur rengiama protesto akcija „Išgyventi. Negalima emigruoti!“. Protestuotojai ir juos palaikantieji 11 val. rinksis prie Švietimo ir mokslo ministerijos (A. Volano g. 2), iš kur Šv. Mykolo ir Pilies gatvėmis eis į Katedros aikštę. Iš čia 12 val. kolona pajudės link Vinco Kudirkos aikštės, kur 12.30 val. numatomas mitingas.

Lygiai po savaitės, vasario 22 d., turėtų prasidėti ir neterminuotas švietimo darbuotojų streikas.

LR trišalė taryba, vasario 9 d. apsvarsčiusi švietimo šakoje susiklosčiusią situaciją, rekomendavo profesinėms sąjungos ieškoti taikaus problemų sprendimo būdo.Tačiau posėdyje dalyvavę darbuotojų atstovai priminė, jog pakankamai ilgai tik nevaisingai derėtasi su Vyriausybe. Buvo stengtasi išvengti streiko (jis net du kartus buvo atidėtas), tačiau, deja, mokytojai yra verčiami streikuoti: profesinių sąjungų iškelti reikalavimai realiai nevykdomi.

2015 m. gruodžio 8 ir 10 dienomis Lietuvos ugdymo įstaigose jau įvyko įspėjamieji streikai, bet Vyriausybė į juos iš esmės nereagavo.

Išsamiau - paspaudus antraštę


„KAUNO AUTOBUSŲ“ PROFSĄJUNGOS AIŠKINASI SANTYKIUS (papildyta) (15)

2016-02-09

Vasario  9 d. prie Kauno savivaldybės įvyko Kauno transporto įmonių darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ surengtas mitingas.  „Tokiam sprendimui darbuotojai ryžosi po to, kai UAB „Kauno autobusai“, atstovaujama generalinio direktoriaus Mindaugo Grigelio, ir viena iš bendrovėje veikiančių profesinių sąjungų – UAB „Kauno autobusai“ darbuotojų profesinė sąjunga, atstovaujama pirmininko Broniaus Bučelio, ignoruodamos kitas profesines sąjungas, pasirašė susitarimą, kuriame numatė savo pačių sugalvotas delegatų į darbuotojų konferenciją rinkimo taisykles“, - teigiama Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pranešime.

Tuo tarpu UAB „Kauno autobusai“ tinklalapyje informuojama, jog mitingą surengusi profesinė sąjunga pažeidžia kolektyvinę sutartį ir siekia „sukelti suirutę“ bei „išprovokuoti socialinę krizę“ bendrovėje.

Naujos - dvi paskutinės pastraipos.

Toliau - spausk antraštę.


ŠALININKŲ DAUGIAU NEI KRITIKŲ

2016-02-07

Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" 2016 m. sausio 4 - 14 d. atliktos apklausos duomenimis, 44 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 39 proc. teigė jomis nepasitikį. Palyginti su pernykšte lapkričio 20 - gruodžio 4 d. apklausa, pasitikinčiųjų padaugėjo 3 procentais, o nepasitikinčiųjų sumažėjo 1 proc.

Antra vertus, tarp 21 į apklausos lentelę įtrauktos institucijos profesinės sąjungos nusileido į 19 vietą (lapkričio-gruodžio apklausoje dar buvo 17-osios).

Praėjusių 2015 metų, kaip ir ankstesnių, apklausų rezultatai byloja, jog mažėja „neturinčių nuomonės“ apie profsąjungas. Nors daugėjant šalininkų daugėja ir kritikų, šalininkai visada persveria kritikus.

Išsamiau - paspaudus antraštę


ŠVIETIMO ŠAKOS STREIKAS NEIŠVENGIAMAS?

2016-02-04

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) išplatino pranešimą, jog vasario 22 d. pradedamas neterminuotas pedagogų streikas, nes vasario 3 d. įvykęs švietimo profesinių sąjungų atstovų susitikimas Vyriausybėje rezultatų nedavė. Nepavyko susitarti nei dėl vieno iš reikalavimų, kuriuos pernai valdžiai įteikė šešios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos, tenkinimo.

Vasario 3 d. įvykusiose derybose Švietimo ir mokslo ministerijos pateikė siūlymų pedagogų reikalavimams įgyvendinti, tačiau ten dalyvavęs Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus ir Finansų ministerijos atstovė juos įvertino kaip nerealius.

"Profesinės sąjungos dėjo visas pastangas, kad būtų išvengta streiko, net buvo atšauktas sausio pabaigoje planuotas streikas ... Ministerijos žadėtas nors ir menkas darbo užmokesčio augimas nuo šių metų sausio 1 d. tėra farsas. Nė vienai savivaldybei „padidėjusiame“ mokinio krepšelyje nepakanka pinigų numatytam pedagogų atlyginimų kėlimui", - sakoma LŠDPS pranešime.

Išsamiau - paspaudus antraštę


RENGIAMAS NACIONALINIS SUSITARIMAS DĖL ŠVIETIMO

2016-02-03
Į Lietuvos verslo tarybą susibūrusios didžiausios verslui atstovaujančios organizacijos su parlamentinių politinių partijų lyderiais rengia Nacionalinį susitarimą dėl 2016-2030 metų Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo politikos strateginių gairių. Jose sutarta kalbėti apie mokyklą ir mokytojų rengimą neliečiant profesinio ar aukštojo mokslo.

Nei į projekto rengimą, nei į jo aptarimą nebuvo įtraukta švietimo bendruomenė. Tai konstatavusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pasmerkė tokį žingsnį ir parengusi alternatyvinį susitarimo projektą kreipėsi į visas švietimo sistemoje veikiančias profesines sąjungas ragindama teikti jam pastabas.

Toliau - spausk antraštę.


PAGRINDINIS SEIMO KOMITETAS BAIGĖ SVARSTYTI DK PROJEKTĄ

2016-02-02

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete sausio 20 d. baigtas svarstyti naujojo Darbo kodekso (DK) projektas. „Nors pirminis projekto variantas buvo kritikuojamas už per didelį liberalumą, LPSK pastangomis nemažai projekto straipsnių tapo socialiai atsakingesniais, nors yra likę straipsnių, dėl kurių profesinės sąjungos kategoriškai nesutinka“, - informuoja Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK).

Primename, jog Seime naujasis socialinis modelis buvo pristatytas spalio 15 d. Netrukus po to prasidėjo svarstymai pagrindiniame – Seimo socialinių reikalų ir darbo komitete. Įvyko apie 20 posėdžių, o juose, pasak LPSK pirmininko Artūro Černiausko , dėl didelės dalies svarstomų straipsnių pavyko pasiekti palankesnių sąlygų darbuotojams. LPSK interneto puslapyje publikuojami pirmieji 5 reikšmingi sprendimai, kurie buvo priimti komitete.

Nuotr. iš profsąjungų mitingo 2015 m. rugsėjo 10 d.

Toliau - spausk antraštę.


KĄ VASARĮ VEIKS PROFESINĖS SĄJUNGOS

2016-02-01

Peržvelgėme Lietuvos profesinių sąjungų tinklalapius ir juose publikuojamus kalendorius ir pateikiame skaitytojams vasario mėnesio profsąjungų veiklos anonsą. Bene svarbiausiu įvykiu laikytinas švietimo profesinių sąjungų derybinis susitikimas Vyriausybėje vasario 3 d., kuris turėtų nulemti, ar vasario antrojoje pusėje įvyks neterminuotas šakos streikas.   

Įspėjamiesiems streikams gruodžio mėnesį nepasiekus rezultato, švietimo profsąjungos buvo paskelbusios planus terminuotai streikuoti sausio pabaigoje. Tačiau Vyriausybei pradėjus aktyviai demonstruojant norą susitarti,  jie buvo atšaukti. Profsąjungų pagrindinis reikalavimas – atkurti švietimo finansavimą į prieškrizinį lygį.

Toliau - paspaudus antraštę.


UŽKLIUVO PROFSĄJUNGŲ PRIVILEGIJOS (1)

2016-01-25

Lenkijos profsąjungų aktyvistus ir narius šokiravo žinia, kad viena iš įtakingų šalies Seimo frakcijų - liberalcentristinė partija "Moderni Lenkija" (Nowoczesna) įregistravo įstatymo projektą, pagal kurį gali būti panaikintos pagrindinės iki šiol galiojusios šalyje veikiančių profesinių sąjungų privilegijos. Projekte, be kita ko, siūloma atleisti darbdavius nuo pareigos nemokamai suteikti profsąjungų veiklai patalpas, teikti joms finansinę paramą. Profsąjungų susivienijimai, kaip ir kitos visuomeninės organizacijos, turėtų kasmet pateikti finansines ataskaitas mokesčių inspekcijoms.

Profsąjungų narių, jų aktyvo veiklai esą nepagrįstai skiriamas ir tam tikras skaičius darbdavio apmokamų darbo valandų kiekis.

"Solidarumas" (Solidarność ) ir "Lenkijos profsąjungų aljansas" (Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych - OPZZ) šį dešiniųjų žingsnį pavadino „abusurdišku“, sukurptu net nepasikonsultavus su suinteresuotomis pusėmis. "Įstatymo projektas pažeidžia ne tik Tarptautinės darbo organizacijos atitinkamos konvencijos 135 punktą, bet ir Lenkijos konstituciją (jos 20 str.)“,- komentuoja OPZZ vadovas Janas Guz (Jan Guz).

Išsamiau – paspaudus antraštęPROFESINĖS SĄJUNGOS ĮSPĖJO POLICIJOS VADĄ (1)

2016-01-22

Lietuvos policijoje veikiančios profesinės sąjungos nepatenkintos naujosios policijos vadovybės vykdomomis chaotiškomis, neapgalvotomis pertvarkomis bei nykstančia bendradarbiavimo kultūra. Tai konstatuojama bendroje Lietuvos policijos profesines  sąjungos, Lietuvos respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos, Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos tarybų ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos sausio 21 d. priimtoje rezoliucijoje, kuri įteikta Lietuvos policijos generaliniam komisarui Linui Pernavui.

Rezoliucijoje, be kita ko, reikalaujama stabdyti visas pradėtas pertvarkas policijoje ir imtis jų tik visapusiškai pasirengus jų įgyvendinimui, apmokyti pareigūnus dirbti pasikeitusiomis tarnybos sąlygomis bei atkurti realų socialinį dialogą.

Toliau - spausk antraštę.


ITUC ATSKLEIDĖ NEŽABOJAMĄ KORPORACIJŲ GODUMĄ

2016-01-18

Pasaulinėse tiekimo grandinėse, priklausančiose pasaulio 50 įmonių, pagal darbo sutartis dirba tik 6 proc. žmonių,  visas verslas remiasi 94 proc. „paslėptų“ darbuotojų, - parodė naujas Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC) tyrimas.

„Tik 50 įmonių, įskaitant "Samsung", "McDonalds" ir "Nestle", pajamos yra 34 trilijonai dolerių. Tiek pinigų ir turima galia gali sumažinti nelygybę, tačiau vietoj to jie sukūrė verslo modelį su 116 milijonų paslėptų darbuotojų", - teigia Sharan Burrow, ITUC generalinė sekretorė.

Toliau - paspaudus antraštę.


LENKIJOS „SOLIDARUMAS” – PRIEŠ PREKYBOS TINKLŲ DARBĄ IŠEIGINĖMIS

2016-01-15

Lenkijos profesinė sąjunga “Solidarumas” (NSZZ „Solidarność”) kreipėsi į vyriausybę ragindama uždrausti prekybos centrų bei kitų parduotuvių darbą išeiginėmis dienomis. Premjerei Beatai Šydlo (Beacie Szydło ) “Solidarumo” bankų ir prekybos sektoriaus vadovas Alfredas Bujara (nuotr.) įteikė specialią peticiją su kalendoriumi, kuriame pažymėtos dienos, kada neturėtų būti prekiaujama.

Premjerei sukvietus prekybininkų pasitarimą, paaiškėjo, jog nemaža stambių prekybos centrų į profsąjungų iniciatyvą žvelgia pozityviai.

Žiniasklaida pažymi, jog gali būti priimtas ir diskusijoje pasiūlytas alternatyvus variantas: prekybos išeiginėmis dienomis įstatymu neuždrausti, o nustatyti didesnius mokesčius toms parduotuvėms, kurios ir per išeigines dienas bus toliau atidaromos pirkėjams.

Išsamiau – paspaudus antraštę


PROFSĄJUNGA PRISIDĖJO PRIE GINTARO KAMBARIO ĮRENGIMO

2016-01-13

Sausio 12 d. Kauno klinikinėje ligoninėje duris atvėrė unikali gintarais dekoruota palata, kurioje bus gydomi tuberkulioze ir kitais kvėpavimo sutrikimais sergantys vaikai. Tam buvo surinkta 14,5 kg gintarų, o 1,5 kg gintarų palatą įrengusiai organizacijai „Saulės smiltys“ gruodį perdavė Kauno klinikinės ligoninės profesinė sąjunga.

„Nupirkome 1 kg ir 50 g gintarų. Tai Kauno klinikinės ligoninės profesinės sąjungos narių indėlis įgyvendinant gražią idėją“, - įteikdama gintarus (nuotr.) sakė profesinės sąjungos pirmininkė Irena Tavgenienė.

Toliau - spausk antraštę.


MMA KYLA, O KVALIFIKUOTŲ MEDIKŲ ALGOS - ĮŠALDYTOS (1)

2016-01-11

Keliant minimalų mėnesinį atlyginimą (MMA) išbalansuojamos sveikatos pasaugos įstaigų darbo užmokesčio sistemos, nes nekvalifikuotų darbuotojų atlyginimai keliami, o kvalifikuotų medikų darbo užmokestis nuo 2009 m. nebuvo didinamas. Apie tai informuoja Lietuvos gydytojų vadovų sąjunga (LGVS) ir Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė  sąjunga (LSADPS).

Pasak LSADPS pirmininkės Aldonos Baublytės, per 2012–2015 m. laikotarpį MMA buvo didinamas net penkis kartus, tačiau sveikatos apsaugos darbuotojų, gaunančių MMA, darbo užmokesčio padidinimas buvo paliktas kompensuoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis ir įstaigų vadovų atsakomybei.

Toliau - spausk antraštę.


STREIKO KLAUSIMU PROFSĄJUNGŲ NUOMONĖS IŠSISKYRĖ (4)

2016-01-09

Sausio 7 d. įvyko Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) koordinavimo tarybos ir Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) tarybos posėdis. Pagrindinis bendro posėdžio tikslas - pasirengti sausio 14 d. profsąjungų ir valdžios atstovų susitikimui artėjant profesinių sąjungų numatytai trijų dienų streiko sausio pabaigoje datai.

Su švietimo darbuotojų atstovais susitikti atvykusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė papasakojo, ką valdžia atliko reaguodama į 2015 m. spalio 28 d. įvykusio mokytojų kongreso bei gruodžio 8 ir 10 dienų įspėjamojo streiko reikalavimus.

Dviejų švietimo profsąjungų aktyvas vieningai nusprendė atsisakyti sausio pabaigoje numatomo streiko, dalyvauti sausio 14 d. susitikime su Vyriausybės atstovais. Jei laukiamų rezultatų susitikimas neduos, bus rengiamasi neterminuotam streikui, kuris įvyktų kovo mėnesį.

Nuo šio dviejų didžiausių švietimo profesinių sąjungų sprendimo atsiribojo Žemaitijos regione veikiančios Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos  vadovas Eugenijus Jesinas. BNS agentūrai E.Jesinas pareiškė, kad jo vadovaujama profesinė sąjunga ketinanti streikuoti sausį.

Išsamiau - paspaudus antraštę


SOCIALINIS DARBUOTOJAS DAŽNAI LIEKA VIENAS

2016-01-06
„Dar nėra atliktas atvejo tyrimas, tačiau jau išsakomi kaltinimai, kad socialinis darbuotojas neatliko savo darbo su socialinės rizikos šeima pareigų“, - taip į atgarsius po tragedijos  Kėdainių rajone, kur tėvas nužudė du vaikus, reaguoja Lietuvos socialinių darbuotojų asociacija (LSDA).

Pasak jos prezidentės Rasos Laiconienės, socialinis darbuotojas yra socialinės rizikos šeimos pagalbininkas, tačiau jis negali būti atsakingas už tokios "šeimos pasirinktą gyvenimo būdą ir jos sprendimus bei tų sprendimų pasekmes".

Be to, socialinis darbuotojas dažnai lieka vienas su socialinės rizikos šeimos problemų sprendimu, rajonų savivaldybėse nėra pakankamos socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugų infrastruktūros, kad šeimos nariai būtų nukreipti gydytis nuo priklausomybių, įveikti krizę ir pan.

Toliau - paspaudus antraštę.


TRANSPORTININKŲ FORUMO VADOVU TAPO R. NARBUTAS

2016-01-06

Lietuvos transporto darbuotojų profesinių sąjungų forumo vadovu 2015 m. gruodį išrinktas Vairuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Ramūnas Narbutas (nuotr.).

Trylika metų, t.y. nuo pat įkūrimo, forumo pirmininku buvo perrenkamas Jonas Petraška. Dar kartą kandidatuoti į vadovo postą šį kartą J.Petraška atsisakė, pareikšdamas, kad atėjęs laikas profesinių sąjungų lyderius pakeisti jaunesniais.

Forumo pirmininko pavaduotoju išrinktas Jūrininkų sąjungos pirmininkas Petras Bekėža.

Išsamiau - paspaudus antraštę


BENDROVĖS DARBUOTOJAI GAVO IŠMOKAS IŠ PELNO

2016-01-05

Naftininkų profesinė sąjunga informuoja, kad baigiantis 2015 metams AB „Orlen Lietuva“ visiems darbuotojams išmokėjo 1,8 pagrindinio darbuotojo darbo užmokesčio dydžio  vienkartines išmokas. Taigi įgyvendinta profesinės sąjungos susiderėta kolektyvinės sutarties nuostata dėl metinės  priemokos už bendrovės veiklos rezultatus.

PN žiniomis, pastarąjį kartą vienkartinės išmokos už bendrovės veiklos rezultatus AB „Orlen Lietuva“ darbuotojams buvo išmokėtos 2012 m.

Išmokų darbuotojams iš įmonės pelno nelinkusios mokėti ne tik Lietuvos įmonės, dėl jų sunku susitarti ir Europos Sąjungoje. Kas ketveri metai atliekamo Europos įmonių tyrimo duomenimis, 2009 m. tik 14 proc. visų privačių dešimt arba daugiau darbuotojų turinčių ES įmonių taikė kokią nors pelno dalijimosi sistemą. Tuo tarpu Lietuvoje 2013 m. portalui cvmarket.lt apklausus 234 įvairių Lietuvos įmonių darbuotojus paaiškėjo, kad realiai skatinami sako esantys tik 8,5 proc. apklaustųjų.

Išsamiau - paspaudus antraštę


LATVIJOS MEDIKAI ATŠAUKĖ PLANUOTĄ STREIKĄ, O PEDAGOGAI?

2016-01-04

Baigiantis 2015-iesiems Latvijos seimas patvirtino 2016 metų šalies biudžete numatytus papildomus 9 mln. eurų pedagogų atlyginimų reformai nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. vykdyti ir 10 mln. eurų medikų atlyginimams.

Tačiau mokytojų tik toks švietimo biudžeto padidinimas netenkina. Latvijos žiniasklaidoje primenama, kad pernai lapkričio 27 d. mokytojai, protestuodami prieš numatomą atlyginimų reformą, jau buvo surengę įspėjamąjį streiką, kuriame dalyvavo apie 25 tūkst. pedagogų.

Streikuoti buvo pasirengę ir medikai. Tačiau Latvijos sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos darbuotojų profesinės sąjungos vadovas Valdas Keris po dviejų valandų derybų taikinimo komisijoje paskelbė, jog žadėto streiko jau nerengs.

lizda.lv iliustracija

Išsamiau - paspaudus antraštę


F.JUCIUS: PROFSĄJUNGŲ BĖDŲ PRIEŽASTIS – JŲ PAČIŲ PASYVUMAS IR NETINKAMI VADOVAI

2015-12-31

Šiaulių regione veikiančios Laisvosios jungtinės profesinės sąjungos pirmininkas teisininkas Feliksas Jucius teigia, kad profesinių sąjungų įtaka bei jų įvaizdis silpsta pirmiausia dėl jų pačių, ypač didžiųjų centrų, pasyvumo. Pastarojo meto akcijos prieš Socialinio modelio įteisinimą esančios tik "mosikavimas kumščiais po mūšio".

Iki šiol nesugebėta pasinaudoti ir Profesinių sąjungų įstatymo (PSĮ) ar dar tebeveikiančio Darbo kodekso (DK) teikiamomis galimybėmis. "Stebiuosi, kad, matyt, niekam neįdomios įstatyminės nuostatos, numatytos PSĮ 3 str., kur aiškiai įvardinti požymiai, kaip ir kada ir kokiais veiksmais trukdoma teisėtai profesinių sąjungų veiklai... O apie DK 33 str. iš viso užmiršta, kad toks yra. Juk šis straipsnis papildo PSĮ 17 str., leidžiantį kurti savo darbo inspekcijas, teisinės pagalbos tarybas".

Prieš 17 metų įsitraukęs į profsąjungų veiklą ir bandęs bendradarbiauti su keliomis didesnėmis profesinėmis sąjungomis, F.Jucius jose pasigedo vidinės demokratijos, nuoširdžių pastangų ginti žmogų, siekių visoms profsąjungoms veikti vieningai.

Tačiau darbuotojų organizacijos dar turinčios galimybę atgimti, kai išsirinks tinkamus vadovus, t.y. „tokius lyderius, kurie neatsitvers nuo kitų organizacijų, o imsis visi vienodai suprasti ir taikyti įstatymo suteiktas galias darbuotojų teisėms realiai ginti.“

Interviu su F.Juciumi - paspaudus antraštę


SOCIALINIS MODELIS – IŠŠŪKIS „LIFOSOS” DARBUOTOJAMS (2)

2015-12-30

Iš AB „Lifosa” profsąjungos pirmininko pareigų neseniai pasitraukė ilgametis jos pirmininkas Antanas Lazdauskas. Iki konferencijos, kuri numatoma kitų metų sausio 21 d., pirmininko pareigas eina komiteto narys teisės magistras Kęstas Šlama (nuotr.).

Vertindamas Seime svarstomą Socialinio modelio projektą, K.Šlama pabrėžia, jog iššūkis, kuriam turėtų būti pasirengęs šios bendrovės profsąjungos lyderis, yra būsimas naujos kolektyvinės sutarties pasirašymas. Jei Seime bus Socialinis modelis priimtas, dabartinė "Lifosos" kolektyvinė sutartis (kuri yra neterminuota) taps terminuota ir galios - pagal Socialinio modelio projektą - iki 2017 metų. Žinant, kokios Socialiniame modelyje sąlygos numatomos darbuotojams, bus nelengva užduotis apginti (išlaikyti) tuos laimėjimus, kurie yra įtvirtinti dabartinėje "Lifosos" kolektyvinėje sutartyje.

Tarp profesinės sąjungos pirmininko veiklos prioritetų pirmininkas išskiria „konstruktyvų dialogą su darbdavio atstovais“. „Pagarbą iš kitos pusės gali pelnyti tik ateidamas su protingais ir gerai pasvertais pasiūlymais ar reikalavimais“, - pabrėžia K.Šlama.

Interviu su K.Šlama – paspaudus antraštęĮKALBINĖJA ATSISAKYTI STREIKO

2015-12-28

Gruodžio 28 d. Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas ir kitų 2016 m. sausį streikuoti besirengiančių profsąjungų atstovai dalyvavo Vyriausybės vicekanclerio Rimanto Vaitkaus inicijuotame susitikime. Vicekancleris įkalbinėjo profesines sąjungas atsisakyti sumanymo streikuoti.

Profesinių sąjungų šie argumentai neįtikino.

Vis dėlto šiuo reikalu sausio 14 d. numatomas dar vienas profsąjungų ir valdžios atstovų susitikimas.

Lsdps.lt nuotr.

Išsamiau – paspaudus antraštę


GERIAU UŽ PROFSĄJUNGAS BUVO VERTINAMOS VYRIAUSYBĖ IR NET MUITINĖS

2015-12-22
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" šių metų lapkričio 20 - gruodžio 4 dienomis atliktos apklausos duomenimis, 41 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 40 proc. teigė jomis nepasitikį.
Prieš mėnesį (spalio 28 - lapkričio 8 dienų apklausoje) darbuotojų atstovės buvo pasiekusios per pastaruosius šešerius metus aukščiausio pasitikėjimo rezultato (pasitikėjo 47 proc. respondentų, nepasitikėjo 36 proc.), o štai lapkričio pabaigoje – gruodžio pradžioje įvyko ryškus visuomenės nuomonės pablogėjimas - 6 punktais per mėnesį nusmuko pasitikėjimo balas ir 4 punktais vėl padaugėjo antipatikų.

Šį netikėtą visuomenės vertinimų lūžį patvirtina ir smukimas reitingų lentelėje: tarp 21 vertinamos institucijos dabar profsąjungos vėl atsidūrė 17-je vietoje, prieš mėnesį buvusios 15-osios.

Išsamiau - paspaudus antraštę


KALĖDŲ EGLUTĖS, PAPUOŠTOS... KARVIŲ GALVOMIS

2015-12-18

Ketvirtadienį, gruodžio 17 d., prie Ukrainos parlamento (Верховна Рада України) susirinko šalies žemdirbių - fermerių, samdinių bei smulkiųjų ūkininkų - tūkstantinė minia. Protesto akciją inspiravo Jaceniuko vyriausybės rengiamas įstatymo projektas, pagal kurį turėtų būti atšauktas  specialus mokestinių lengvatų režimas, iki šiol taikytas žemės ūkyje.

Pagrindiniai protesto akcijos šūkiai: "Neleisime, kad Ukraina badautų!", "Neliks kaimo - neliks valstybės!", "Atstatydinti Jaceniuko vyriausybę!" Prie parlamento mitingo dalyviai pastatė eglutes, "papuoštas"... nupjautomis karvių galvomis.

Jei valdžia neatsižvelgs į agrarininkų protestą, mitingo dalyviai pagrasino surengti nacionalinį streiką, užblokuoti federalines automagistrales ir kt.

***

SAUSIO PABAIGOJE NUMATOMAS TRIJŲ DIENŲ STREIKAS

2015-12-17

Gruodžio 16 d. susirinkusios visos Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga, Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“) svarstė tolesnių veiksmų planą, praneša Lietuvos švietimo profesinė sąjunga.

Konstatuota, kad "valdžia iš esmės neatsižvelgė į streikuojančių pedagogų interesus, nerodo jokio noro spręsti problemas", todėl ir buvo nuspręsta sausio pabaigoje skelbti 3 dienų streiką.

Pranešime primenama, kad gruodžio 8 ir 10 dienomis "visoje Lietuvoje vyko" įspėjamasis 2 valandų streikas, kuriame dalyvavo daugiau nei 450 ugdymo įstaigų ir virš 11 tūkstančių pedagogų.

Lsdps.lt nuotraukoje: streikuota ir išjungus šviesą

Išsamiau - paspaudus antraštę


SUKILO UKMERGĖS GREITOSIOS MEDIKAI (2)

2015-12-16
Ukmergės greitosios medicinos pagalbos darbuotojai gruodžio 17 d., 9. 30val., prie Ukmergės rajono savivaldybės rengia piketą bei žada masiškesnes akcijas, - informuoja Ukmergės profesinė sąjunga „Solidarumas“. Taip protestuojama prieš savivaldybės kliudymą rajono greitosios pagalbos stotį prijungti prie Vilniaus greitosios.

Pasak profsąjungos, Ukmergės savivaldybė nepaiso nei Sveikatos apsaugos ministerijos vykdomos politikos stambinti rajonų greitosios pagalbos stotis prijungiant jas prie jau veikiančių didžiųjų, nei daugumos Ukmergės greitosios darbuotojų pasirinkimo. Yra trukdoma klausimą svarstyti rajono taryboje, vietoj to sudaroma darbo grupė, kurioje yra ir Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC priklauso greitosios pagalbos skyrius) vyriausiosios gydytojos sutuoktinis.

Nuotr.: 2014 m. spalio 9 d. Ukmergės GMP skyriuje lankėsi delegacija iš Norvegijos profsąjungos „Fagforbundet“.

Toliau - paspaudus antraštę.


UŽ SĖKMINGAI ĮVYKDYTĄ PROJEKTĄ – SOLIDI PREMIJA (4)

2015-12-14

 Gruodžio pradžioje Lietuvos kultūros darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Juozas Rimkus bei danų kalbos vertėjas Pranas Kęstutis Tiknevičius Danijos profesinių sąjungų konfederacijos (LO) kvietimu lankėsi Kopenhagoje ir Ringstede.

Kopenhagoje susitikta su Danijos bibliotekininkų profesinės sąjungos prezidente Tine Jiorgensen ir jos pavaduotoju Bruno Pedersen, o Ringstede įvyko LO Midtsjellando regioninės profesinės sąjungos 2015 metų kultūros premijos įteikimo ceremonija. Šiais metais 10000 kronų premija paskirta Lietuvos profsąjungininkams.

2012 – 2014 metais šakinė Lietuvos kultūros darbuotojų profesinė sąjunga (veikia Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos sudėtyje), vykdydama europinį projektą “Socialinio dialogo skatinimas Lietuvos kultūros darbuotojų institucijose”, tarptautiniais partneriais pasikvietė Danijos profesinę sąjungą. Aktyvaus bendradarbiavimo rezultatas – 2014 metais vasario 27 d. su Lietuvos kultūros ministerija pasirašyta kultūros šakos kolektyvinė sutartis.

Išsamiau - paspaudus antraštę


KETVIRTADIENĮ - NACIONALINIO STREIKO FINALAS

2015-12-09

Tęsiasi įspėjamasis nacionalinis švietimo šakos streikas. Gruodžio 8 d. jame dalyvavo apie 300 šalies ugdymo įstaigų. Ketvirtadienį, gruodžio 10 d., dvi valandas ketina streikuoti Andriaus Navicko vadovaujamos Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠDPS) paraginti darbuotojai - apytikriai iš 100 Lietuvos švietimo įstaigų.

Bendrojo ugdymo įstaigose nevyks pirmosios dvi pamokos, ikimokyklinio ir neformaliojo švietimo įstaigose streikuojama bus pirmąsias dvi darbo valandas.

LŠDPS taip pat pakvietė švietimo darbuotojus, kurie streikuoja, ir tuos, kurie negali ar nespėja prisidėti prie streiko, dalyvauti akcijoje „Padėk Vyriausybei - išjunk šviesą!“

Išsamiau - paspaudus antraštę


PANEVĖŽIO KOLEGIJOS DARBUOTOJŲ STREIKAS ATŠAUKIAMAS

2015-12-09

Panevėžio kolegijos darbuotojų profesinės sąjungos tarybos pirmininkas Henrikas Sinickas atsiuntė PN pranešimą, jog gruodžio 9 d. turėjęs įvykti streikas atšaukiamas.

Profesinė sąjunga neatsisako administracijai pateikto reikalavimo, susijusio su darbuotojams nepriimtina kolegijos valdymo ir struktūros pertvarka. Jei Panevėžio kolegijos direktorius ir kolegijos taryba iki 2016 m. sausio 25 d. neįvykdys profesinės sąjungos reikalavimo, vėl numatoma organizuoti įspėjamąjį streiką.

Išsamiau – paspaudus antraštę


ORGANIZATORIŲ NUOMONE, GRUODŽIO 8 DIENOS STREIKAS PAVYKO (5)

2015-12-08

„Galima drąsiai konstatuoti, kad streikas kaip įspėjamoji prevencinė priemonė pavyko“, - gruodžio 8 d. surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) pirmininkas Audrius Jurgelevičius. Pasak jo, akcija pavyko todėl, kad dar net streikui neprasidėjus Finansų ministerija ir Vyriausybė rado „keliolika milijonų“ eurų, nors iki tol apie bet kokį papildomą finansavimą švietimui nebuvę kalbos.

Streikas, anot organizatorių, pavyko dar ir todėl, kad jam buvo aktyviai trukdoma iš Švietimo ir mokslo ministerijos: buvo dedama „didelių“ pastangų, kad „mokytojų tarpe būtų įnešta tam tikra sumaištis ir nerimas“.

PN primena, kad dar vienas įspėjamasis streikas vyks poryt, gruodžio 10 d. Jo organizatorius - Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS). Streike dalyvaus apie 100 mokyklų.

Išsamiau – paspaudus antraštę.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink