gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

MŪSŲ TINKLALAPIAI (2015 M. BIRŽELIS)

2015-06-15

Birželio 13-14 dienomis atlikto Alexa Rank tyrimo duomenimis, per pastarąjį pusmetį ženkliai pakilo šalies profsąjungų internetinių svetainių reitingai. Net 7 tinklalapiai šį kartą patenka ne tik į Alexa-globalinį, bet ir į regioninį Alexa-Lietuva sąrašą.

Į regioninį, Lietuvos, Alexa Rank sąrašą pateko šių organizacijų svetainės: LPSK (reitingas 1,582), Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (2,164), Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (2,394), Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos (2,699), Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (2,779), LPS "Solidarumas" (5,127) tinklalapiai.

PN (lprofsajungos.lt) regioniniame Alexa-Lietuva reitinge yra 418-osios.

Į Alexa-globalinį sąrašą šiuo metu patenka (t.y. reitinguojamos) 24 profesinių sąjungų svetainės.

Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos svetainė – viena iš „jauniausių”.

Išsamiau – paspaudus antraštę


NEPAISANT SKUBOS, ŠIS TAS IŠKOVOTA (10)

2015-06-11

Birželio 9 d. Vyriausybė perdavė socialinio modelio likimą į Seimo rankas. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) tikisi, jog Seimas grąžins jį Vyriausybei tobulinti, bus atsižvelgta į socialinių partnerių reikalavimus ir dokumentų projektai iki galo bus suderinti su LR trišale taryba, - sakoma LPSK išplatintame pranešime.

LPSK pirmininko Artūro Černiausko teigimu, nepaisant žalingos Vyriausybės skubos, pavyko pasiekti labai svarbių pakeitimų: iškovotos didesnės nei siūlyta išeitinės išmokos, pasirūpinta, jog būtų paliktos ilgesnės atostogas pedagogams ir gydytojams, į kodeksą grąžintos garantijos neįgaliesiems, vaikus auginantiems tėvams bei priešpensinio amžiaus darbuotojams.

Laimėjimu ginant „dirbančius žmones“ giriasi bei džiaugiasi ir Seimo Darbo partijos frakcija.

Išsamiau – paspaudus antraštę


PAS NAUJĄJĄ MINISTRĘ – SU GĖLĖMIS IR BE GĖLIŲ

2015-06-10

Naujajai švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei prisistatė šalies profesinės sąjungos ir pradėjo dalykinį dialogą. Toks dialogas prasidėjo birželio 8 d. tarp ministrės ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) atstovų.

Dar anksčiau, birželio 2 d., po priesaikos Seime ir pristatymo Švietimo ir mokslo ministerijos darbuotojams, naująją ministrę aplankė ir su gėlėmis pasveikino Švietimo profesinės sąjungos (pirmininkas Audrius Jurgelevičius) vedamą jungtinę  atstovybę sudarančių profsąjungų lyderiai.

Nuotraukoje: LŠDPS atstovai ministerijoje.

Išsamiau - paspaudus antraštę


ODIOZINIS „MODELIS” KELIAUS Į SEIMĄ. A.ČERNIAUSKO KOMENTARAS

2015-06-09

2015 m. birželio 9 d. rytą, nepaisant profsąjungų protestų, Algirdo Butkevičiaus vyriausybė pateikė Seimui priimti naują darbo ir socialinių įstatymų paketą - "Socialinį modelį".

Posėdyje turėjo galimybę dalyvauti ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkas Artūras Černiauskas bei Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos (LTPF) pirmininkė, LPSK valdybos narė Loreta Soščekienė - premjero A.Butkevičiaus visuomeninė patarėja profsąjungų veiklos klausimais.

Tik grįžęs iš posėdžio A.Černiauskas pranešė piketuojantiems - LPSK, LPS "Solidarumas" ir Lietuvos darbo federacijos atstovams nemalonią žinią (nuotr.). Čia pat jis davė interviu žiniasklaidos atstovams.

Pateikiame vieno iš interviu videoįrašą, kuriame LPSK vadovas komentuoja tik ką priimtą Vyriausybės nutarimą, aštrėjantį socialinių partnerių konfliktą ir galimą tolesnį profsąjungų elgesį.

A.Černiausko interviu žiūrėkite čia.

* * *


DARBO SANTYKIŲ LANKSTINIMAS – PALAIMINTAS; NESUTARIAMA TIK DĖL „BULDOZERIO“ (3)

2015-06-05

„Daugeliu rodiklių lenkiame Vakarų Europos šalis. Valstybės finansų būklė – stabili, įsiskolinimai – nedideli, kreditai – pigūs, turime dėkingą geografinę padėtį, darbščių žmonių ir puikią infrastruktūrą“, - optimistiškai birželio 4 d. Seime kalbėjo Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Trūksta tik kryptingų sprendimų, kad Lietuvos ekonomika augtų greičiau ir būtų patrauklesnė verslui plėtoti (čia ir kitur paryškinimas iš Prezidentūros tinklalapyje skelbiamo pranešimo)“, - metiniame pranešime pabrėžė ji. „Dideliu ekonomikos stabdžiu tapo nelanksti darbo rinka“, - paminėjo Prezidentė ir pridūrė, kad čia būtini sprendimai bei patarė jų nepaklaidinti „socialinio modelio“ labirintuose ir nenaudoti „buldozerio metodo“.

Tokia „santūriai teigiama“ (anot vieno iš bankų atstovo G. Nausėdos) Prezidentės pozicija dėl socialinio modelio itin pradžiugino premjerą Algirdą Butkevičių. Tiesa, dėl „buldozerio“ jis Prezidentei paprieštaravo.

Išsamiau – paspaudus antraštę


IŠ UŽSIENIO

2015-06-04

Rusija. Gegužės 31 d. Maskvos, Sankt-Peterburgo, Iževsko, Jekaterinburgo - iš viso 10-ies šalies miestų - pedagogai, mokslo darbuotojai, studentai, moksleiviai ir jų tėvai dalyvavo protesto akcijoje "švietimui ir mokslui ginti" (nuotr.).

Lenkija. Birželio 2 d. profesinės sąjungos Solidarność ugniagesių skyrius paskelbė, jog atnaujina nacionalinę šios profesijos darbuotojų protesto akciją.

Ukraina. Birželio 3 d. prie vyriausybės mitingavo apie tūkstantį profsąjungų atstovų protestuodami dėl neišmokėtų atlyginimų, kurių suma siekia apie 2,5 milijardo grivinų.

Suomija. Birželio 3 d. buvo uždaryti visi šalies pašto skyriai. Tokiu radikaliu veiksmu pašto ir logistikos srities profsąjunga PAU išreiškė protestą prieš gresiančius masiškus darbuotojų atleidimus.

Prancūzija. Valstybinė darbo inspekcija nustatė, kad viename Raudonojo Kryžiaus skyriuje rasta tūkstančiai darbo įstatymų pažeidimų, tarp kurių per 3 tūkstančiai susiję su neteisėtais ir neapmokamais viršvalandžiais.

Latvija. 400 psichologų, 8 profesinės sąjungos parašė Latvijos parlamentui kolektyvinį laišką, kuriame pareiškia kategoriškai nesutinką su psichologų darbą reglamentuojančiu naujo įstatymo projektu.

Išsamiau – paspaudus antraštęPRADEDAMI PIKETAI PRIE VALDANČIŲJŲ PARTIJŲ BŪSTINIŲ (6)

2015-06-03

Birželio 2 d. Klaipėdoje, prie Socialdemokratų bei Tvarkos ir Teisingumo partijų būstinių, įvyko piketai. „Gėda atimti paskutines garantijas“, „Nenorime grįžti į baudžiavos laikus“, „Derybos be galimybės streikuoti – beprasmiškos“, „Nepritariu darbuotojų garantijų mažinimui“, „Sotus alkano neužjaučia“ – tokiais ir panašiais šūkiais klaipėdiečiai protestavo prieš naujojo Darbo kodekso „stūmimą“ (nuotr.)

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) facebook paskyroje teigiama, kad taip profesinės sąjungos „pradeda protesto akcijas prieš skubotą socialinio modelio projekto priėmimą“.

Išsamiau -- paspaudus antraštę


TOLIMŲJŲ PERVEŽIMŲ SRITYJE KLESTI NELEGALŪS ATLYGINIMŲ MOKĖJIMO BŪDAI

2015-06-03

Darbdavys atėmė iš darbuotojo pasą ir vairuotojo teises. Atvykus policijai aiškintis situacijos, paaiškėja, kad prieš kelias valandas vykusio įvykio vaizdo medžiaga jau ištrinta. Išdirbus mėnesį pilnu etatu, Lietuvoje galima oficialiai uždirbti mažiau už minimumą - 250 eurų, darbuotojų bandymai kalbėtis baigiasi darbdavio grasinimais fiziniu susidorojimu.

Taip kalba buvę tolimųjų pervežimų bendrovės „Transimeksa“ darbuotojai, Baltarusijos piliečiai. Policijoje pradėtas tyrimas, žmogus negali grįžti į savo valstybę be paso, Baltarusijos ambasada išdavė laikiną pasą. Dalis esamų „Transimeksa“ darbuotojų kreipėsi į policiją dėl galimo jų parašų padirbinėjimo ant kasos pajamų orderių. Kaip niekada profsąjungų poreikis yra didelis. Apie tokį darbdavį kaip „Transimeksa“ sužinos ir visa Europa - apie šiuos įvykius informuotas ir Lietuvoje viešintis Danijos žurnalistas Per S. Grove Stephensen (nuotr.).

Toliau - paspaudus antraštę.


NUOMONĖ: SU SOCMODELIO ĮTEISINIMU GRĮŽTAMA PRIE ANKSTYVOJO KAPITALIZMO SANTYKIŲ (1)

2015-06-01

Norima ne lankstesnių darbo santykių, o šios srities privatizavimo siekiant dominuoti, - taip vertina socialinį modelį nepriklausomas migracijos ekspertas buvęs profsąjungų veikėjas Dainius Paukštė. Socialinio modelio projektą autorius vertina kaip "pusfabrikatį" ir piktinasi, kad tokiam svarbiam projektui aptarti duota tik du mėnesiai laiko.

"Jeigu Lietuva būtų normali valstybė, pavyzdžiui, kaip Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Vokietija, Šveicarija ir pan., tai nutarimas perduoti parlamentui nebaigtą aptarti, svarstyti ir derinti didelės reikšmės įstatymo projektą būtų tapęs paskutiniu tokios Vyriausybės sprendimu", - įsitikinęs D.Paukštė.

„Su šio modelio įteisinimu prasideda antroji privatizavimo banga! Tik šį kartą norima privatizuoti ne materialųjį turtą – įmones ir gamyklas, o darbo santykių sritį, sugrįžtant prie ankstyvojo kapitalizmo santykių”, - teigia autorius.

Straipsnį skaitykite paspaudę antraštę


A. ČERNIAUSKAS: KOL KAS NĖRA DĖL KO PROTESTUOTI, - DERINIMO PROCEDŪRA TĘSIASI (1)

2015-05-31

Gegužės 29 d. įvyko Vyriausybės pasitarimas dėl naujojo socialinio modelio projekto teikimo Seimui. Vyriausybės spaudos tarnyba pranešė, kad buvo „pritarta esminiams šalies socialinės politikos sistemos pokyčiams“.

Kol valdžia posėdžiavo, Vinco Kudirkos aikštėje vyko Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK), LPS „Solidarumas“, Lietuvos darbo federacijos (LDF) piketas su atitinkamais protesto šūkiais.

Kaip vėliau PN sakė Vyriausybės pasitarime dalyvavęs LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas, buvo išklausytos įvairų institucijų pastabos dėl mokslininkų parengto socialinio modelio, jos bus derinamos iki birželio 8 d., o po to „bus priimtas galutinis sprendimas“.

Pasak LPSK vadovo, profesinės sąjungos ir toliau rengs akcijas prie Vyriausybės, ragindamos, kad nebūtų skubama. Taip pat toliau renkami parašai po peticija prieš darbuotojų garantijų mažinimą. „O kol kas tai nėra dėl ko protestuoti, procedūra derinimo tęsiasi“, - PN sakė LPSK pirmininkas.

Kadangi piketuotojų susirinko daugiau nei leidžia valdžia (t. y. daugiau nei 15), „Solidarumo“ vadovei Kristinai Krupavičienei teko aiškintis su tvarkos sergėtoju

Išsamiau – paspaudus antraštęDAR KARTĄ APIE TIKRUOSIUS SOCMODELIO AUTORIŲ BEI UŽSAKOVŲ KETINIMUS

2015-05-29

Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos (LMP) Klaipėdos regiono koordinatorius Raimondas Tamošauskas teigia, jog diskusijose apie vadinamąjį socialinį modelį kol kas kalbama "tik apie porą dalykų: įspėjimo apie atleidimą terminus bei išeitines išmokas. Diskusijos verda labai emocingai, ir niekas beveik nediskutuoja apie kitus, svarbesnius dalykus".

Klaipėdos "Švyturio" alaus daryklos darbuotojų ir kitų profsąjungų lyderis atskleidžia socmodelio autorių klastas siūlymuose dėl bazinio (tarifinio) darbo užmokesčio, dėl apmokėjimo už darbą poilsio ir švenčių dienomis, atostogų suteikimo ir kt.

"Taigi kokie tikrieji socmodelio rengėjų ir užsakovų ketinimai?" - retoriškai klausia replikos autorius.

Komentarą skaityti paspaudus antraštęNAIKINAMOS DARBUOTOJŲ GARANTIJOS, O A. BUTKEVIČIUI „SVARBIAUSIA – ŽMOGUS“? (KOMENTARAS) (9)

2015-05-28
Statistika rodo, kad šalyje toliau daugėja laisvų darbo vietų, o nedarbo lygis mažėja. Kaip šalyje gali drįsti rastis naujos darbo vietos, jeigu socialinio modelio kūrėjai ir „stūmėjai“ sako, kad jos turėtų kurtis tik liberalizavus darbo santykius? - ironizuoja PN komentatorė R.Motiejūnaitė-Pekkinen, primindama gegužės 26 d. įvykusiame LR trišalės tarybos posėdyje išsakytus „socialinio modelio“ šalininkų argumentus.

Tai vis dėlto kas slepiasi už „darbo vietų kūrimo“ argumento, kuriuo prisidengiant bet koks profesinių sąjungų bandymas išsaugoti daugiau garantijų darbuotojams traktuojamas kaip kenkimas darbo rinkai? Komentaro autorės prielaida tokia: artėja rinkimai į Seimą, o verslui duotas pažadas „atlaisvinti santykius“ turi būti ištesėtas, kitaip - socialdemokratų rinkiminė kampanija gali būti labai skurdi.

Tik kyla klausimas, kaip tuomet bus dėl socialdemokratų ir jų lyderio A.Butkevičiaus šūkio „Svarbiausia – žmogus“ ?

LSDP "programinis" plakatas. lsdp.lt

Komentaras – paspaudus antraštę


TĘSIASI DERYBOS DĖL DARBO KODEKSO (5)

2015-05-26

Gegužės 26 d. įvyko dar vienas derybinis raundas Trišalėje taryboje dėl naujojo Darbo kodekso projekto.  Iš pradžių ilgokai strigusios dėl terminuotų darbo sutarčių dėl profesinių sąjungų atstovų reiškiamų pastabų, vėliau derybos įsibėgėjo. Jeigu dėl terminuotų darbo sutarčių profsąjungos sutiko dar grįžti diskutuoti, tai kalbant apie laikinojo darbo sutartis (vadinamąsias 0 val. sutartis), jos pasisakė kategoriškai prieš.

Be to, pasipriešinus kai kurioms profesijų grupėms, projekte neliko skyrių, reglamentuojančių sporto, kultūros ir pedagoginių darbuotojų darbo ypatumus. Kitame Trišalės tarybos posėdyje birželio 16 d. toliau bus svarstomi dokumento punktai pradedant 125 str.
Nuotr. iš socmin.lt
Toliau - paspaudus antraštę.


KAPRIZINGA REITINGŲ KREIVĖ VISUOMENĖS OPTIMIZMO FONE

2015-05-25

2015 m. balandžio 25-gegužės 5 dienomis atliktų "Baltijos tyrimų" duomenimis, 46 procentai apklaustųjų piliečių pasitikėjo profesinėmis sąjungomis ir 37 proc. nepasitikėjo.

Prieš du mėnesius vykusioje analogiškoje apklausoje darbuotojų atstovėmis pasitikėjo 38 proc. apklaustųjų, o nepasitikintieji tada nusvėrė pasitikinčiuosius - pastarųjų buvo net 41 procentas

Ryškus palankių atsiliepimų šuolis aukštyn (per pastaruosius du mėnesius net 8 procentais) iš dalies gali būti aiškinamas ir tuo, kad balandžio-gegužės apklausoje visuomenė buvo palankiau nusiteikusi ir kitų institucijų atžvilgiu, nes tarp 21 vertinamos institucijos profsąjungos išliko toje pačioje 16-je vietoje.

Palankiau balandį buvo vertinama ir aukščiausioji valdžia . Palyginus su ankstesne apklausa, padaugėjo patenkintų demokratijos veikimu, manančių, kad reikalai Lietuvoje apskritai gerėja.

Profsąjungų reitingų svyravimas 2014 gruodžio – 2015 balandžio apklausose (PST - pasitiki; NEP-nepasitiki)

Išsamiau – paspaudus antraštę


DARBUOTOJAI SUDEGĖ DĖL DARBDAVIO KALTĖS (3)

2015-05-22

Filipinuose šlepečių fabrike gaisre žuvo 72 darbuotojai, - praneša pasaulinė profesinių sąjungų organizacija IndustriALL. Gegužės 13 d. Valenzuelos mieste esančioje gamykloje kilus gaisrui žmonės liko įkalinti antrame aukšte, nes pastate nėra pakankamai avarinių išėjimų, o langai – su grotomis.

Vidaus rinkai šlepetes gaminanti kompanija „Kentex Manufacturing“ samdo darbuotojus per abejotinos reputacijos  subrangovą  „CJC Manpower Services“, neregistruotą  Filipinų darbo departamente. Iš daugiau nei 300 darbuotojų gamykloje - tik 54 yra nuolat dirbantys asmenys.

Toliau - paspaudus antraštę.


UTENIŠKIAMS TEKSTILININKAMS RŪPI NE TIK JŲ VIENŲ DARŽAS

2015-05-21

Gegužės 19 d. įvyko AB „Utenos trikotažas“ darbuotojų profesinės sąjungos ataskaitinė rinkiminė konferencija. Kadangi darbo kolektyvas įmonės profesinei sąjungai delegavo teisę atstovauti visiems įmonės darbuotojams, tad konferencijoje dalyvavo tiek profsąjungos nariai, tiek ir kiti darbuotojai.

Ataskaitas pateikė įmonės generalinis direktorius Gintautas Bareika, personalo skyriaus vadovė Loreta Ribokienė ir profsąjungos pirmininkė Vilija Bierontienė. Kolektyvinės sutarties administravimas, suderėtų punktų vykdymas bei darbuotojų keliamų problemų sprendimas ir buvo pagrindinės pranešimų ir klausimų temos.

Konferencijoje profesinės sąjungos pirmininke perrinkta V. Bierontienė ir priimta rezoliucija „Dėl naujojo Darbo kodekso projekto“.

Toliau - paspaudus antraštę.


GALIMOS AKCIJOS PRIEŠ SOCIALINIO DIALOGO IŠDAVYSTĘ (PAPILDYTA) (2)

2015-05-20

Gegužės 20 d. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija, Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ir Lietuvos darbo federacija išplatino pareiškimą "Dėl socialinės partnerystės susitarimų ignoravimo".

Kadangi Lietuvos valdžia davė tik 5 darbo dienas baigti svarstyti skandalingąjį "socialinį modelį sudarančių įstatymų projektų paketą", profesinės sąjungos tai vertina kaip "šiurkštų socialinio dialogo principų pažeidimą, Lietuvos tarptautinių įsipareigojimų nevykdymą ir socialinės partnerystės įgyvendinamos derybų bei susitarimų būdu ignoravimą".

Profesinių sąjungų pareiškime daroma užuomina apie galimas protesto akcijas ir raginami šalies darbuotojai prie jų jungtis.

LPSK taip pat kreipėsi į Vyriausybę ir Prezidentę su prašymu skubos tvarka pateikti motyvus dėl kokių priežasčių nuspręsta, kad šis teisės aktas turi būti priimtas nedelsiant ir projektas derinamas skubos tvarka.

Teikimas Vyriausybei Darbo kodekso projektas.

Pasirašyti peticiją prieš darbuotojų garantijų mažinimą.

Išsamiau - paspaudus antraštę...


TAUPYMO TĖVYNE VADINAMOJE VOKIETIJOJE – STREIKŲ BANGA (1)

2015-05-19

Šiandien, gegužės 19 d., 15 val. vietos laiku Vokietijoje vėl prasidėjo traukinių mašinistų streikas, nes nepavyksta susitarti dėl geresnių darbo sąlygų traukinių personalui. Pradžioje sustos krovinių gabenimas geležinkeliais, naktį – nebevažiuos ir keleiviniai traukiniai. Tai jau devintasis streikas kolektyviniame profesinės sąjungos GDL  ir „Vokietijos geležinkelių“ ginče ir žada būti ilgiausiu – truks mažiausiai iki pirmadienio.

Dėl didesnių algų jau antrą savaitę streikuoja ir Vokietijos ikimokyklinių ir socialinės paramos įstaigų darbuotojai. Pirmadienį vien Šiaurės Reino-Vestfalijos federalinėje žemėje buvo uždaryta apie 1000 vaikų darželių, neterminuotas streikas bus tęsiamas toliau.

Išsamiau – spausk antraštę.


PAGERBTI SOCIALINIO DIALOGO PUOSELĖTOJAI (3)

2015-05-18
Gegužės 15 d. Seime konferencija „Socialinis dialogas: progresas ir problemos“ buvo paminėta Lietuvos Respublikos trišalės tarybos 20 metų sukaktis. Sveikinimo žodį joje tarė Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Vėliau labiausiai nusipelnę, ilgamečiai Trišalės tarybos nariai buvo apdovanoti „Gerumo žvaigždėmis“ – aukščiausiu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos apdovanojimu, skiriamu už ypatingus nuopelnus socialinės apsaugos ir darbo srityse, bei ministrės Algimantos Pabedinskienės padėkomis.

Nuotr. apdovanojamas ilgametis Trišalės tarybos narys, vienas iš 1995 m. gegužės 5 d. susitarimo dėl trišalės partnerystės signatarų Algirdas Kvedaravičius.

Toliau - paspaudus antraštę.

UŽKIRSTAS KELIAS „REVOLIUCIJAI“ MIŠKŲ ŪKYJE (2)

2015-05-14

Gegužės 14 d. rytą, skambant nuotaikingai muzikai, prie Seimo (pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje) rinkosi uniformuoti miškininkai iš visos Lietuvos prašyti Seimo atmesti Prezidentės veto dėl Miškų įstatymo pakeitimų, numatančių, jog Lietuvoje veikia 42 urėdijos. Taip buvo siekiama sustabdyti Vyriausybės ketinimus reformuoti Lietuvos miškų ūkį drastiškai sumažinant urėdijų skaičių.

Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos sukviesti protestuotojai netrukus gavo žinią, jog Seimo nariai 103 balsais „už“ atmetė Prezidentės veto ir paliko galioti miškininkams palankią įstatymo redakciją. Su miškininkais po balsavimo išėjęs susitikti Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas (pasitiktas plojimais ir skandavimu „ačiū“) prasitarė, jog neįsivaizduojąs, ar po šio balsavimo neseniniai paskirtas generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis „galės likti savo pareigose“. 

Pabrėžęs profesinių sąjungų vaidmenį šioje miškų ūkio gelbėjimo akcijoje, A.Salamakinas pakvietė prie mikrofono jų lyderę I.Ruginienę ir paragino mitingo dalyvius jai padėkoti.

Toliau - paspaudus antraštę.


SPAUDIMAS PROFSĄJUNGOMS DĖL DK NESILIAUJA

2015-05-13
Gegužės 12 d. įvykusiame Lietuvos trišalės tarybos posėdyje profesinių sąjungų, darbdavių ir Vyriausybės atstovai toliau diskutavo dėl esminių naujojo Darbo kodekso nuostatų, - informuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Esą socialiniai partneriai rado sutarimą dėl dalies ginčytinų nuostatų ir tikimasi, kad „su socialiniais parneriais suderintą naujojo Darbo kodekso projektą kartu su kitais socialinio modelio teisės aktų projektais dar gegužę pavyks pateikti svarstyti Seimui“.

Tai nustebino Trišalės tarybos pirmininkę, deleguotą profesinių sąjungų, Gražiną Gruzdienę, nes, ji mano,  kad šį mėnesį dokumento derinimas nesibaigs.  Jos teigimu, procesas vyksta gana sunkiai ir šį kartą atidėta daug klausimų, nepaisant to, kad profsąjungos jaučia labai didelį spaudimą skubėti. Tuo tarpu krūvis joms tenka didžiausias, nes darbo santykių liberalizavimą siekiama atlikti darbuotojų sąskaita.

Toliau - paspaudus antraštę.


„ISTORINĖS“ SUTARTIES PASIRAŠYMO VIETOJE – MINISTRO IŠLEISTUVĖS PRIE KAVOS (2)

2015-05-12
Gegužės 11 d., paskutinę švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio darbo dieną, visų švietimo ir mokslo profesinių sąjungų atstovai buvo sukviesti į ministeriją „prie kavos aptarti nuveiktus darbus ir sudėlioti pagrindinius akcentus“.

Susitikime dalyvavo dviejų jungtinių atstovybių nariai ir Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS). Jungtinė atstovybė, vedama Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (A.Jurgelevičius) ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (E.Jesinas), norėjo jau tą pačią dieną pradėti kolektyvines derybas ir net pasirašyti (jų žodžiais, "istorinę") šakos kolektyvinę sutartį. Ministras D. Pavalkis teigė, jog išties galima būtų susitarti „dėl principų“, tačiau Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas replikavo, kad ministras esąs „kaip blogas mokinys“, darbus norintis nudirbti paskutinę dieną. Jo teigimu, „kito ministro gali būti ir kiti principai“, todėl bet kokį procesą pradėti dabar ne laikas.

Švietimo bendruomenei dabartinio ministro kompetencija vadovauti Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai jau senokai kėlė abejonių. Iškėlus aktualias ir opias mokyklos bendruomenei problemas D. Pavalkis viešojoje erdvėje įžeidinėjo mokinius, mokytojus, maža to, kaltino pedagogus, neva jie tokiais savo veiksmais talkina kaimyniniam "agresoriui"..

Išsamiau – paspaudus antraštę...


KAUNIEČIAI STEIGS PROFSĄJUNGŲ KOORDINACINĮ CENTRĄ (6)

2015-05-06

Gegužės 1 d. Kaune Tarptautinės darbo dienos minėjimo metu (nuotr.) pasirašyta Kaune veikiančių profesinių sąjungų bendradarbiavimo deklaracija, - informuoja Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) Kauno regioninis centras.  

Dokumentą pasirašė 10 profesinių sąjungų vadovai: 8 jų priklauso LPSK, taip pat – Kauno krašto profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir  Jungtinės profesinės sąjungos Kauno apskrities profesinė sąjunga. Pasak deklaracijos iniciatoriaus LPSK Kauno regioninio centro pirmininko Ramūno Narbuto, kitos Kaune veikiančios profesinės sąjungos taip pat kviečiamos prisijungti prie šio susitarimo.

Toliau - paspaudus antraštę.


PRIEŠ PRIIMANT SPRENDIMĄ BŪTINA SUSIDARYTI IŠSAMŲ VAIZDĄ

2015-05-05

Vis mažiau manančiųjų, kad naujasis socialinis modelis kartu su nevienareikšmiškai vertinamu Darbo kodeksu Seimą pasieks dar šį pavasarį. Net ir premjeras Algirdas Butkevičius nemini  konkrečių datų ir jau kalba apie tai, kad milžiniškas žingsnis būtų, jei pavytų įgyvendinti „bent dalį to, kas numatyta, ir dėl ko įmanoma pasiekti susitarimus su partneriais“.

„Dabartinis Vyriausybės požiūris į visuomenės informavimą ir konsultavimą – labai negeras pavyzdys šalies įmonėms, kuriose dar nėra susiklosčiusi informavimo tradicija“, - valdžios skubėjimą „prastumti“ naująjį Darbo kodeksą komentavo Lietuvoje viešėjęs teisininkas ir profsąjungininkas buvęs Vokietijos ambasados atašė socialiniais reikalais  Baltijos šalyse Rolfas Jėgeris (Rolf Jaeger).

Išsamiau - paspaudus antraštę


Į PROFESINĘ SĄJUNGĄ SUSITELKĘ SANITARAI LAIMĖJO (2)

2015-05-04
Į profsąjungą susitelkę rokiškiečiai sanitarai beveik ketverius metus įrodinėjo, kad darbas su pažeistos sąmonės ligoniais yra pavojingas, todėl darbuotojams priklauso priedai. Pagaliau košmaras galynėjantis su ligoninės valdžia baigėsi – Aukščiausiojo Teismo sprendimu sanitarai gaus solidžias išmokas.

Rokiškio psichiatrijos ligoninės sanitarai vakar galėjo iš visos širdies švęsti Tarptautinę darbo dieną. Ligoninės sanitarų profesinės sąjungos pirmininkę Stanislavą Kondraškienę (nuotr.) džiugi žinia iš Aukščiausiojo Teismo pasiekė Gegužės pirmosios išvakarėse.

Išsamiau – paspaudus antraštę


ŠIANDIEN PAGERBIAME MOTINAS

2015-05-03
Jai eina 95-ieji. Baigusi universitetą, visą laiką dirbo lietuvių kalbos mokytoja. Laimingesnių akimirkų už pamokas-susitikimus su mokiniais sako neprisimenanti.

Ji – ir motina: užaugino du sūnus ir dukrą. Bet stengiasi niekam nebūti našta...

Motinų dalia niekad nebuvo ir nėra lengva. Net ir jauniausios mūsų mamos laiko, kaip sakoma, tris šeimos būvio kertes: vaikai, namai, darbas ir uždarbis (be jo šeimos biudžetas dažniausiai neapsieina). O ką kalbėti apie vyresniąsias motinų kartas, auginusias vaikus karų ir pokarių, tremčių sąlygomis! Šiandien, minėdami Motinos dieną, jas lankome jau kapuose...

Motinos diena – miela, truputį graudi šventė. Švenčiama praktiškai visame civilizuotame pasaulyje. Lietuvoje Motinos diena švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį (oficialiai - nuo 1928 metų).

Pirmąjį gegužės sekmadienį Motinos diena minima dar ir Vengrijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Pietų Afrikoje. Antrąjį gegužės sekmadienį ji švenčiama Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Šveicarijoje, o paskutinįjį gegužės sekmadienį - Prancūzijoje, Švedijoje.

Balkanų šalyse - Bulgarijoje, Rumunijoje, Serbijoje - Motinos diena švenčiama kovo 8 d.

Mūsų kaimynė Lenkija motinas pagerbs gegužės 26 d. Rusija - paskutinįjį lapkričio sekmadienį.

Su Motinos diena!

GEGUŽĖS PIRMĄJĄ „LAIDOJO“ ČIKAGOS DARBININKŲ IŠKOVOJIMUS (1)

2015-05-02

Gegužės 1 d. Tarptautinė darbo diena Lietuvoje buvo paminėta nedidelėse grupėse trijose skirtingose vietose: Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir Socialistinis liaudies frontas mitingavo Vilniuje (pirmieji – prie Socialdemokratų partijos suvažiavimo vietos (nuotr.), antrieji – prie Petro Cvirkos paminklo), Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija – Kaune, Santakos slėnyje. Visų susiėjimų tema – valdančiųjų noras paskubomis pertvarkyti darbo santykius.

Toliau - spausk antraštę.

PRITARIA MINISTRO NUŠALINIMUI (3)

2015-04-29
Balandžio 28 d. Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga ir Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“ kreipėsi į Darbo partijos tarybą bei Seimo Darbo partijos frakciją su pareiškimu, jog palaiko sprendimą atšaukti švietimo ir mokslo ministrą Dainių Pavalkį iš pareigų.

Rašte taip pat primenama, kad dar 2014 m. lapkričio 13 d. Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga ir Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“ pareiškė nepasitikėjimą ministru.

Išsamiau - paspaudus antraštę


150 TŪKST. MIRĖ, KOL EK VERTINA „GERESNĮ REGULIAVIMĄ“

2015-04-28

Balandžio 28 d. Europos profesinės sąjungos prisimena 100 tūkst. kolegų ir draugų, tėvų, motinų, dukterų ir sūnų, kasmet ES mirštančių nuo darbe sukelto vėžio, kurio galima visiškai išvengti.

Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUC) smerkia Europos Komisiją už tai, kad nuo 2013 m. spalio vilkinamas teisiškai privalomas cheminių medžiagų, kurios sukelia vėžį  ar yra toksiškos vyrų ir moterų vaisingumui bei kūdikiams įsčiose, poveikio ribų nustatymas. EK vis dar atlieka vadinamosios raudonosios ribos analizę, o tai reiškia, kad jau 150 tūkst. žmonių turėjo mirti, kol vertinamas „geresnis reglamentavimas“.

Toliau - spausk antraštę.


GEGUŽĖS PIRMOSIOS RENGINIAI (3)

2015-04-27

Šių metų Tarptautinės darbo dienos renginiai neišvengiamai susiję su svarstomu mokslininkų grupės parengtu socialinio modelio projektu, tiksliau – jo kritika. Nors ši diena visame pasaulyje asocijuojasi su demonstracijomis, Lietuvoje šiemet nė viena organizacija eisenos nerengia.

Gegužės 1 d. Vilniuje Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ ketina protestuoti per Lietuvos socialdemokratų partijos suvažiavimą taip primindama Premjerui Algirdui Butkevičiui, kad siūlomas socialinis modelis neatitinka socialdemokratinių vertybių. Prie kolegų prisidės ir Lietuvos darbo federacija.

Tą pačią dieną Kaune nuo 12 val. Santakoje veiks „palapinių miestelis“, kur profesinių sąjungų atstovai bendraus su kauniečiais, pasakos jiems apie socialinio modelio projektą, siūlys jungtis į profesines sąjungas.

Toliau – spausk antraštę.3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink