gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

PROFESINĖS SĄJUNGOS TOLIAU POPULIARĖJA

2015-12-07
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" šių metų spalio 28 - lapkričio 8 dienomis atliktos apklausos duomenimis, 47 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 36 proc. teigė jomis nepasitikį.

Per ankstesnę, spalio 1-10 d., apklausą pasitikinčiųjų darbuotojų atstovėmis buvo vienu proc. mažiau, o nepasitikinčių - dviem proc. daugiau (46:38).

Tarp 21 apklausai pateiktos institucijos profesinės sąjungos išsaugojo15-tąją vietą.

Išsamiau – paspaudus antraštę


DĖL DARBUOTOJŲ ATLEIDIMO KREIPĖSI Į TEISMĄ

2015-12-07

 Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ kreipėsi į teismą prašydama Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimą atleisti 160 savivaldybės darbuotojų panaikinti kaip neteisėtą. "Šalių susitarimu“ darbus jau yra palikę 48 Kauno miesto savivaldybėje dirbę valstybės tarnautojai ir 59 pagal darbo sutartis dirbę darbuotojai.

"Sandrauga" teigia, jog apie tai ne tik kad nebuvo laiku teikiama informacija profesinei sąjungai, bet nevyko ir konsultacijos – būtina ir itin svarbi procedūra, padedanti sumažinti „smūgį“ įstaigos darbuotojams, kuomet yra ruošiamasi atleisti didelį žmonių skaičių.

Įvyko pirmasis teismo posėdis.

Išsamiau - paspaudus antraštę


STUDENTAI SOLIDARIZUOJASI SU MOKYTOJAIS (5)

2015-12-05

Gruodžio 2 d. Aukštojo Moxlo fakultetas Kaune surengė diskusiją „Mokytojų streikas! Kas vyks ir kaip solidarizuotis? “Renginyje dalyvavo LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas, jo pavaduotoja Erika Leiputė-Studžienė.

Aukštojo Moxlo fakulteto studentai susitiko su mokytojų atstovais norėdami iš jų pačių išgirsti pedagogų reikalavimus ir pasipriešinimo taktikas, išreiškė poreikį suvienyti tam tikras švietimo sistemos dalis. Buvo svarstoma, kaip įgyvendinti bendradarbiavimo galimybes.

Studentai pakvietė pedagogus į generalinę universitetų darbuotojų ir studentų asamblėją, kuri įvyks gruodžio 11 d., 16 val., VDU Mažojoje salėje.

Aukštojo Moxlo fakultetas visuomenei tapo žinomas tada, kai šių metų Rugsėjo 1-osios minėjimą prie Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) jie paįvairino akcija, kuria norėjo kritiškai įvertinti aukštojo mokslo suprekinimą bei studentų kasdienybės problemas.

Išsamiau - paspaudus antraštę


KITĄ SAVAITĘ – TRYS STREIKAI

2015-12-03

Kitą savaitę, pirmą kartą šalies istorijoje, nusimato net ne du, o trys įspėjamieji streikai. Gruodžio 8 ir 10 dienomis įspėjamąjį dviejų valandų streiką rengia švietimo profesinės sąjungos, o gruodžio 9 d. streikuos Panevėžio kolegijos darbuotojai.

Kaip informavo šios įstaigos profesinės sąjungos taryba, įspėjamuoju streiku reikalaujama įvykdyti kolektyvinio darbo ginčo dėl kolegijos valdymo ir struktūros pertvarkos taikinimo komisijos 2014 m. balandžio 1 d. užfiksuotus nutarimus.

Kaip PN sakė Panevėžio kolegijos profesinės sąjungos tarybos pirmininkas Henrikas Sinickas, tai, kad šis streikas vyks tą pačią savaitę, kaip ir nacionaliniai mokytojų streikai, tėra sutapimas. Jo teigimu, kolegijos tarybos 2013 m. vasarą patvirtinta įstaigos valdymo struktūra, veikianti nuo 2014 metų sausio, yra  ydinga, jai nepritaria ir kolegijos Akademinė taryba. Deja, nei kolegijos direktorius Egidijus Žukauskas, nei kolegijos taryba nerodo geros valios, o raštais atakuojama Švietimo ir mokslo ministerija – tik „atsirašinėjanti“.

Toliau - paspaudus antraštę.


PEDAGOGŲ STREIKAI – GRUODŽIO 8 IR GRUODŽIO 10 DIENOMIS? (13)

2015-12-02

Sužlugus gruodžio 1 d. vykusioms švietimo darbuotojų profsąjungų deryboms su Vyriausybės paskirta taikinimo komisija, profesinių sąjungų  tinklalapiuose pranešama, kad gruodžio 8 d. ir gruodžio 10 dienomis vyks įspėjamieji pedagogų streikai.

Lietuvos švietimo profesinės sąjunga (LŠPS)  skelbia, jog  streikas vyks gruodžio 8 d. Tuo tarp Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) priėmė kitą sprendimą: šios profesinės sąjungos įtakoje esančios švietimo įstaigos streikuos gruodžio 10 d. Datos perkėlimą LŠDPS aiškina būtinybe laikytis Civilinio kodekso ir Darbo kodekso nuostatų.

Kol kas nėra patikslintos informacijos, kiek ugdymo įstaigų streikuos gruodžio 8 ir kiek gruodžio 10 dienomis.

Išsamiau – paspaudus antraštę


PO DEŠIMTIES DIENŲ STREIKO RASTAS KOMPROMISAS

2015-12-01

Lapkričio 30 d. baigėsi prieš dešimt dienų prasidėjęs Suomijos pašto ir logistikos profesinės sąjungos PAU surengtas streikas prieš valstybės kontroliuojamos pašto paslaugų tiekimo įmonės POSTI planus „padidinti našumą ir sutaupyti pinigų“ darbuotojų sąskaita.

Kolektyvinis ginčas buvo susijęs su darbo užmokesčiu, darbo grafikais ir laikinųjų darbuotojų įdarbinimu.

Valstybės tarpininkės Minna Helle lapkričio 29 d. vakare pateiktas kompromisinis pasiūlymas tiko tiek profesinei sąjungai, tiek darbdavių organizacijai Palta. YLE nuotr.

Išsamiau – paspaudus antraštę

 

LATVIJOJE VISĄ DIENĄ STREIKAVO APIE 25 TŪKST. PEDAGOGŲ

2015-11-27
Penktadienį, lapkričio 27 d, vienos dienos streiką surengė dialogu su vyriausybe nepatenkinti apie 25 tūksančių Latvijos pedagogų.  Viena iš pagrindinių protesto priežasčių – valdžios nenoras kelti atlyginimus ir nepagarba šiai profesijai.

Pirmąjį per 15 metų tokio masto  švietimo darbuotojų streiką, kuriame dalyvavo bendrojo, ikimokyklinio ugdymo pedagogai bei kiti švietimo darbuotojai, surengė Latvijos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga LIZDA,  didžiausia šalies profsąjunga, kuriai priklauso 56 proc. visų švietimo darbuotojų.

lizda.lv nuotr.

Toliau - paspaudus antraštę!


ŠEŠIOS PROFSĄJUNGOS RENGIASI STREIKUI, O DVI – DERASI (7)

2015-11-26

Šalies švietimo sistema laukia pedagogų streiko, kuris planuojamas gruodžio 8 d. ir kuriam rengiasi šešios profesinės sąjungos: Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga (LŠĮPS), Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS),  Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“.

Pirmoji apie tai, kad traukiasi iš derybų su Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties visuomenę  informavo LŠDPS, vėliau iš jų pasitraukė ir kitos penkios. Tačiau lapkričio 26 d. numatytas derybinis posėdis vis tiek įvyko. Mat iš aštuonių derybose dalyvavusių profesinių sąjungų dvi sutiko derybas tęsti. Tai - Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ ir Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas.

lsdps.lt nuotr.: pirmasis derybinis posėdis dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties.

Toliau - paspaudus antraštę!


UŽ SAUGIĄ LIETUVĄ, BE POLITINĖS KORUPCIJOS! (AKCIJA ATŠAUKTA!) (1)

2015-11-24

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS)  ketvirtadienį, lapkričio 26 dieną, 12 valandą, kviečia "visus Lietuvos pareigūnus ir kitus intrigomis grįsta Lietuvos politika nusivylusius žmones“ į Katedros aikštę Vilniuje.

Organizatorių teigimu, šia akcija siekiama išreikšti paramą "atsistatydinusio ministro Sauliaus Skvernelio pradėtiems darbams – pokyčiams vidaus reikalų sistemoje".

Mitingo šūkis: „Už saugią Lietuvą, be politinės korupcijos!“

Lapkričio 25 d. NPPSS pranešė, jog laikinai atšaukia planuotą akciją.

Išsamiau - paspaudus antraštę


LATVIJOS PREZIDENTAS: STREIKAS – TAI VYRIAUSYBĖS DARBO VERTINIMAS

2015-11-24

Latvijos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga LIZDA paragino moksleivių tėvus lapkričio 27 d. neleisti vaikų į mokyklą: tą dieną numatomas pedagogų streikas. Pranešama, kad įspėjamajame streike dalyvaus 22 360 tūkstančių švietimo ir mokslo darbuotojų iš 845 įstaigų - bendrojo lavinimo mokyklų, sporto mokyklų, internatų, darželių, aukštųjų mokyklų, mokslo įstaigų.

Latvijos prezidentas Raimonds Vējonis (nuotr.) ta proga pareiškė, jog penktadienį rengiamas streikas - tai vyriausybės darbo vertinimas. O tai savo ruožtu byloja, jog šalies vyriausybė veikia nepakankamai gerai.

"Svarbiausia, ką turi suprasti vyriausybė, - pareiškė prezidentas, - sprendimus dėl mokytojų atlyginimų derėjo priimti jau seniai. Tai, kad ministrų kabinetas tą reikalą vilkino, kaip tik ir tapo streiko priežastimi."

Streiko organizatoriai numato akcentuoti du pagrindinius reikalavimus. Pirma, į švietimo biudžetą turi būti sugrąžinti anksčiau atimti 9 milijonai eurų; jie turi būti skirti dabartinei atlyginimų sistemai pagerinti, - pirmiausia ikimokyklinėse įstaigose ir mažose mokyklose. Antrasis reikalavimas liečia aukštųjų mokyklų finansavimo reikalus.

Išsamiau - paspaudus antraštę


PROFSĄJUNGOS BUVO POPULIARESNĖS UŽ VYRIAUSYBĘ

2015-11-23
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" šių metų spalio 1-10 d. atliktos apklausos duomenimis, 46 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 38 proc. teigė jomis nepasitikį.

Prieš mėnesį, per rugsėjo 12-22 d. vykdomą apklausą, pasitikinčiųjų darbuotojų atstovėmis buvo 2 proc. mažiau, o nepasitikinčių net trimis procentais daugiau.

Reitingų šuolį pasitikėjimo linkme įtvirtino ir pakilimas (net dviem punktais) reitingų lentelėje: tarp 21 apklausai pateiktos institucijos profesinės sąjungos pakilo į 15-ją vietą (rugsėjį buvo 17-osios) ir pirmą kartą šiemet aplenkė Vyriausybę.

Išsamiau - paspaudus antraštę


PASISAKO PRIEŠ DESTRUKTYVIUS L.GRAUŽINIENĖS VEIKSMUS (2)

2015-11-21

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) paskelbė pareiškimą, jog „prasidėjęs Seimo pirmininkės ir kitų politikų žodžių karas viešoje erdvėje tik įrodo, kad patiems aukščiausiems šalies vadovams gerokai toli iki aukšto politinio lygio, apie kurį taip garsiai kalbama. Kad ir kaip būtų, pamirštamas esminis dalykas – visuomenės saugumas“.

NPPSS vadovo Vladimir Banel teigimu, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė aktyviai dezinformuoja tiek visuomenę, tiek kitus politikus savo neadekvačiais pareiškimais apie tai, kad vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis neva nieko gero pareigūnų labui nepadarė. NPPSS nuomone, tokie Seimo pirmininkės veiksmai ne tik kad neatitinka tikrovės, bet ir „skaldo visuomenę bei trukdo stiprinti teisėsaugos sistemą“.

Išsamiau – paspaudus antraštę


PROFESINĖS SĄJUNGOS VEIKLOS PRIORITETAI PAGAL V.VILIMIENĘ

2015-11-20

Lapkričio mėnesį sukanka 25 metai, kai demokratiniais pagrindais buvo reorganizuota bei įregistruota Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos profesinė sąjunga, nuo 2010 m. gegužės pasivadinusi Naftininkų profesine sąjunga. Sukaktuvių proga dabartinė organizacijos pirmininkė Virginija Vilimienė dalijasi savo 20-mečio vadovavimo profesinei sąjungai patirtimi ir prioritetais bei siekiais.

„Svarbiausias prioritetas – dalyvauti priimant sprendimus, susijusius su darbuotojais. Dalyvaujame įvairiose komisijose, susitikimuose (darbuotojų saugos ir sveikatos, pareigybių vertinimo, kas savaitę - susitikimuose su personalo tarnybos vadovybe, kas mėnesį – su generaliniu direktoriumi ir t.t.). Visur atstovaujame darbuotojų interesams,“ -  pabrėžia V.Vilimienė.

Narių informavimas bei švietimas - „vienas pagrindinių prioritetų“, todėl Naftininkų profesinė sąjunga ypač daug dėmesio skyrė savai žiniasklaidai kurti bei plėtoti bei kitai profsąjungų spaudai (iki 2011 metų leistoms „Lietuvos profsąjungoms“ ir kt.) remti

Tarp dar neįgyvendintų naftininkų lyderės siekių - „ kad profesinė sąjunga visiškai liautųsi būti savišalpos kasa, nes pažangios profesinės sąjungos jau šito yra atsisakiusios“.

Egidijaus Skipario nuotraukoje: V.Vilimienė su bendražygiais 2011 metų mitinge Vilniuje

Išsamiau – paspaudus antraštę


SPAUDŽIĄ VALDŽIĄ DĖL DARBO SANTYKIŲ LIBERALIZAVIMO (1)

2015-11-18

Svarstant Seime naująjį Darbo kodeksą profesinės sąjungos bando daryti spaudimą Seimo nariams dalyvaudamos komitetų posėdžiuose, siuntinėdamos joms anketas „Kaip balsuosite?“, kviesdamos žmones visoje Lietuvoje viešai stebėti Seimo posėdžių transliacijas, kai bus svarstomas projektas.  Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ teigia, jo kreipėsi į Europos Komisiją, prašydama patikrinti Socialinio modelio ir jo sudedamosios dalies – darbo kodekso – atitiktį Europos Sąjungos teisės sistemai.

„Kaip balsuosite, kad būtų mažinamos išmokos, darbuotojui žuvus darbe?“, „Kaip balsuosite, kad būtų suvaržyta profesinių sąjungų veikla?“, - šie ir dar dešimt klausimų šią savaitę buvo išsiųsti Seimo nariams, į kuriuos jie turėtų atsakyti: „Už“, „Prieš“ ir „Man nerūpi“.

Nuotr.: laikraščio "Plungė" faksimilė.

Toliau - paspaudus antraštę.


DARBUOTOJAI – NE PREKĖS

2015-11-17

Nuo šių metų pražios Vokietija pradėjo taikyti minimalų darbo užmokestį visiems, atliekantiems darbus ar teikiantiems paslaugas šioje šalyje. Tai liečia ir vežėjus,vykdančius prekių ar keleivių vežimą Vokietijos teritorijoje.

Tuo tarpu devynių ES vyriausybių (tarp jų ir Lietuvos) ministrai kreipėsi į ES užimtumo, socialinių klausimų, įgūdžių ir darbo jėgos judumo komisarę Marianne Thyssen teigdami, jog vienodo mokėjimo už vienodą darbą toje pačioje vietoje principas esąs klaidingas. Ministrų nuomone, atlyginimų konkurencingumas bendrojoje rinkoje nelaikytinas nesąžininga konkurencija, o įmonės privalo turėti teisę pasinaudoti atlyginimų skirtumais ES.

Lietuvos vairuotojų profesinės sąjunga kategoriškai nepritaria pastarajai pozicijai ir ragina pasirašyti atitinkamą peticiją.
Toliau - paspaudus antraštę!

NAGLIS PUTEIKIS ĮREGISTRAVO PROFESINĖS SĄJUNGOS PASIŪLYMUS

2015-11-15

Seimo narys Naglis Puteikis (nuotr.) įregistravo AB „Švyturys“ profesinės sąjungos inicijuotus pasiūlymus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam Darbo kodekso naujos redakcijos projektui (Nr. XIIP-3234).

Pasak Seimo nario ir profesinės sąjungos išplatinto pranešimo, šių pasiūlymų tikslas – apginti samdomų darbuotojų interesus, panaikinant jų teises iš esmės pažeidžiančias nuostatas ir sustiprinant garantijas, užtikrinančias silpnesnės darbo santykių šalies interesų apsaugą.

Be kitų dalykų, siūloma supaprastinti streikų organizavimą, nes ši teisė, pripažįstama visame civilizuotame pasaulyje,  "Lietuvoje yra paversta fikcija".

Išsamiau - paspaudus antraštę


MOKYTOJAI VĖL STREIKUOS (1)

2015-11-10

Lapkričio 10 d. įvykusiame Lietuvos trišalės tarybos posėdyje informuota apie gruodžio 1 d. įvyksiantį įspėjamąjį mokytojų streiką. Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas informavo tarybos narius, kad streiką „išnaudoję visas socialinio dialogo ir derybų galimybes“ rengia Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinė atstovybė, sudaryta iš šešių profsąjungų, prie kurios prisijungė ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga.

Metus laiko dalyvavome Premjero sudaryto darbo grupėje, derėjomės su Švietimo ir mokslo ministerija ir įvertinę dabartinę situaciją nusprendėme pereiti prie socialinio pasipriešinimo akcijų, nes derybų keliu nepavyko pasiekti norimų rezultatų“, - prašydamas apsvarstyti nacionalinio šakos streiko klausimą, kaip numato Darbo kodekso 77 str., sakė E. Jesinas.

R. Dovydėno prieš.

Išsamiau - spausk antraštę.


LATVIJOS ŠVIETIMO PROFSĄJUNGOS LAIMĖJIMAS (1)

2015-11-09

Lapkričio 9 d. numatoma pasirašyti Latvijos švietimo ir mokslo darbuotojų profesinės sąjungos (LIZDA) ir Latvijos švietimo ir mokslo ministerijos susitarimą dėl taikinimo komisijoje suderėtų profesinės sąjungos užginčytų punktų valdžios parengtame pedagogų darbo apmokėjimo modelyje. Iš vyriausybės ir profsąjungos atstovų sudaryta taikinimo komisija (nuotr.) buvo sudaryta po to, kai LIZDA paskelbė pradedanti rengimosi streikui procedūrą, valdžiai atsisakius derėtis dėl ydingo projekto, kuriam įsigaliojus atlyginimai sumažėtų net 56 procentams šalies pedagogų.

Dabar nuspręsta naujojo modelio priėmimą atidėti, o projektui taisyti bus skirta tiek laiko, kiek reikės. Dar šiemet turės būti padarytos kai kurių normatyvinių aktų pataisos, kurios pagerintų švietimo sistemos darbuotojų padėtį. Tam reikalui kitų metų biudžete bus skirta 9 milijonai eurų.

Kadangi ne visi LIZDA reikalavimai buvo patenkinti, rengimosi streikuoti procedūra kol kas nestabdoma.

Išsamiau - paspaudus antraštę


BRĘSTA NAUJA PROTESTO AKCIJA DĖL SOCIALINIO MODELIO?

2015-11-06

Protestais Seime pradėti svarstyti  socialinio modelio teisės aktų projektai ir toliau kelia daug aistrų. Vyriausybė naujojo Darbo kodekso projektą užregistravo dar birželį, nors Trišalė taryba dėl jo derėjosi visą vasarą. Dabar Seimo nariai užversti protokolais, pastabomis, o ir tarp paties projekto variantų lengva pasiklysti.

Maža to, Trišalės tarybos pirmininkas socialinės apsaugos ir darbo viceministras Gintaras Klimavičius tarybos vardu išplatino informaciją neva socialiniai partneriai rado sutarimą dėl svarbiausių Darbo kodekso nuostatų. Tuo tarpu profesinės sąjungos teigia, jog dėl svarbiausių klausimų nebuvo sutarta, ir rengiasi naujai protesto akcijai. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK)  lapkričio 9 d. kviečia neeilinį valdybos posėdį, kurio darbotvarkėje vienintelis klausimas: „Dėl protesto akcijos organizavimo“.

Toliau - spausk antraštę!


LENKIJOS SLAUGYTOJŲ BADO STREIKAS

2015-11-04

Jau 17 dienų vyksta Rybniko miesto (miestas-apskritis Silezijos vaivadijoje, pietų Lenkijoje) specializuotos regioninės ligoninės anesteziologijos reanimatologijos skyriaus jaunesniojo personalo darbuotojų "rotacinis bado streikas": protestuojama prieš žeminamai mažus atlyginimus.

Septinti metai medicinos seserys prašo 400 zlotų (apie 95 eurų -red.) pakelti atlyginimus, tačiau tokiai kraštutinei kovos priemonei jos ryžosi tik šių metų spalį. Protesto akcijos dalyvės kaltina direkciją bei valdžią abejingumu bei cinizmu: darbuotojų atlyginimai vos siekia 2 tūkst. zlotų (apie 470 eurų), kai vidutinis atlyginimas šalyje siekia per 4 tūkst. zlotų (apie 1000 eurų).

Administracija pradėjo atleidinėti streiko dalyves, todėl paskelbtas neterminuotas bado streikas.

Išsamiau – paspaudus antraštę


SIEKS NUSTATYTI BENDRUS STANDARTUS KONCERNO „ACHEMOS GRUPĖ“ ĮMONĖSE (1)

2015-11-03

Spalio  mėn. 20 d. įvykusiame UAB koncerno „Achemos grupė“ bendrovių profesinių sąjungų susitikime pasirašytas susitarimas dėl jungtinės profesinių sąjungų atstovybės sudarymo ir veiklos. Sudaryti tokią sutartį susitarta šių metų pradžioje. 

Profsąjungos veikia aštuoniose koncerno bendrovėse: AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“, AB „Achema“, UAB „Iremas“, UAB „Agrochema“, UAB „Achempak“, UAB „Budrus sakalas“, UAB Koncernas „Achemos grupė“, UAB „Naujoji Rūta“.

Toliau - spausk antraštę.


MMA DIDINTI GALIMA, O ATKURTI BAZINIŲ DYDŽIŲ NELEIDŽIA ISTORIJA (2)

2015-11-02
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM), atsižvelgdama į praėjusią savaitę Trišalės tarybos posėdyje pasiektą sutarimą dėl minimaliosios mėnesinės algos (MMA) didinimo nuo 2016 m. sausio 1 d., pateikė nutarimo projektą derinti suinteresuotoms institucijoms, - praneša SADM.

Spalio 27 d. įvykusiame Lietuvos trišalės tarybos posėdyje Vyriausybės atstovai informavo, jog yra visos ekonominės prielaidos iki 350 didinti MMA . Tuo tarpu į profesinių sąjungų siūlymą atkurti per krizę sumažintus bazinius dydžius, pagal kuriuos skaičiuojamas biudžetinio sektoriaus darbuotojų darbo užmokestis, pasiūlyta versija, kad krizė dar nepasibaigusi.

Išsamiau- paspaudus antraštę.


ŠĮVAKAR PRISIMENAME BEI PAGERBIAME SAVO MIRUSIUOSIUS

2015-11-01
Marcelijus Martinaitis

***
Tu numegzk man, mama, kelią
Iš spalvų, balsų ir spindulių.
Iš mirties, iš kur sugrįžt negalima,
Kad galėčiau aš sugrįžti tuo keliu.

Tu numegzk man tai, ką myliu,
Ir pavasarį – kaip tūkstantį malūnų.
Tu numegzk man, mama, tylą
Ir medžius, kokių nebūna.

Tavo numegztu keliu pareisiu, pasėdėsiu
Toks išvargęs nuo eilėraščių ir nuo klaidų..
Tu numegzki, kad jame nebūtų priešų,
Vienadienių ir lengvų draugų.

Tu pavasarį numegzk – kaip tūkstantį malūnų
Ant krantų ir ant kalvų žalių.
O jei kartais... Juk žinai, kaip būna –
Tu užklok mane keliu.

Skaito Laimonas Noreika


ACHEMOS PROFSĄJUNGA IR TOLIAU AUGA

2015-10-30

Nors Lietuvoje profesinių sąjungų narystė mažėja, Achemos darbuotojų profesinės sąjungos gretos nuolat auga. Tai konstatuota spalio 15 d. įvykusioje organizacijos XIV ataskaitinėje-rinkimų konferencijoje. Profsąjungai šiuo metu priklauso virš pusė tūkstančio AB „Achema“ bei bendrovių „Iremas“ ir „Agrochema“ darbuotojų; nuo 2013 m. vidurio narystė augo 43 proc.

Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Dainiaus Šlepečio (nuotr.) nuomone, narystės augimą paskatino tai, kad vykdant AB „Achema“ kolektyvinę sutartį nuo 2014 m. sausio mėn. 1 d. visų bendrovės darbuotojų pagrindiniai (tarifiniai) atlyginimai buvo didinami 150 litų. Be to, profesinei sąjungai pavyko darbdaviui įrodyti, kad ne darbuotojų rūpestis yra apsirūpinti žaliavomis, medžiagomis ir darbo priemonėmis, jų pareiga yra vykdyti jiems pavestas funkcijas, todėl ir rezultatai turi būti matuojami pagal tokius kriterijus, kuriuos tiesiogiai lemia darbuotojų indėlis.

Toliau - paspaudus antraštę.


ENERGETIKAI ĮSPĖJA APIE GALIMĄ GRIŪTĮ SOSTINĖS ŠILUMOS ŪKYJE

2015-10-29

2015 m.  spalio 29 d.  UAB  „Vilniaus energija”  darbuotojai gavo oficialią informaciją iš  įmonės administracijos, kad  bendrovė  nuo  2016 m. sausio mėn. 1 d. nutraukia elektros ir šilumos energijos gamybą trečiojoje elektrinėje ir atleidžia tuos įrenginius aptarnaujantį personalą. Nenaudojamas turtas nuomos sutartyje numatyta tvarka planuojamas grąžinti nuomotojui – Vilniaus miesto savivaldybei.

„Mes neprašome visuomenės pagalbos ar užuojautos  darbuotojams. Žinant visuomenės požiūrį į šilumininkus, tai būtų beprasmiška. Mūsų profesinė ir pilietinė pareiga informuoti visuomenę apie situaciją ir galimos griūties pasekmes. Visuomenės pilietinė priedermė  pareikalauti iš politikų atsakomybės    sprendimų pasekmes“, - teigiama Vilniaus energetikų  profesinių  sąjungų pranešime.

Toliau - paspaudus antraštę.


VIENOJE SALĖJE – VISŲ ŠVIETIMO PROFSĄJUNGŲ ATSTOVAI (11)

2015-10-28

„Švietimo politika – socialinio sprogimo link“ - tokia pagrindinė tema numatyta aptarti pedagogų kongrese, kuris šiandien, spalio 28 d., vyksta Vilniuje, „Karolinos“ viešbutyje. Jo rengėjai – visos 6 Lietuvoje veikiančios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos, įskaitant ir Audriaus Jurgelevičiaus-Eugenijaus Jesino vadovaujamų organizacijų „blokuotą“ Andriaus Navicko vadovaujamą Lietuvos švietimo darbuotojų profesinę sąjungą – LŠDPS.

"Vyriausybė iš esmės nieko nesirengia daryti, kad reformuotų XXI amžiaus iššūkių neatitinkančią švietimo sistemą“, - rašoma renginio organizatorių išplatintame pranešime spaudai.

Kongresą, į kurį, organizatorių teigimu, surinko apie 500 švietimo sektoriaus darbuotojų, savo atvykimu pagerbė keturi Seimo nariai, švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Pastaroji itin opiai reagavo į Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininko Audriaus Jurgelevičiaus pranešimą.

Išsamiau – paspaudus antraštę


PAGAL MIRTINUS ATSITIKIMUS DARBE – LIETUVA PIRMA ES (4)

2015-10-27

Per 9 šių metų mėnesius šalies įmonėse 109 darbuotojai darbe patyrė sunkias traumas, 31 darbuotojas darbo vietose žuvo, - informuoja Valstybinė darbo inspekcija. Palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, sunkių nelaimingų atsitikimų darbe įvyko beveik trečdaliu daugiau (2014 m. – 86), o mirtinų – kone trečdaliu mažiau (2014 m. – 44).

2013 m. duomenimis mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe skaičius, tenkantis 100 tūkst. dirbančiųjų, Lietuvoje yra 4,49 (palyginti, Belgijoje – 2,46, Danijoje – 1,45, Prancūzijoje – 3,83, o Vokietijoje – vos 0,99). ES šalių sąraše pagal šį rodiklį Lietuvos nelenkia niekas. Imant nemirtinų nelaimingų atsitikimų darbe skaičių, situacija mūsų šalyje – geresnė.

Toliau - paspaudus antraštę.


PADAUGĖJO SIMPATIKŲ, BET IR PRIEŠININKŲ NESUMAŽĖJO

2015-10-25

Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" šių metų rugsėjo 12-22 d. atliktos apklausos duomenimis, 44 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 41 proc. teigė jomis nepasitikį.

Galima būtų pasidžiaugti padaugėjusiu ir įsitvirtinančiu šalininkų skaičiumi, tačiau šiam maloniam faktui "oponuoja" po liepos šuolio aukštyn, net 6 punktais, pakilęs profsąjungomis nepasitikėjusių respondentų skaičius (ž. iliustraciją).

Tarp 21 institucijos, įtrauktos į "Baltijos tyrimų" apklausos lentelę, liepą buvusios 16-osios, rugpjūtį ir rugsėjį profesinės sąjungos atsidūrė 17-je vietoje.

Toliau - paspaudus antraštęNAUJAS MAXIMOS ŠŪKIS, ARBA ATSAKYMAS, KURIO NEŽINOJO PREZIDENTĖ (2)

2015-10-23

Žiniasklaida propaguoja naują „Maximos“ plėtros strategiją ir naują šūkį: „Maxima. Tai, ko reikia“. Ko gero, ne be valdančiųjų palaiminimo, maximos toliau užgrobia rinką ir atima pragyvenimo šaltinį iš smulkesniųjų parduotuvių.

Tuo tarpu į klausimą, Latvijoje užduotą D.Grybauskaitei, prezidentė, kaip žinoma, neatsakė. Iki šiol į jį neatsakė ir kita Lietuvos valdžia.O juk klausimas buvo toks paprastas: „Ar Lietuva pasimokė iš Rygos „Maximos“ tragedijos?“

Kad niekas – nei Lietuvos valdžia, nei maximų savininkai - iš tragedijos nepasimokė, kad ir toliau, parduotuvėse atsitikus panašiai avarijai kaip Latvijoje, vėl rizikuojama darbuotojų ir pirkėjų gyvybėmis, rašoma PN redakcijoje gautame kompetentingo autoriaus komentare.

Prie komentaro pridėtose dokumentinėse nuotraukose: prekėmis užstatyti avariniai praėjimai.

Išsamiau – paspaudus antraštę


PROFSĄJUNGOS: DĖL SVARBIAUSIŲ ASPEKTŲ TRIŠALĖJE NEBUVO SUTARTA (5)

2015-10-21

Spalio 21 d. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas surengė klausymus dėl Darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo projekto ir lydinčių projektų. Tuo metu Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) surengė piketą, kad paragintų parlamentarus nepriimti skubotų sprendimų.

Spalio 26 d., 12 val., piketus prie valdančiųjų partijų būstinių Klaipėdoje rengia uostamiesčio profesinės sąjungos. AB „Švyturys“ profesinės sąjungos pirmininkas Raimondas Tamošauskas kviečia ir kitų miestų profesines sąjungas tuo pačiu metu surengti piketus.

Išsamiau - paspaudus antraštę.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink