gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

INFORMACIJA KAINUOJA (PN kreipimasis į skaitytojus) (6)

2015-08-31
Artėja rudeninė kovos prieš Darbo kodekso reviziją kampanija, kurios nušvietimo Profsąjungų naujienų (PN) puslapiuose, kaip iki šiol buvo įprasta, ieškos 500-700 mūsų nuolatinių lankytojų. Redakcija dės visas pastangas kuo objektyviau ir visapusiškiau ją aprašyti, kaip ir informuoti skaitytojus apie kitas darbuotojų atstovams ir darbuotojams rūpimas aktualijas.

Nors jau devyneri metai egzistuojančios PN rengiamos savanoriškumo principu (redaktoriai-leidėjai dirba be atlyginimų bei honorarų), tinklalapiui išlaikyti reikia bent minimalių lėšų. Informacija kainuoja.

Visas kreipimasis – paspaudus antraštę


PROFESINIŲ SĄJUNGŲ ĮVAIZDIS GERĖJA?

2015-08-31

Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" šių metų liepos mėn. apklausos duomenimis, 43 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 35 proc. teigė jomis nepasitikį.

Tarp 21 reitinguojamos institucijos darbuotojų atstovės - kaip ir birželį – liko 16-osios.

Palyginus su birželio mėn. palankiai profesines sąjungas vertinančių kiekis vienu punktu pakilo. Dar malonesnis faktas - neigiamai atsiliepusiųjų sumažėjo net keturiais proc.

Iliustracija: gegužės mėnesį ženkliai smukęs, profesinių sąjungų įvaizdis taisosi.

Išsamiau - paspaudus antraštę


DARBDAVIAI NENORI STREIKŲ, DARBUOTOJAI - LOKAUTO

2015-08-26

Rugpjūčio 25 d. įvykusiame Lietuvos trišalės tarybos posėdyje nesutarimais dėl streiko procedūrų ir lokauto baigtos derinti socialinių partnerių pozicijos dėl naujojo Darbo kodekso projekto „papunkčiui“. Dar viename derybų raunde bus grįžtama prie tų klausimų, kurie buvo atidėti anksčiau.

Daugiausiai diskusijų sukėlė streiko skelbimo procedūros: darbdaviams netiko projekte numatyta nuostata, jog streikui skelbti turi būti gautas ne mažiau kaip ketvirtadalio profesinės sąjungos narių sutikimas. Esą „sugalvoję“ keli nariai gali sutrikdyti įmonėje darbą, o profsąjungos atsakomybė dėl nuostolių esanti „neadekvati“.

Toliau - spausk antraštę.


APIE MOBINGĄ, KONFLIKTUS IR SUSITARIMO MENĄ (5)

2015-08-26

Rugpjūčio 18-21 d. Aukštadvaryje įvyko Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) lyderių mokymai. Tema buvo suformuluota šitaip: „Kaip pasiekti susitarimų ir išgyventi šiuolaikinėse organizacijose“.

Sprendžiant iš seminaro dalyvių atsiliepimų, seminaras pavyko, ir jo sėkmę lėmė trys iškilūs lektoriai - Vytauto Didžiojo universiteto docentė dr. Jolita Vveinhart, respublikoje žinomas verslo kunsultantas įmonės “Dirigo” direktorius Mindaugas Žebrauskas ir Vytauto Didžiojo universiteto filosofijos profesorius Gintautas Mažeikis.

Seminare išnagrinėtos trys profsąjungoms ypač aktualios temos – mobingas, konfliktų sprendimai ir susitarimų menas.

Į darbą kaip į pragarą. Kodėl? Mobingas!.  Doc. J. Vveinhart paskaitoje. Lsdps.lt nuotr.

Išsamiau – paspaudus antraštę


NAUJASIS DK DAR NEGALIOJA, O JAU KENKIA (4)

2015-08-24

Nors mokslininkų parengtas liberalusis Darbo kodekso variantas dar tik užregistruotas Seime, o jis jau kenkia darbuotojams. Žmonės juo ne tik gąsdinami, bet kai kuriose įmonėse jau ir elgiamais taip, tarsi įstatymo projektas būtų įsigaliojęs, - informuojama Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pranešime. Pasak LPSK pirmininko Artūro Černiausko, „verslas skuba vadovautis ne pačiomis geriausiomis naujojo dokumento nuostatomis ir tai tik patvirtina, kad Vyriausybės brukamas dokumentas žmonėms naudos neduos“.

Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė vardija pavyzdžius: „Darbuotojai spaudžiami nutraukti darbo sutartį šalių susitarimu teigiant, jog įsigaliojus naujam DK sąlygos bus dar prastesnės. Kai kur stabdomos pradėtos reorganizacijos, stringa kolektyvinės derybos ir pan. Skaidriai dirbantys darbdaviai abejoja naujojo darbo santykių reguliavimo nauda, nors viešai to nepripažįsta“.    

Toliau - spausk antraštę.


RUGSĖJO 10-OSIOS AKCIJA – ŠUSTAUSKO VĖLIAVŲ FONE? (10)

2015-08-20
Socialinio modelio“ projektui iš esmės prieštaraujančios profesinės sąjungos sulaukė dar vieno akibrokšto. Vilniaus miesto savivaldybės puslapyje skelbiama, kad profsąjungų rengiamo mitingo dieną buvo išduotas leidimas ir prieštaringo įvaizdžio politiko Kovotojų už Lietuvą sąjungos vadovo Vytauto Šustausko (Bernardinų nuotr.) organizuojamam mitingui.

Abiem renginiams išduoti leidimai juos rengti tą pačią dieną, toje pačioje vietoje ir gretimu laiku.

Komentuodamas šį faktą profsąjungos "Sandrauga" vadovas Kęstutis Juknis mano, jog tai - greičiausiai sąmoningas valdžios žingsnis siekiant įnešti sumaišties į profsąjungų akciją.

"Nereikia išvedinėti sąmokslo teorijų, kad nesuprastumėme suprojektuotos situacijos rugsėjo 10 dienai: užteks per televiziją pademonstruoti Šustauską ir protestuojančius profsąjungų narius, kad būtų pasiektas Vyriausybės tikslas – pažeminti profesines sąjungas ir sunaikinti darbo teisę Lietuvoje",- piktinasi K.Juknis BNS paskelbtame pranešime.

Išsamiau - paspaudus antraštę


BUS RENKAMI NAUJI NARIAI Į EESRK (7)

2015-08-18

Ūkio ministerija rugpjūčio 18 d. pakvietė verslo organizacijas, profesines sąjungas, asociacijas ir kitas organizacijas iki š. m. rugpjūčio 27 d. teikti prašymus leisti dalyvauti atrankoje ir siūlyti savo kandidatus į Europos ekonOmikos ir socialinių reikalų komitetą (EESRK). Atrinkti nariai komitete 2015–2020 m. atstovaus Lietuvos darbdavių, darbuotojų ir kitiems įvairiems pilietinės visuomenės interesams.

Vyriausybė rugpjūčio 12 d. pakeitė komiteto narių atrankos tvarkos aprašą, todėl organizacijos turi tik 7 d. pateikti kandidatams vietoj anksčiau buvusio 3 savaičių termino.

Pirmą kartą panaši tvarka renkant atstovus į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetą buvo taikoma 2010 m. Ji tuomet sukėlė daug aistrų, nes neaiškiomis aplinkybėmis buvo pakoreguotas atrinktų kandidatų sąrašas.

Toliau - spausk antraštę.


KUR TAS BŪSIMOJO DARBO KODEKSO MODERNUMAS? (4)

2015-08-06

 „Ko galime tikėtis iš naujo Darbo kodekso?“ - tokio pavadinimo išsamų straipsnį paskelbė ilgametis miškininkų profsąjungų lyderis, šiuo metu - Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos patarėjas Algirdas Rauka. Jo nuomone, Darbo kodekso projekte, kurį parengė universitetų mokslininkai , „pasigendame lankstumo ir saugumo pusiausvyros“.

Jei lankstumas darbdaviams priimant ir atleidžiant darbuotojus Darbo kodekso projekte „labai ryškus, tai saugumas darbuotojams labai minimalus“, - teigia autorius.

Išsamiai aptaręs Vyriausybės Seimui pateiktą projektą straipsnio pabaigoje A. Rauka daro sarkastišką išvadą: „Sunku suprasti, kur tas būsimojo Darbo kodekso modernumas“.

Nuotraukoje: tarp šių metų gegužės 14 d. įvykusio miškininkų protesto mitingo dalyvių pirmas iš kairės – A.Rauka.

Visas straipsnis – paspaudus antraštę


ŽUVUSYSIS BUVO PRITYRĘS PROFESIONALAS

2015-08-04

Pagal Valstybinėje darbo inspekcijoje rugpjūčio 3 d. įregistruotus duomenis, per praėjusią savaitę įvyko dvi nelaimės darbe, - viena iš jų baigėsi tragedija.

Liepos 28 d. UAB „Adotas“ betonuotoją, statybos objekte Kaune aliuminiu lyginimo lotu lyginusį pastato grindis ir priartėjusį prie atvirų lauko durų, sunkiai sužalojo elektros srovės nuotėkis.

Tą pačią dieną Šilutės rajono Sakūtėlių kaime esančiame UAB „Germanika“ gamybos ceche greičiausiai per savo paties neatsargumą žuvo 57 metų šaltkalvis.

Pasak bendrovės direktoriaus V. Kirkučio, žuvęs darbuotojas buvo aukščiausios kvalifikacijos šaltkalvis. „Mes labai džiaugėmės, kai mūsų įmonėje pradėjo dirbti toks profesionalus, nuostabus darbuotojas. Tai baisi nelaimė, visi gedime kartu su jo šeima“.

Silokarcema.lt nuotr.

Išsamiau - paspaudus antraštę


60 ROBOTŲ IŠSTŪMĖ 650 DARBININKŲ

2015-08-02
Praėjusią savaitę ekonominė žiniasklaida išplatino sensaciją: pradėjo veikti visiškai robotizuotas Kinijos kompanijos Changying Precision Technology fabrikas - pirmasis toks pasaulyje. Mašinos su dirbtiniu intelektu atlieka visą mobiliųjų telefonų atsarginių detalių gamybos ciklą, - 650 žmonių darbą atlieka 60 robotizuotų rankų-manipuliatorių.

Robotų darbu įmonės šeimininkai patenkinti ir dėl greitesnės darbo spartos. Anksčiau per mėnesį vienas darbininkas surinkdavo 8 tūkstančius detalių, dabar jį pakeitęs robotas padaro dvigubai daugiau. Robotai žymiai sėkmingiau išvengia broko. Kai detales surinkinėjo žmonės, konvejeris išmesdavo iki 25 proc. nekokybiškų detalių. Kaip praneša The Economic Times, robotų darbo brokas nesiekiąs nė 5 procentų.

Išsamiau - paspaudus antraštę


TELKIAMOS PAJĖGOS RUGSĖJO 10-AJAI (10)

2015-07-28

Rugsėjo 10-oji gali tapti vieningo ir masiško darbuotojų bei profsąjungų protesto prieš darbo santykių liberalizavimą diena.

Birželio 9 d. rytą, nepaisant profsąjungų priešinimosi, Algirdo Butkevičiaus vyriausybė pateikė Seimui svarstyti naują darbo ir socialinių įstatymų paketą - Socialinį modelį, o tolesni svarstymai LR Trišalėje taryboje tapo neproduktyviu, faktišku socialinio dialogo imitavimu.

Liepos 27 d. įvykusiame Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) valdybos bei Lietuvos profesinių sąjungų koordinacinio centro (LPSKC) bendrame posėdyje patvirtinta, jog rugsėjo 10 d. prie LR Seimo kviečiama protesto akcija „Baudžiavai darbe – NE! Prieš darbuotojų garantijų mažinimą“.

Dar anksčiau konkrečius pasirengimo akcijoms Vilniuje ir Klaipėdoje planus pradėjo formuluoti birželio 30 d. susirinkęs Klaipėdos profesinių sąjungų aktyvas. Analogiškų žygių ėmėsi liepos 3 d. įvykusi Maistininkų profesinės sąjungos metinė konferencija, profsąjungų federacija „Sandrauga“, LPS "Solidarumas", kitos profesinės sąjungos.

Išsamiau - paspaudus antraštę


PIRMASIS PUSMETIS BUVO MUMS PALANKUS

2015-07-26

Birželio 17-27 dienomis rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" apklausos duomenimis, 42 proc. apklaustųjų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, 39 proc. teigė jomis nepasitikį.

Palyginus su gegužės mėnesio apklausa, pasitikinčiųjų skaičius vienu punktu pakilo, o nepalankiai vertinusiųjų - vienu punktu sumažėjo

Tarp 21 reitinguojamos institucijos darbuotojų atstovės taip pat pakilo vienu punktu aukštyn: birželį jos buvo 16-osios.

Pirmojo pusmečio rezultatai profesinėms sąjungoms irgi gana palankūs: pasitikinčiųjų vidutinis balas yra 41,4 proc., nepasitikinčiųjų - 39, 2 proc.

Iliustracija - 2015 m. profesinių sąjungų pirmojo pusmečio reitingų kreivė. Startas - nuo 2014 m. gruodžio. Praleisti kovo duomenys, kurių PN neturi

Išsamiau - paspaudus antraštę


ŽŪČIŲ DARBE MAŽIAU, O TARP ŽUVUSIŲJŲ – MAŽIAU NEBLAIVIŲ

2015-07-22

Valstybinėje darbo inspekcijoje (VDI) per pirmą šių metų pusmetį gauti 67 pranešimai apie įvykius darbe, kurių metu buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai, ir 18 pranešimų apie žūtis darbe (duomenys preliminarūs). Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe sumažėjo 10 atvejų arba 36 proc.

Deja, daugėja sunkių sužalojimų darbe (jų padaugėjo 14 atvejų).

Pasak VDI pranešimo, teigiamas šio pusmečio rodiklis: daugiau nei per pusę sumažėjo nukentėjusių neblaivių darbuotojų: darbe žuvo 2 neblaivūs darbuotojai, 4 patyrė sunkius kūno sužalojimus (2014 m. atitinkamai 6 ir 9).

PN nuotr.

Išsamiau - paspaudus antraštę


MŪŠYJE DĖL „DARBO SANTYKIŲ LANKSTUMO” – TIK TRUMPA PERTRAUKĖLĖ IKI RUDENS (8)

2015-07-20

Irina Judina, Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos (SAMPRO) pirmininkė, išsako, ko gero, vieną iš tolerantiškiausių darbuotojams atstovaujančių profsąjungų pozicijų vertinant Vyriausybės šiuo metu Seimui jau pateiktą vadinamojo Socialinio modelio projektą.

Siekdama kuo objektyviau įvertinti projekto intencijas ir gerus jį rengusių mokslininkų siekius bei atsiliepti į pastaraisiais mėnesiais vykusį ir tik iki rudens aprimusį "mūšį dėl darbo santykių lankstumo", žinoma profsąjungų veikėja vis dėlto prieina prie daugumos darbuotojų atstovų daromos išvados, kad, priėmus naująjį Darbo kodeksą, būtų žengtas žingsnis... Darbo kodekso "sunaikinimo link".

"Darbo santykių liberalizavimas – pirmas milžiniškas žingsnis Darbo kodekso sunaikinimo link, prognozuoju, kad antrasis bus – įstatymų nereglamentuojama, absoliučiai susitarimais grįsta kontraktų sistema", - teigia profsąjungininkė.

Naujasis modelis pareikalausiąs aukų, ir, I.Judinos nuomone, bus paaukota ta socialinė grupė, kuri dėl išsilavinimo stokos ar nepaklausios profesijos, baimių, diržus veržtis verčiančių kreditų ir kitų objektyvių bei subjektyvių priežasčių bus priversta sutikti su darbdavio diktatu. Ir ... greičiausiai - emigruoti.

Visas straipsnis - paspaudus antraštę


PROFSĄJUNGOS NEPALAIKO NAUJOJO GRAIKIJOS „GELBĖJIMO” PLANO (1)

2015-07-17

Liepos 15 d., Graikijos parlamentui pradedant svarstyti premjero Tsipro pasirašytą susitarimą dėl naujo ES "pagalbos" paketo, didžiausias valstybės tarnautojų susivienijimas ADEDY ir kitos profsąjungos inicijavo masinius protestus bei streikus. Vykstant debatams parlamente mitinge Atėnuose dalyvavo apie 12 tūkstančių žmonių. 24 valandų streikus tuo metu surengė nacionalinė Graikijos savivaldybių darbuotojų federacija, Atėnų nacionalinis universitetas, valstybinių ligoninių, transporto darbuotojai.

Europos darbo žmonės, kairieji judėjimai šiomis savaitėmis taip pat palaikė graikus. Solidarumo su Graikijos liaudimi akcijos įvyko ir Vokietijoje - Berlyne, Frankfurte ir Hamburge (video). Anglijoje solidarumas graikams buvo reiškiamas piketu prie Vokietijos ambasados Londone.

Išsamiau – paspaudus antraštę


PASIKLYDO TARP DARBO KODEKSO PROJEKTŲ

2015-07-15

Liepos 14 d. Lietuvos trišalėje taryboje toliau buvo svarstomas naujojo Darbo kodekso projektas. Tiesa, susirūpinta, jog neaišku, kuris projektas yra svarstytinas: parengtas mokslininkų, patvirtintas Vyriausybėje ar pateiktas Seimui. Pasak profesinių sąjungų atstovų, birželio 9 d. Vyriausybėje pritarta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktam projektui, o birželio 12 d. Seime registruota kita redakcija. „Apie tai mūsų niekas neinformavo, su tekstais žaidžiama kaip katė su pele“, - replikavo Trišalės tarybos pirmininkė, Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos vadovė Gražina Gruzdienė.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininko Artūro Černiausko teigimu, projektai skiriasi „radikaliai“, tačiau su tuo nesutiko Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos darbo departamento direktorė, socialinio modelio kūrimo projekto vadovė Eglė Radišauskienė. Anot jos, Seimui pateiktas projektas esą patikslintas taip, kaip yra nutarta Vyriausybėje.

Toliau - spausk antraštę.


MINISTRAS S. SKVERNELIS PASIRAŠĖ SUSITARIMĄ SU PROFSĄJUNGOMIS (8)

2015-07-14

Liepos 14 d. buvo pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas tarp Vidaus reikalų ministerijos (VRM) ir valstybės tarnyboje veikiančių "skėtinių" profesinių sąjungų.

Susitarimą pasirašė vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Irena Petraitienė, Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimir Banel.

„Tai – tarpusavio pasitikėjimo įvertinimas“, - po pasirašymo ceremonijos sakė ministras. Valstybės tarnyboje veikiančios profesinės sąjungos yra įtakingos, pripažino S.Skvernelis ir pusiau juokais pridėjo: „politikai jūsų bijo“.

Profesinių sąjungų lyderiai teigiamai įvertino Vidaus reikalų ministerijos veiklą, pažymėdami, jog "VRM turbūt vienintelė ministerija, kuri taip glaudžiai bendradarbiauja su socialiniais partneriais."

Išsamiau - paspaudus antraštę


EUROPOS DARBO TARYBOS STEIGIMAS - VILTIS APSIGINTI NUO STIPRĖJANČIOS DARBDAVIŲ AGRESIJOS

2015-07-11

Birželio 25 d. Čekijos mieste Litvinove buvo pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas tarp trijų PKN ORLEN įmonių grupės darbuotojams atstovaujančių profesinių sąjungų. Jį pasirašė  Naftininkų (Lietuva) ir Čekijos įmonių „Chemopetrol“, „Česka rafinerska“ profesinių sąjungų vadovai Virginija Vilimienė, Pavel Dvorek ir Martin Machačny.

Susitarime įsipareigojama ne tik keistis informacija ir patirtimi, bet ir inicijuoti Europos darbo tarybos steigimą Lenkijos naftos koncerne „Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A.“

V.Vilimienės nuomone, susitarimas įmonių grupėje PKN ORLEN sudaryti Europos darbo tarybą inicijuotas kaip tik pačiu laiku, nes panašu, jog pastaruoju metu visų „PKN Orlen“ gamyklų, veikiančių ne Lenkijoje (PN kursyvas), darbuotojai pajuto įžūlią darbdavio ataką prieš iki šiol daugiau ar mažiau puoselėtas darbuotojų teises bei partneriškus santykius su profsąjungomis.

"Profsąjungų žinių" nuotraukoje - Litvinove pasirašomo susitarimo akimirka.

Išsamiau - paspaudus antraštę


2,3 MLN. EUROPIEČIŲ RAGINA STABDYTI DERYBAS DĖL TTIP

2015-07-07

Liepos 8 d. Europos Parlamente bus antrą kartą mėginama priimti rezoliuciją dėl ES ir JAV prekybos susitarimo (angl. santr. TTIP), raginančią sustabdyti TTIP sutarties derybas dabartinio derybų mandato pagrindu. Artėjant šiam labai svarbiam balsavimui, daugiau nei 480 organizacijų iš visos Europos (tarp jų ir 9 organizacijos iš Lietuvos) ragina europarlamentarus paisyti griežto piliečių nepritarimo šiai sutarčiai.

Nors Europos Komisija ir neregistravo Europos piliečių iniciatyvos (EPI), bet Europos organizacijų aljanstas „Stop TTIP“ savarankiškai surinko daugiau nei 2,3 milijono parašų prieš TTIP sutarties sudarymą ir Išsamaus ekonomikos ir prekybos susitarimo su Kanada (angl. Comprehensive Economic and Trade Agreement, santr. CETA) ratifikavimą. Rekordinį parašų skaičių surinkusi „Stop TTIP“ iniciatyva tapo didžiausia Europos piliečių iniciatyva.

Toliau - spausk antraštę.


PRIEŠ DARBUOTOJŲ TEISES - ROLANDO REAGANO IŠBANDYTU VĖZDU?

2015-07-03

Airijos pigių skrydžių aviakompanija Ryanair paskelbė raginimą teisiniais Europos Sąjungos (ES) aktais uždrausti oro uostų dispečerių streikus, kartu kviesdama pasirašyti po internete paskelbta peticija. Argumentuojama vartotojų teisių apsauga, remiamasi ir JAV pavyzdžiu, kur aviadispečeriams streikuoti jau seniai (1981 m. prezidento Rolando Reageno įsaku - red.) uždrausta.

Profesinės sąjungos įvertino šią iniciatyvą kaip kėsinimąsi į darbuotojų teises ir net kaip politinių reikalavimų kėlimą. Jungtinės Karalystės aviadispečerių profsąjungų Prospect vadovas Steve Jary ironiškai pastebi, kad Ryanaair gali pasigirti išties netrumpu, per ne vienerius metus sukauptu žygių prieš profsąjungas sąrašu. "O siekiai kontroliuoti oro erdvę virš Prancūzijos iš viso absurdiški, - pareiškė profsąjungininkas.- Tai jau sako, jog Ryanair bando politikuoti, kas paprasčiausiai yra nerimta".

Išsamiau - paspaudus antraštę


ALYTAUS RAJONE BUS ĮKURTA TRIŠALĖ TARYBA (2)

2015-07-02

Liepos 1 d. įvykusiame Alytaus rajono savivaldybės tarybos posėdyje priimtas sprendimas pritarti susitarimo projektui dėl Alytaus rajono trišalės tarybos įkūrimo. Susitarimą pasirašys rajono meras Algirdas Vrubliauskas, Alytaus apskrities profesinių sąjungų centro pirmininkė Danutė Bačinskienė (nuotr.) ir Vilniaus prekybos pramonės ir amatų rūmų Alytaus filialo direktorius Romualdas Ambroževičius.

Alytaus rajono trišalė taryba nagrinės darbo, socialines bei ekonomines problemas, bendradarbiaus įgyvendinant Alytaus darbo, socialinę bei ekonominę politiką. Susitarimu šalys įsipareigoja skatinti kolektyvines derybas ir kolektyvinių sutarčių pasirašymą Alytaus rajone.

Toliau - spausk antraštę.


PROFSĄJUNGŲ RENGINYJE – DEŠINIOSIOS POLITIKOS ŽVAIGŽDĖS (6)

2015-07-01

Birželio 30 d. įvyko pareigūnų bendruomenės suvažiavimas, kurį Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) sukvietė profsąjungų lobizmo bei protesto akcijomis siekto tikslo dalinio įgyvendinimo - birželio 18 d. įvykusio Vidaus tarnybos statuto priėmimo Seime - proga.

Džiaugiantis šiuo pasiekimu kartu buvo apgailestaujama, kad Seimas dalį naujojo įstatymo įgyvendinimo finansavimo nukėlė į 2017 ar net 2018 metus, o, profesinių sąjungų nuomone, pareigūnų darbo užmokesčio didinimas turi būti numatytas nedelsiant.

Kaip niekad iki šiol, profesinių sąjungų renginyje dalyvavo ir kalbėjo keli žymūs politikai, tarp jų - tokios dešiniosios politikos žvaigždės kaip partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas, europarlamentaras Gabrielius Landsbergis, žinomas konservatorių lyderis Seimo narys Jurgis Razma.

Suvažiavime dalyvavęs vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis pavadino šį Seimo priimtą įstatymą "istoriniu".

Birželio 16 d., pradėjus svarstyti Vidaus tarnybos statutą, prie Seimo įvyko NPPSS protesto akcija (PN nuotr.)

Išsamiau - paspaudus antraštę


VISŲ DĖMESYS NUKREIPTAS Į GRAIKIJĄ (1)

2015-06-30

Birželio 29 d. tūkstančiai graikų susirinko prie parlamento Atėnuose pasakyti „ne“ taupymui. Jie ragina liepos 5 d. referendume balsuoti prieš finansinės pagalbos Graikijai susitarimą, kas, prognozuojama, reikštų šalies pasitraukimą iš Eurozonos.

 Solidarumo su Graikija mitingas tą pačią dieną buvo surengtas ir Londono Trafalgaro aikštėje. Graikiją palaikančios demonstracijos įvyko ir birželio 23 d. Briuselyje, Liuksemburge, keliuose Vokietijos miestuose, Londone. Solidarumo su Graikija kampanija pradėta 2012 m. ir vykdoma remti su taupymu kovojantiems graikams. Ją remia ir didžiausias Britanijos profesinių sąjungų centras TUC, vienijantis apie 6 mln. šalies darbuotojų.

Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUCE), taip pat palaikanti graikų pasipriešinimą griežtoms taupymo priemonėms, birželio 29 d. pakvietė Europos Sąjungos institucijas ir Tarptautinį valiutos fondą elgtis „lanksčiau“ Graikijos atžvilgiu, nes pastarosios pasitraukimas iš Eurozonos (Grexit) būtų „didžiulė rizika“ eurui, ES ekonomikai ir Graikijai.

Toliau - spausk antraštę!


SOCIALINIO MODELIO SVARSTYMAS SEIME – RUDENĮ? (3)

2015-06-26

Birželio 25 d. prie Seimo keliais atskirais piketais protestavo profesinių sąjungų centrų bei šakų atstovai. Darbuotojų atstovai baiminosi, kad  tą dieną ydingas Socialinio modelio įstatymų paketas netikėtai gali būti pradėtas svarstyti.

Svarstymo nebuvo; paskutiniame Seimo pavasario sesijos posėdyje, birželio 30 d., šis klausimas taip pat nenumatytas. Tikėtina, jog Socialinio modelio įstatymų projektai parlamente bus teikiami rudens sesijoje.

Į protesto akciją prie Seimo susirinko ypač gausus vilniečių profsąjungininkų būrys. Šį kartą piketavo ir Lietuvos profsąjungų lygos delegacija. Centre - pirmininkas Vydas Puskepalis (Vido Bauševičiaus nuotr.).

Išsamiau – paspaudus antraštę


BIRUTĖ DAŠKEVIČIENĖ SUSITIKO SU PREMJERU (10)

2015-06-25

Premjeras Algirdas Butkevičius, birželio 23 d. lankydamasis Jonavos trąšų gamykloje „Achema“, susitiko ir su bendrovėje veikiančių profesinių sąjungų administracijos vadove Birute Daškevičiene (nuotraukoje antroji iš dešinės) , kuri yra ir Jonavos profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė. Apie tai pranešama AB „Achema“ pranešime spaudai, kurį Achemos darbuotojų profesinė sąjunga platina savo facebook paskyroje.

Pasak pranešimo, B. Daškevičienė "išreiškė pritarimą principiniams naujojo socialinio modelio principams ir nuostatoms", bet "paragino tolesniuose svarstymuose atsižvelgti į LR Trišalės tarybos priimtus sprendimus".

B. Daškevičienė informavo premjerą apie „Achemoje“ veikiančias „dvi stiprias profsąjungas“, papasakojo, „kaip galima pasiekti susitarimų, kurie net palankesni nei esamos LR Darbo kodekso nuostatos“.

A. Butkevičius paragino Jonavos profesines sąjungas pasidalinti savo patirtimi ieškant sprendimų su darbdaviais ir su likusiomis Lietuvos profsąjungomis.

Išsamiau - paspaudus antraštę


PROTESTO AKCIJOS TĘSIAMOS: BIRŽELIO 25 D. - PIKETAS PRIE SEIMO (PAPILDYTA) (3)

2015-06-24

Vyriausybei nusprendus pasiųsti Seimui svarstyti bei priimti ydingą Socialinio modelio projektą, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK), LPS „Solidarumas“, kitos profsąjungos paskelbė apie numatomą didesnio masto protesto akciją - mitingą. Jį buvo sutarta suorganizuoti Seimo rudens sesijos pradžioje, t. y. rugsėjo 10 d.

Tačiau gauta informacija, jog šio įstatymų paketo svarstymas Seime galimai prasidės jau birželio 25 d. Todėl Maistininkų profesinė sąjunga kartu su kitomis profsąjungomis nutarė tą dieną organizuoti piketą prie Seimo.

"Šis žingsnis yra labai svarbus ginant darbuotojų teises bei garantijas, todėl prašome Jūsų aktyviai dalyvauti", - ragindamas prisidėti prie piketo, kreipiasi į kolegas profsąjungininkus Maistininkų profesinės sąjungos valdybos narys Klaipėdos miesto profsąjungų koordinatorius Raimondas Tamošauskas.

Birželio 22 d. LPSK tinklalapis patvirtino, kad "birželio 25 dieną, 9 val., Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija organizuoja piketą prie LR Seimo „Prieš darbuotojų garantijų mažinimą“.

Išsamiau – paspaudus antraštę

MUMIS IR VĖL NUSIVYLĖ

2015-06-23

2015 m. gegužės 23-31 dienomis atliktų "Baltijos tyrimų" duomenimis, 41 procentas apklaustųjų piliečių pasitikėjo profesinėmis sąjungomis ir 40 proc. nepasitikėjo. Reitingų lentelėje, sudarytoje iš 21 institucijos, darbininkų atstovės gegužės pabaigoje atsidūrė 17 vietoje.

Palankiųjų kiekis smuko , o nusivylusiųjų padaugėjo. (Balandžio pabaigoje profsąjungomis pasitikėjo 46 proc., nepasitikėjo 37 proc., reitingų lentelėje jos buvo 16-osios).

Blogiau už darbuotojų atstoves gegužę buvo įvertintos tik muitinės, teismai, komerciniai bankai ir Seimas.

Profsąjungų reitingų kreivė "Baltijos tyrimuose" 2014 gruodis - 2015 gegužė

Išsamiau – paspaudus antraštę


NETEKOME BENDRAŽYGIO IR BIČIULIO (Papildyta informaciniu pranešimu) (2)

2015-06-18

Profesinių sąjungų bendruomenę ištiko skaudi netektis. 2015 metų birželio 18 d., eidamas 78-uosius metus, staiga mirė buvęs ilgametis Achemos profesinės sąjungos vadovas Klemensas Algimantas Gaižauskas. Su Azotinių trąšų gamyklos, vėliau - AB "Achema" statyba bei organizacine-gamybine veikla Velionis buvo susijęs visą sąmoningą gyvenimą, įmonės profsąjungai vadovavo nuo 1990 iki 2008 metų.

K.A.Gaižauskas buvo profsąjungų judėjimo atsinaujinimo entuziastas, vadinamojo skandinaviškojo modelio propaguotojas, šalies profesinių sąjungų suvienijimo šalininkas.

Visas nekrologas - paspaudus antraštę


TRIŠALĖJE TARYBOJE TOLIAU VYKSTA DERYBOS DĖL DK (7)

2015-06-17

Birželio 16 d. Lietuvos trišalėje taryboje toliau vyko naujojo Darbo kodekso svarstymas. Svarstytas darbo ir poilsio laiko reglamentavimas, peržiūrėta apie dvidešimt straipsnių. Visus pasiūlymus šį kartą teikė profesinės sąjungos, o darbdavių atstovams daugeliu atvejų tiko mokslininkų parengtas variantas.  Fiksuotos skirtingos nuomonės ir apsispręsti paliekama politikams Seime.

Dviem pusėms kviečiant vieną kitą „būti realistais“, kaltinat vieni kitus negirdėjimu, šį kartą Vyriausybės stalo pusė beveik nesikišo. Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Gintaras Klimavičius tik pritarė darbdaviams, kad profsąjungų pasiūlymai „derybomis net nekvepia“.

Toliau - spausk antraštę.


POLITIZUOJAMI JAU IR TARPTAUTINIAI PROFSĄJUNGŲ RYŠIAI (13)

2015-06-16

Jau tradiciniais tapę Lietuvos profsąjungininkų vizitai į Maskvoje esančią Darbo ir socialinių santykių akademiją ir Sankt Peterburge įsikūrusį humanitarinį profsąjungų universitetą šiemet sulaukė pasmerkimo. Naujienų agentūra BNS paskelbė informaciją, jog birželio 3-11 dienomis į Maskvoje vykusius mokymus „Profesinės sąjungos pilietinėje visuomenėje“ vyko penki profesinių sąjungų atstovai, o vieno jų kelionę apmokėjo Utenos rajono savivaldybė. Buvęs Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkas, dabartinis Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas BNS teigė, jog pasielgta nepagalvotai. Jis esą žinojęs apie minėtą vizitą ir rekomendavęs to nedaryti.

LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas, komentuodamas vizitą į Maskvą (vyko trys LPSK ir du Lietuvos darbo federacijos atstovai) naujienų agentūrai teigė, jog Rusijos profesinės sąjungos priklauso tarptautinėms profesinių sąjungų organizacijoms, su jomis bendradarbiavimas nėra nutrauktas priėmus sprendimą, kad „profsąjunginis bendradarbiavimas yra aukščiau už politiką“.

Išsamiau – spausk antraštę!2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink