gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

Į PAGALBĄ NEPAGRĮSTAI APKALTINTIEMS PAREIGŪNAMS

2015-10-20

Spalio 12 dieną Kauno rajono Lapių kelyje įvyko kraupi vairuotojo gyvybę nusinešusi avarija, kurios netiesiogine liudininke tapo ir Bendrojo pagalbos centro (BPC) pareigūnė. Po šio įvykio kilo nemažai diskusijų apie BPC darbo efektyvumą, dalis visuomenės suskubo pasmerkti pareigūnę.

Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinė sąjunga išplatino pranešimą, jog palaiko ir remia tiek pačią instituciją – BPC, tiek ir pareigūnę, kuri, vykdydama savo pareigas, tapo absurdiškos situacijos įkaite. „Profesinės sąjungos žiniomis, pareigūnė savo pareigas atliko profesionaliai ir sąžiningai, veikė pagal galiojančias instrukcijas ir taisykles, todėl jos veiksmai negalėjo turėti tiesioginės įtakos šiam tragiškam įvykiui“, - teigiama pranešime.

Paklaustas, kokios pagalbos į panašias situacijas atsidūrę pareigūnai gali tikėtis, profsąjungos pirmininkas Vladas Sanda PN sakė, jog tai būtų visokeriopa teisinė bei psichologinė pagalba.

Išsamiau - paspaudus antraštę


ATVIRAS POKALBIS SU ŽINIASKLAIDOS ATSTOVAIS (4)

2015-10-19

Praėjusią savaitę Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) surengė “spaudos pusryčius“. Neformaliame susitikime su žurnalistais sumanyta atsikirsti į žiniasklaidoje pasirodžiusias manipuliacijas profesinių sąjungų narystės ir jų veiklos faktais, įskaitant ir rugsėjo 10 d. įvykusią protesto akciją, nukreiptą prieš Vyriausybės siekį liberalizuoti Darbo kodeksą.

Papildomu tokio susitikimo akstinu tapo ir Statistikos departamento paskelbti duomenys apie 2014 m. profesinių sąjungų ir partijų narių skaičius, jų gaunamas lėšas ir kt.

„Šiuo metu profesinių sąjungų oponentai aktyviai formuoja nuomonę, jog profesinės sąjungos vienija tik mažumą, o ir tie, kas dalyvauja jų veikloje, yra iš viešojo sektoriaus. Ypač stengiasi politikai. Tačiau partijų veiklose dalyvauja ne ką daugiau žmonių,“- buvo konstatuojama LPSK viešųjų ryšių tarnybos išplatintame renginio anonse.

Reportažas iš susitikimo – paspaudus antraštę


BANKŲ JUNGO GRAIKAI NEIŠVENGS

2015-10-17

Spalio 16-17 d. naktį Graikijos parlamentas nubalsavo už įstatymo projektą, kuriuo numatomos ir „griežtojo taupymo“ priemonės.

Artėjant balsavimui dėl įstatymo projekto šalia parlamento esančioje Sintagmos aikštėje įvyko daugiatūkstantinis mitingas (ž. video). Manifestantai deklaravo pyktį bei nusivylimą, kad valdančioji SYRIZA partija vykdo tą pačią politiką, pieš kurią pasisakė būdama opozicijoje, ir žadėjo tokios politikos atsisakyti.

Valstybės tarnautojų profesinių sąjungų konfederacijos ADEDY pirmininkas Stavros Koutsioumpelis protesto mitinge pažadėjo: „Mes, susivieniję darbuotojai, kartu su bedarbiais, pensininkais, smulkiaisiais ir vidutiniaisiais verslininkais bei fermeriais, - prieš kuriuos nukreiptos šios priemonės, - bursimės į bendrą frontą prieš šią politiką“.

„Žinome, kad tai sunkus susitarimas, tačiau mes turime strateginį planą. Su tuo galima nesutikti, bet juk neišgirdome jokios alternatyvos. Ir stengiamės išlošti“, - pareiškė parlamento posėdyje premjeras Alexis Tsipras.

Išsamiau – paspaudus antraštę


SOCIALINIAM MODELIUI PRITARTA PO PATEIKIMO (3)

2015-10-15

Spalio 15 d. Seimas plenariniame posėdyje pradėjo svarstyti naująjį socialinį modelį, kuris apima 7 pagrindinius ir 27 lydimuosius teisės aktų projektus, susijusius su užimtumo didinimu, darbo santykių reglamentavimo tobulinimu ir socialinio draudimo tvarumu.

Socialinio modelio projektams po pateikimo pritarė 82, prieš balsavo 16, susilaikė taip pat 16 Seimo narių. Liberalų sąjūdžio frakcijos pasiūlymui šiuos projektus svarstyti skubos tvarka nepritarta.

Pagrindiniu šių klausimų svarstyme paskirtas Socialinių reikalų ir darbo komitetas, projektus siūloma svarstyti lapkričio 24 d.

Toliau - spausk antraštę.


L.ANDRIUŠKEVIČIENĖ REIKALAUJA IŠ VALSTYBĖS ŽALOS ATLYGINIMO

2015-10-14

Spalio 14 d. Vilniaus apygardos teismas turėjo pradėti nagrinėti civilinę bylą, kurią Lietuvos Respublikos valstybei dėl žalos atlyginimo iškėlė buvusi Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) pareigūnė Lina Andriuškevičienė. Ji teisme ketina įrodinėti, jog jos atžvilgiu pradėta byla buvo sufabrikuota, ir prisiteisti dėl to patirtos turtinės ir neturtinės žalos atlyginimą. Valstybei šioje byloje atstovauja Teisingumo ministerija,  Generalinė prokuratūra, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), trečiuoju asmeniu įtraukta FNTT.

Generalinė prokuratūra paprašė atidėti bylos nagrinėjimą dėl kitos, su šia esą susijusios, bylos. Prokuroras Kęstutis Vagneris pakvietė palaukti pastarosios baigties, o L. Andriuškevičienė tuo tarpu pasiūlė taikiai susitarti tik dėl darbo užmokesčio už dvejus su puse metų, kai ji buvo nušalinta nuo pareigų, išmokėjimo (be neturtinės žalos atlyginimo). Deja, valstybė, atstovaujama Teisingumo ministerijos vyriausiojo specialisto  Aleksandro Ivanovo, atsisakė priimti šį pasiūlymą.

Toliau - paspaudus antraštę.


SOCIALINIS MODELIS SEIME – JAU ŠIĄ SAVAITĘ (4)

2015-10-13

Ketvirtadienį, spalio 15 d., Seime bus pradėtas svarstyti naujasis Socialinis modelis, o jo sudėtyje – ir naujasis Darbo kodeksas. Apie tai praneša Darbo partijos infocentras po to, kai šiandien ryte Seimo frakcijų seniūnų sueigoje šio klausimo nepavyko įtraukti į antradienio posėdžio darbotvarkę.

„Darbo partijos Tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas palaikyti visus Trišalėje Taryboje suderintus socialinio modelio punktus, o svarstant dar nesuderintus – vadovautis „saugumas už lankstumą“ principu“, - teigiama Darbo partijos pranešime.

Toliau - paspaudus antraštę.


SPROGIMAI ANKAROJE – ATAKA PRIEŠ PROFESINES SĄJUNGAS

2015-10-12

Spalio 10 d. Ankaroje (Turkija) įvykę du sprogimai aikštėje, kurioje turėjo prasidėti demonstracija „Už darbą, taiką ir demokratiją“, nusinešė mažiausiai 86 žmonių gyvybes. Žuvo per 20 profesinių sąjungų aktyvistų, šimtai - sužeisti.

Tarp mitingo organizatorių buvo ir Turkijos profesinių sąjungų konfederacija DISK, valstybės tarnautojų profsąjunga KESK, gydytojų ir architektų asociacijos.

Pirmadienį dvi profsąjungos paskelbė dviejų dienų streiką, taip protestuodamos prieš šitą žiaurų išpuolį bei suteikdamos galimybę darbuotojams dalyvauti laidotuvių procesijose.

Tarptautinė maisto, žemės ūkio, viešbučių darbuotojų sąjunga IUF smerkia sprogdinimus kaip barbarišką ataką prieš profesines sąjungas, taiką ir demokratiją.

Reuters nuotr.

Toliau - paspaudus antraštę.


EK ĮTEIKTI PARAŠAI PRIEŠ TTIP

2015-10-08

Spalio 7 d. savarankiškai organizuojamos Europos piliečių iniciatyvos „Stop TTIP“ organizatoriai Europos Komisijai įteikė peticiją su daugiau nei 3 mln. parašų, kuriais raginama stabdyti ES laisvosios prekybos ir investicijų sutarties su JAV (angl. santr. TTIP) pasirašymą bei sutarties su Kanada (angl. santr. CETA) ratifikavimą.

Teatralizuotos akcijos metu lapai su iniciatyvą palaikančių Europos piliečių parašais, sudėti vienoje svarstyklių pusėje, nusvėrė kitą, užpildytą  smėlio maišais, simbolizuojančiais korporacijų naudą.

 „Stop TTIP“ organizatoriai nusprendė ir toliau rinkti parašus, nuo šiol ši kampanija vadinasi Europiečių iniciatyva.

Toliau - paspaudus antraštę.


PERORGANIZAVUS TRIŠALĖS SEKRETORIATĄ – MINISTERIJOS DIKTATAS?

2015-10-07

Spalio d. įvykusiame Lietuvos trišalės tarybos posėdyje netikėtai užvirė aistros dėl Lietuvos Respublikos trišalės tarybos sekretoriato reorganizavimo.

Sekretoriato funkcijos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) perduotos vykdyti 2014 m. lapkričio 1 d. Darbo departamento Socialinės partnerystės skyriaus vedėjas Arvydas Ramelis, pristatydamas šio perdavimo įgyvendinimo stebėsenos išvadas, pažymėjo, jog perorganizavimas davė tik teigiamų rezultatų.
Tuo tarpu tiek profesinių sąjungų, tiek darbdavių atstovų nuomone, Lietuvos Respublikos trišalės tarybos sekretoriatas tapo SADM padaliniu ir visiškai neteko savarankiškumo.

Vyriausybės atstovai nepatenkintiems socialiniams partneriams pasiūlė „susimesti“ ir įsteigti nepriklausomą sekretoriatą.

Toliau – spausk antraštę.


MŪSŲ – VIS MAŽIAU... (8)

2015-10-06

Kaip praneša Lietuvos statistikos departamentas, profesinių sąjungų narių skaičius 2014 metais sumažėjo 1,1 tūkstančio (1,2 proc.) ir vienijo 94,2 tūkstančio narių, arba 8,1 proc. darbuotojų. 2013 metų pabaigoje profesinės sąjungos vienijo 98,8 tūkstančio narių, arba 8,3 proc. samdomųjų darbuotojų.

Per pastaruosius penkerius metus profesinių sąjungų narių skaičius kasmet mažėjo.

Duomenis apie narystę profsąjungose departamentas renka nuo 2006 m. Tais metais užfiksuotas ir didžiausias narių skaičius – 115,7 tūkstančio. 2008 metais jis nukrito iki 111,7 tūkstančio, o 2009 metų pabaigoje šalyje buvo vėl 115,4 tūkstančio profesinių sąjungų narių, - tai sudarė 13 proc. visų samdomųjų darbuotojų.

Toliau - spausk antraštę


IŠSKIRTINĖ PROFESINĖS SĄJUNGOS INICIATYVA

2015-10-05

Penktadienį, spalio 2 d., kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Didžiojoje salėje įvyko baigiamasis respublikinio meninių tekstų ir piešinių konkurso „Mano mokytojas“ renginys, skirtas Tarptautinei mokytojų dienai.

Konkursą sumanė, suorganizavo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS), bendradarbiaudama su Elektrėnų savivaldybės Vievio meno mokykla.

Iš Lietuvos ugdymo įstaigų konkursui buvo atsiųsta per tūkstantį kūrinėlių, o vertinimo komisija laimėtojais pripažino 187 moksleivius. Į šventę atvykusiems laureatams LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas įteikė diplomus ir  piešinių albumėlius. Atitinkamai buvo pagerbti ir mokinius į renginį atlydėję jų pedagogai.

Į šventę atvyko, kalbėjo ir būrį konkurso laureatų apdovanojo LR Seimo pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė, švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė, profesinės sąjungos iniciatyvą įvertinusi kaip sveikintiną bei "išskirtinę".

Tą pačią dieną Mokytojų namuose atidaryta geriausių piešinių paroda, kuri veiks iki lapkričio 2 d.

Išsamiau - paspaudus antraštę


VYRIAUSYBEI SPAUDŽIANT... (8)

2015-09-30

Rugsėjo 28 d. vykusiame Trišalės tarybos posėdyje baigtas svarstyti mokslininkų siūlomas Darbo kodeksas. Tačiau susitarti pavyko ne dėl visko, - buvo užfiksuota skirtingų pozicijų.

Kompromisai rasti tik aptariant  terminuotų sutarčių taikymą, darbo laiko režimą, budėjimo, viršvalandžių, darbo švenčių ir poilsio dienomis nuostatus.

Atskiros nuomonės fiksuotos dėl terminuotos sutarties pasibaigimo per 5 darbo dienas po termino pabaigos ir dėl išeitinių išmokų; budėjimo namuose trukmės ir jo apmokėjimo; lokauto; streikų skelbimo; Profesinių sąjungų įstatymo inkorporavimo į Darbo kodeksą ir daugelio kitų klausimų.

PN žiniomis, pastarajame Trišalės tarybos posėdyje profsąjungoms buvo daromas didelis spaudimas, juntamas Vyriausybės skubinimas, nors, norint suderinti likusius probleminius klausimus, reikėtų dar kelių posėdžių.

Išsamiau – paspaudus antraštę


ALYTUJE STARTAVO TRIŠALĖ TARYBA (1)

2015-09-29

Alytaus rajono savivaldybėje įvyko pirmasis Alytaus rajono trišalės tarybos posėdis. Išrinkta tarybos pirmininkė, patvirtinti tarybos nuostatai ir darbo reglamentas.

Tarybai metus laiko pirmininkaus Danutė Bačinskienė, Alytaus apskrities profesinių sąjungų pirmininkė.

Darbuotojams Trišalėje taryboje atstovaus trys šio krašto profsąjungų lyderiai - D. Bačinskienė, Lietuvos žemės ūkio darbuotojų profesinės sąjungos Alytaus rajono bendrijos pirmininkas Stasys Jakubauskas ir Alytaus apskrities valstybės darbuotojų profesinės sąjungos atstovas Petras Valiūnas.

Pasak savivaldybės atstovės taryboje Giedrės Garliauskienės, trišalė taryba "analizuos socialines, ekonomines ir darbo rinkos problemas, teiks siūlymus dėl šių problemų sprendimų, svarstytų įstatymų, kitų teisės aktų socialinėje, ekonominėje bei darbo srityse projektus, teiks išvadas ir pasiūlymus Alytaus rajono savivaldybės tarybai, analizuos dvišalės ir trišalės partnerystės galimybes sprendžiant socialines, ekonomines ir darbo problemas".

Trišalės tarybos sprendimai bus rekomendacinio pobūdžio.

Išsamiau - paspaudus antraštę


TPIP SUTARTIS – GRĖSMĖ EUROPOS GEROVĖS VALSTYBEI (1)

2015-09-28

Kritinės minties institutas DEMOS rugsėjo 18 d. surengė diskusiją su Lietuvos į Europos Komisiją deleguotu socialdemokratu Vyteniu Andriukaičiu. Paklaustas, ar jis tiksliai žinąs ES transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės sutarties su JAV (TPIP, angl. TTIP) turinį (nes sutarties projektas nėra prieinamas visuomenei), atsakė, jog ne tik žinąs, bet ir prisidėjęs prie jo kūrimo. Paprašius pakomentuoti, kaip ši partnerystė atsilieps darbuotojams, eurokomisaras tvirtino, jog darbo santykiai sutartyje jokia forma nėra aptariami.

Nepaisant EK tikinimų, šioje ir kitoje Atlanto pusėje baiminamasi, jog minėta sutartis turės didelės įtakos darbuotojų apsaugai. Neseniai informavome apie JAV ekonomisto atliktą studiją, kas Europos laukia praėjus dešimčiai metų po TPIP sutarties įsigaliojimo. Jos rezultatai toli gražu nedžiuginantys: ES prarastų šimtus tūkstančių darbo vietų, mažėtų BVP bei darbo užmokestis, visose ES šalyse išaugtų biudžeto deficitas.

Europos profesinės sąjungos taip pat skambina pavojaus varpais, nes JAV įvairūs standartai, tame tarpe ir darbuotojų apsaugos srityje, yra gerokai žemesni. Manoma, jog tai turės skaudžių pasekmių Europos stiliaus gerovės valstybei.

Coulorbox pieš.

Toliau – paspaudus antraštę


PREMJERAS PASKLEIDĖ MELĄ (1)

2015-09-26

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, rugsėjo 23 d. kalbėdamas su žiniasklaidos atstovais ir perpasakodamas Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininko Artūro Černiausko ir Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ (LPS "Solidarumas") pirmininkės Kristinos Krupavičienės nuomones apie naująjį socialinį modelį, klaidina visuomenę.

Tokį pareiškimą išplatino LPSK ir LPS "Solidarumas".

Išsamiau – paspaudus antraštę


TRIŠALĖJE SUTARTA DĖL IŠMOKŲ FONDO (3)

2015-09-24

Rugsėjo 23 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje (SADM) įvykusiame Trišalės tarybos posėdyje sutarta dėl Išmokų fondo steigimo, iš kurio išeitinės išmokos darbuotojams būtų mokamos pagal stažą, - informuoja SADM.

„Susitarta dėl vieno mėnesio išeitinių išmokų visiems atleidžiamiems darbuotojams ir papildomų išeitinių iš Išmokų fondo darbuotojams, dirbantiems ilgiau nei 5 metus, numatant papildomas 1, 2 ir 3 mėn. išmokas už atitinkamai 5, 10 ir 20 metų darbo stažą. Fondą administruos Sodra, įmokas į jį mokės darbdaviai, administravimas numatytas iš fondo lėšų“, - rašoma ministerijos pranešime spaudai.

Išsamiau - paspaudus antraštę.


JAV EKONOMISTAS: EUROPAI REIKIA SKATINTI DARBĄ, O NE PREKYBĄ

2015-09-22

Už uždarų durų vykstant JAV ir ES deryboms dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TPIP, angl. TTIP) sutarties netyla diskusijos dėl šio prieštaringai vertinamo dokumento. Nepaisant už derybas iš ES pusės atsakingos Europos Komisijos patikinimų, jog ši sutartis neva atneš išsigelbėjimą stagnuojančiai Europos ekonomikai,  akademiniai tyrimai rodo visiškai priešingus rezultatus.

Minėtai sutarčiai kaip niekad aktyviai priešinasi Europos piliečiai. Jau surinkta virš 2,8 mln. parašų, spalio 10-17 visoje Europoje vyks protesto akcijų savaitė. Europos piliečių iniciatyvą prieš TTIP ir CETA (Išsamus ekonomikos ir prekybos susitarimas tarp ES ir Kanados) dar galite pasirašyti iki spalio 6 d.
Išsamiau - paspaudus antraštę.

STREIKAI GALI BŪTI EKONOMIŠKAI NAUDINGI

2015-09-21

Oksfordo ir Kembridžo mokslininkų grupė atliko  2014 m. vasario mėn. įvykusio Londono metropoliteno darbuotojų streiko tyrinėjimą ir paskelbė pranešimą, kurio išvada netikėta: ilgalaikėje perspektyvoje streikas duoda ekonominės naudos.

Kelioms dienoms sustabdžius metropoliteno traukinių eismą (per pernykštį streiką buvo uždaryta 171 metropoliteno stotis), keleiviai priversti ieškoti kitų susisiekimo priemonių bei maršrutų. Jie neretai būna optimalesni, todėl 5 proc. (apie 60 mln.) buvusių metro keleivių jo paslaugomis po to jau nesinaudoja, ir tai duoda ekonominės naudos ne tik keleiviams, bet ir pačiam metropolitenui.

„Informacija, gauta analizuojant streikų pasekmes, padeda gerinti metropoliteno veiklos efektyvumą“, - teigia Kembridžo mokslininkas dr. Shaun Larcom, vienas iš tyrimo bendraautorių. - O tai keleivių daliai, kuri buvo priversta eksperimentuoti ir surado geresnius maršrutus, gaunama nauda akivaizdžiai nusveria dėl streiko patirtus nepatogumus, - teigia mokslininkas.

Išsamiau – paspaudus antraštę


DARBUOTOJAMS IR TOLAU ATSTOVAUS MOTERYS (1)

2015-09-18

Rugsėjo 16 d. Vyriausybė patvirtino LR kandidatų į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto (EESRK) narius sąrašą.

Darbuotojų grupei“ atstovauti pasiūlyta trims profsąjungininkėms - Tatjanai Babrauskienei, Irenai Petraitienei ir Daivai Kvedaraitei.

Į „Darbuotojų grupę“ profesinės sąjungos buvo pasiūliusios septynias kandidatūras.

Išsamiau – paspaudus antraštę


SUOMIJOJE – DIDŽIAUSIAS STREIKAS PER PASTARUOSIUS DEŠIMTMEČIUS

2015-09-17

Suomijos naujoji dešiniųjų koalicinė vyriausybė paskelbė planus vienašališkai sumažinti darbo užmokestį ir lengvatas, dėl kurių susitarta per kolektyvines derybas. Tai pažeidžia pagrindines profesinių sąjungų teises, TDO konvencijas ir tarptautinius bei Europos žmogaus teisių principus.

Nacionaliniai Suomijos profesinių sąjungų centrai SAK, STTK ir Akava, vienijantys 2,2 mln. narių (šalyje gyvena 5,5 mln. gyventojų), rugsėjo 18 d. rengia masinę protesto akciją, įskaitant ir streikus. Šalyje neveiks mokyklos, dienos centrai, pusdienį nevažiuos traukiniai, sutriks Helsinkio oro ir jūrų uostų darbas.

Suomijos profesinės sąjungos ragina šalies Premjerui siųsti solidarumo su protestuojančiaisiais laiškus.
Toliau - spausk antraštę.

TRIŠALĖS POSĖDŽIO PROTOKOLE - VĖL ATSKIROS NUOMONĖS (2)

2015-09-16

Rugsėjo 15 d. įvyko dar vienas LR  trišalės tarybos posėdis, kuriame toliau derintos darbuotojų ir darbdavių atstovų pozicijos dėl tų Darbo kodekso projekto nuostatų, dėl  kurių nebuvo susitarta anksčiau.

Dėl daugelio svarstytų punktų vėl fiksuotos "atskiros" nuomonės. Profesinių sąjungų siūlymams projekte numatyti daugiau saugiklių darbuotojams nepritarė nei darbdavių, nei Vyriausybės atstovai. Vėl ištarti kaltinimai profsąjungoms, kad šios negina darbuotojų ir savo poziciją reiškia emocijomis, o Vyriausybei - kad ši atstovauja darbdaviams. Projekto autoriams mokslininkams vėl buvo patarta „nusileisti ant žemės“. 

Kitas Trišalės tarybos posėdis, kuriame bus tęsiamos derybos, numatytas rugsėjo 23 d.

Toliau - spausk antraštę.


DERĖTŲ PASIMOKYTI IŠ ESTIJOS KLAIDŲ (6)

2015-09-14

Rugsėjo 10 d. Vilniuje vykstant protesto akcijai, prie Lietuvos ambasados Estijoje piketavo profesinių sąjungų centro EAKL atstovai.

Pasak EAKL vadovo Peep Petersono (nuotr.), estai tokiu būdu atsilygino Lietuvos profsąjungoms, kurios 2008 metais parėmė broliškos šalies darbuotojus, kai analogiškas įstatymas buvo priiminėjamas (ir galų gale tapo „prastumtas“) Estijoje.

Jei Lietuvos valdžia, reformuodama darbo santykius, remiasi Estijos patirtimi, pastebėjo Petersonas, tai šioje srityje verčiau derėtų pasimokyti iš Estijos klaidų.

„Baltijos šalių darbo rinka ne per daug patraukli darbuotojams nei atlyginimais, nei darbo santykių civilizuotumu. Kiekvienas smūgis, nukreiptas prieš darbuotojų teises, tik dar labiau paskatins emigraciją“, - kalbėdamas su žiniasklaida pabrėžė Estijos profsąjungų lyderis.

Išsamiau – paspaudus antraštę


PROTESTO AKCIJA PRAĖJO SKLANDŽIAI (FOTO, VIDEO) (5)

2015-09-11

„Esame  vienoje  komandoje su profesinėmis sąjungomis, kovojančiomis  už žmonių teisę į darbą ir socialines garantijas“, - Seimo rudens sesijos atidarymo kalboje rugsėjo 10 d. sakė Premjeras Algirdas Butkevičius primindamas, jog tuo pat metu prie Seimo mitinguojančio profesinės sąjungos „atkakliai  gina dabartinį Darbo kodeksą“. O jis, anot jo, yra „pasenęs,  šiuolaikinių  darbo santykių idėjos neatitinkantis“, ir varžymosi dėl investuotojų dėmesio kovoje yra „silpnoji Lietuvos vieta“.

Tuo tarpu per pusantro tūkstančio protestuojančiųjų, tą pačią rugsėjo 10 d. susirinkę prie Seimo, reiškė nepasitenkinimą valdžia, darbuotojų sąskaita bandančia spręsti Lietuvos problemas. Daugelis kalbėjusiųjų teigė, jog darbuotojai nėra nusistatę prieš pokyčius, tačiau jie turi būti priimtini visiems, ne tik vienai darbo santykių pusei.

Po mitingo jo dalyviai, deklaruodami savo šūkius bei reikalavimus, Gedimino prospektu nužygiavo prie Vyriausybės, kur renginys buvo tęsiamas.

Toliau - spausk antraštę.


SVARUS PALAIKYMAS (8)

2015-09-10

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) išplatino pranešimą, kad šiandien, rugsėjo 10 dieną, vyksiančioje protesto akcijoje dalyvaus Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) generalinė sekretorė Bernadette Segol (nuotr.), kuri prieš mitingą, 9 val., susitinka su Lietuvos Seimo pirmininke Loreta Graužiniene.

Prie protestuojančių Lietuvos darbuotojų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Mažeikių, Radviliškio ir kitų miestų prisijungs ir Norvegijos, Vokietijos bei Latvijos profesinių sąjungų atstovai.

Solidarumo laiškus siunčia ir tarptautinės įvairių šakų profesinių sąjungų organizacijos.

Išsamiau – paspaudus antraštę


RENGIAMASI VIENAM DIDŽIAUSIŲ PASTARŲJŲ METŲ MITINGŲ (1)

2015-09-08

Rugsėjo 10 d. prie Seimo vyksiančioje protesto akcijoje prieš darbo santykių liberalizavimą, tikimasi, dalyvaus beveik visų Lietuvos profesinių sąjungų atstovai. Kaip organizacija nedalyvaus tik Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS).

Be protesto akciją rengiančių Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK), Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“, Lietuvos darbo federacijos mitinge „Baudžiavai darbe – NE! Darbuotojų garantijų mažinimui – NE!“ dalyvauti ketina Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga, Samdomų darbuotojų profesinė sąjunga SAMPRO, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga.

Toliau - spausk antraštę.


BRIUSELYJE – FERMERIŲ PROTESTAS

2015-09-07

Per penkis tūkstančius žemdirbių iš Belgijos, Prancūzijos ir kitų šalių, taip pat apie tūkstantis traktorių pirmadienį, rugsėjo 7 d., užplūdo Briuselio "Europos kvartalą". Jie susirinko aikštėje priešais ES Tarybos pastatą, kuriame į ekstraposėdį renkasi 28 šalių žemės ūkio ministrai.

Nuo šių metų balandžio 1 d. atšauktos pieno gamybos kvotos, taip pat Rusijos embargas - pagrindinės pieno perprodukcijos  priežastys. Dėl jos pieno supirkimo oficialiosios kainos ženkliai sumažėjo, o bankrutuojančių pieno ūkių daugėja.

Išsamiau - paspaudus antraštę


PROFSĄJUNGOS TIKISI, KAD PAREIGŪNĖS MIRTIS NEBUS BEPRASMĖ

2015-09-04

Naktį iš rugsėjo 3 į 4 d. įvykusi tragedija, kai vykdydama tarnybą žuvo jauna pareigūnė, sukrėtė visą pareigūnų bendruomenę. Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) išreiškė  nuoširdžią užuojautą Radviliškio viešosios policijos skyriaus Patrulių būrio patrulės Ligitos Baniulytės artimiesiems ir kolegoms. „Viliamės, kad bus imtasi priemonių, kad ateityje tokių netekčių pavyktų išvengti“, - rašoma NPPSS pranešime.

Tuo tarpu Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) plačiau komentuoja šį įvykį: „Šiąnakt Radviliškyje įvyko tai, ką daugelis prognozavo po prezidentės Dalios Grybauskaitės viešo pareiškimo dėl pareigūnų ginklo panaudojimo. Girtas vairuotojas partrenkė vos mėnesį dirbusią policijos pareigūnę ir pabėgo. Laimei, žuvusios pareigūnės kolegoms nereikėjo spręsti dilemos, kada išsitraukti ginklą - vairuotojai sąžinė grįžo gana greitai ir jis sustojo. Be šūvių.  O jeigu nebūtų norėjęs sustoti?“, - retoriškai klausiama LTPF pranešime.

Toliau - spausk antraštę.


INDAI TAIP PAT PROTESTUOJA PRIEŠ DARBO SANTYKIŲ REFORMĄ

2015-09-03

Rugsėjo 2 d. milijonai visų sektorių Indijos darbuotojų dalyvavo didžiausiame šalies streike. Demonstrantai protestavo prieš siūlomą darbo santykių reformą, sudarančią sąlygas paprasčiau atleisti darbuotojus iš darbo, - praneša pasaulinė pramonės profesinių sąjungų organizacija IndustriALL .

Mitingai, kuriuose dalyvavo maždaug 150 milijonų darbuotojų, įvyko visoje Indijoje po to, kai nutrūko profesinių sąjungų derybos su šalies vyriausybe.

Toliau - spausk antraštę.


Į EUROPOS ESRK PATEIKTI 24 KANDIDATAI (2)

2015-09-02

Rugpjūčio 31 d. įvyko pirmasis Lietuvos Respublikos kandidatų į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narius atrankos vertinimo komisijos posėdis, - informuoja Ūkio ministerija. Jame  buvo apžvelgtas pasiūlymus pateikusių organizacijų ir jų siūlomų kandidatų sąrašas. Daugiausiai kandidatų – net 12 pateikė įvairiems pilietinės visuomenės interesams Europos komitete atstovauti siekiančios organizacijos, profesinės sąjungos pasiūlė 8, darbdavių organizacijos – 4  asmenis.

Iš Lietuvos į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetą vertinimo komisija atrinks 9 kandidatus – po 3 iš atskirų tikslinių grupių.

Nuotr. EESRK prezidentas Henri Malosse.

Toliau - spausk antraštę.


BRIUSELIO POLICININKAI NESUTINKA LIKTI BEGINKLIAI

2015-08-31

Rugpjūčio 31 d. Briuselio policininkai surengė protesto akciją nesutikdami su vadovybės sprendimu, įpareigojančiu juos likti beginkliais reguliuojant kelio eismą. Policininkams ypač nepriimtina likti be ginklo rugsėjo pirmąją budint prie kelių į mokyklas.

Tvarkos saugotojai nesijaus saugiai ir dėl galimų grėsmių, kurias kelia Islamo ekstremistai.

Akcija turėjo prasidėti prie Briuselio policijos komisariato, kuriam priklauso eismo reguliavimo sritis.

Išsamiau - paspaudus antraštę



1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink