gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

NESPĖJĘS ĮSIBĖGĖTI STREIKAS NUTRAUKTAS (6)

2014-12-05

Gruodžio 4 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) tinklalapyje paskelbtas "Pareiškimas dėl streiko stabdymo". "Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinės atstovybės sprendimu gruodžio 2 d. prasidėjęs neterminuotas mokyklų streikas stabdomas, nes toliau jį tęsti netikslinga", - rašoma oficialiame pareiškime. Motyvas: gruodžio 4 d. Lietuvos Seimas priėmė 2015 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymą.

Tačiau, pasak pareiškimo autorių, streikas gali būti tęsiamas kitų metų pradžioje. „Jeigu ir toliau nesimatys politinės valios atkurti švietimo finansavimą į prieškrizinį lygį", profesinės sąjungos ketina streiką atnaujinti vasario-kovo mėnesiais.

Išsamiau - paspaudus antraštę...


„AČIŪ JUMS! STREIKAS TĘSIASI“ (ATNAUJINTA) (5)

2014-12-04

Gruodžio 3 d. Vinco Kudirkos aikštėje įvykusiame mitinge, kurio pagrindiniai rengėjai - LPS „Solidarumas“ ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS), dalyvavo apie 600 žmonių.

Nepaisant palyginti nedidelio dalyvių skaičiaus, mitingo viešasis efektas pranoko organizatorių lūkesčius: streikuojančiųjų mokyklų atstovai akivaizdžiai susipažino su ministro Dainiaus Pavalkio požiūriu į pedagogus, o ministras ir Vyriausybei atstovavęs ir bandęs pažaisti savo kompetencija pirmasis Ministro Pirmininko kanclerio pavaduotojas Remigijus Motuzas ne vieną kartą turėjo progos įsitikinti, jog pedagogai „nesupranta“ Vyriausybės politikos ir premjero Algirdo Butkevičiaus „pergyvenimų“ dėl švietimo.

„Ministre, lauk!“, - pasakė ir - mitingo dalyviams audringai pritariant – vėliau dar sykį pakartojo viena iš mitingo oratorių - LŠDPS Šiaulių miesto profesinės sąjungos susivienijimo pirmininkė Kristina Vaitiekūnienė.

Kartu su LPS „Solidarumas“ vadove Kristina Krupavičiene mitingo tribūnoje aktyviai reiškęsis LŠDPS vadovas Andrius Navickas, atkreipdamas dėmesį į mitinge kalbėjusių valdžios atstovų nesusikalbėjimą su mitinguotojais, renginį užbaigė žodžiais: „Ačiū Jums! Streikas tęsiasi.“ 

Išsamiau   - paspaudus antraštę...


BERNADETTE SEGOL LAIŠKAS LIETUVOS VALDŽIAI (1)

2014-12-03

Europos profesinių sąjungų konfederacijos generalinė sekretorė Bernadette Ségol
 (nuotr.) kreipėsi į Lietuvos Respublikos prezidentę D.Grybauskaitę, Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkę L.Graužinienę bei Lietuvos Respublikos ministrą pirmininką A.Butkevičių reikšdama solidarumą su Lietuvos profesine sąjunga “Solidarumas” bei Lietuvos švietimo darbuotojų profesine sąjunga.

Generalinė sekretorė pranešė Lietuvos valdžiai, jog  Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUC) palaiko reikalavimus, kurie bus keliami gruodžio 3d. įvyksiančiame mitinge.

Išsamiau - paspaudus antraštę...


DARBUOTOJAI REIKALAUJA GRĄŽINTI SKOLĄ (12)

2014-12-01

Gruodžio 1 d. įvykusioje spaudos konferencijoje buvo informuota apie gruodžio 3 d., 12 val., prie Vyriausybės vyksiantį mitingą, kurio devizas: „Iškovojom Nepriklausomybę, iškovosim saugų ir orų gyvenimą!“.

Papasakota ir apie rytoj, gruodžio 2 d., prasidedantį neterminuotą nacionalinį pedagogų streiką. Pastarasis, organizatorių teigimu, aprėps apie pusę šalies savivaldybių ir gali trukti iki dviejų savaičių.

Gruodžio 3 dienos mitingą rengia Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS), akcijai pritaria Lietuvos darbo federacija, Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS). Jog pastarąją protesto akciją palaiko, - apie tai pareiškė ir  Tarptautinė profesinių sąjungų konfederacija, Tarptautinė darbo organizacija, Baltijos regiono profesinių sąjungų tinklas.

"Maži atlyginimai, didėjanti atskirtis tarp skurstančiųjų ir turtingųjų, švietimo darbuotojų keliamų reikalavimų ignoravimas, mokesčių didinimas, socialinio dialogo imitavimas, valdžios cinizmas, "nustūmęs eilinius žmones į antrąjį planą", – tai pagrindinės priežastys, privertusios kviesti žmones viešai protestuoti.

Toliau - spausk antraštę...

 

GRAIKIJOJE – VISUOTINIS STREIKAS

2014-11-27

Lapkričio 27 d. Graikijoje vyksta paros generalinis streikas. Uždarytos mokyklos, valstybinės institucijos, ligoninėse teikiama tik būtinoji pagalba, paralyžiuotas eismas žemėje, ore ir vandenyje Atėnuose ir ir kituose didžiuosiuose miestuose vyko tūkstantinės demonstracijos.

Policijos duomenimis vien sostinėje gatvėmis žygiavo 50 tūkst. protestuotojų. Jie reikalauja darbo vietų, nutraukti masinius atleidinėjimus, nemažinti atlygimų ir pensijų bei pakeisti vyriausybę.

Toliau - spausk antraštę!

 

TEISMŲ MARATONAS BAIGTAS (8)

2014-11-26

Kone dešimtmetį užtrukusiems Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) lyderio Alekso Bružo (nuotr.) įtarinėjimams neskaidria veikla bei teisminiam persekiojimui padėtas taškas. Ir paskutinėje byloje kaltinimai pasirodė nepagrįsti: A.Bružas pripažintas nekaltu. Lapkričio 12 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo Gedimino Viederio pasirašytas nuosprendis skelbia: „Aleksą Bružą pagal Lietuvos Respublikos BK 223 str. 1 dalį („Aplaidus apskaitos tvarkymas“ – red.) išteisinti, kadangi nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių“.

Dėl galimai A. Bružo iššvaistyto arba pasisavinto svetimo turto į Generalinę prokuratūrą 2011 m. kovo mėnesį kreipėsi LŠDPS Žemaitijos regiono susivienijimo pirmininkas Eugenijus Jesinas ir LŠDPS Klaipėdos miesto susivienijimo pirmininkė Laima Juknienė. Prokurorės Aušros Balžekaitės surašytame kaltinamajame akte buvusiam LŠDPS pirmininkui pareikšti kaltinimai dėl aplaidaus buhalterinės apskaitos tvarkymo.

PN primena, kad prokuratūrai skųsti LŠDPS vadovybę pradėjo tuometinis A. Bružo pavaduotojas (dabar Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas) Audrius Jurgelevičius, 2007 metais inicijavęs LŠDPS suskaldymą.

Išsamiau - paspaudus antraštę...


PER DVEJUS METUS... (5)

2014-11-23

Profesinių sąjungų – trijų vadinamųjų nacionalinių centrų, jų šakinių ar regioninių profesinių sąjungų , taip pat keleto  neasocijuotų organizacijų – portalai (iš viso jų yra apie 50) nebe pirmi metai „tebekaba“ virtualioje erdvėje. Kai kurie aktyviai lankomi skaitytojų, o kai kurie taip retai atveriami, kad patikimiausias pasaulio Voratinklio portalų  reitinguotojas Alexa (alexa.com) dėl jų menko lankomumo net “nepastebi” (t.y. jų nereitinguoja).

Pagal PN 2014 m. lapkričio pabaigoje atliktą tyrimą, į Alexa reitingų akiratį (neskaitant pačių PN) patenka 12 tinklalapių. Prieš dvejus metus, t.y.2012 lapkritį, tokių buvo 15, o prieš trejus - 18. Šie skaičiai, ko gero, atspindi ir pastaraisiais metais sumenkėjusias profsąjungų galias (narystę) bei aktyvumą.

Sprendžiant pagal šių metų reitingus, geriausiai reprezentuojama Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjungos, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS), Lietuvos švietimo profesinės sąjungos, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, Lietuvos ryšių darbuotojų profesinės sąjungos veikla.

2013 m. balandį atnaujinęs ir aktyviai plėtojantis savo įtaką Jonavos profesinių sąjungų susivienijimas (JPSS) atitinkamai ją atspindi ir savo tinklalapyje jpss.lt, kuris jau įsiveržė ir į Alexos dešimtuką.

Išsamiau - paspaudus antraštę...


REALI STREIKO GRĖSMĖ SUJUDINO NET PREZIDENTŪRĄ (1)

2014-11-18

Lapkričio 18 d. Prezidentūra paragino profsąjungas ir Vyriausybę rasti sprendimus ir mėginti "subalansuotai, pagal valstybės turimas lėšas", atkurti prieškrizinį atlyginimų lygį, o "esant galimybei, - ir didinti".

Tą pačią dieną įvyko švietimo profesinių sąjungų susitikimas su Premjeru Algirdu Butkevičiumi (nuotr.)

Tačiau iš premjero lūpų konkrečių įsipareigojimų  derybininkai taip ir neišgirdo. O kol jų nėra, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos  (LŠDPS) Andriaus Navicko vedama švietimo profesinių sąjungų jungtinė atstovybė toliau tęs pasirengimą gruodžio 2 d. neterminuotam streikui.

Beje, premjeras vėl kaltino streikuoti besirengiančias profsąjungas veikimu Rusijai.

Išsamiau - paspaudus antraštę...


RYŽTINGAS POLITINIS ŽINGSNIS AR 2500 BEDARBIŲ?

2014-11-18

Prancūzijos profesinių sąjungų susivienijimas Union federations Workers’ Force ragina valdžią įvykdyti sandorį "Mistral" ir pristatyti Rusijai jos užsakytus du karinius laivus. Vienas iš trijų didžiausių (per 300 tūkstančių narių) šalies susivienijimų žiniasklaidoje pareiškė, jog jo nariai buvę „sukrėsti bei pasipiktinę“, sužinoję , kad prezidentas Olandas pristabdė jau gatavo pirmojo Mistral perdavimą Rusijai, pranešė Le Figaro.

Profsąjungų nuomone, „nepriimtina ir neleistina“, kad sandoris būtų susžlugdytas, nes tokiu atveju rizikuoją tapti bedarbiais 2500 žmonių.

Kaip žinoma, Rusija kategoriškai pareikalavo perduoti jai jau pastatytą pirmąjį laivą iki lapkričio pabaigos ir pagrasino  atitinkamomis sankcijomis.

* *


MINISTRUI VĖL VAIDENASI PRIEŠAI IŠ RYTŲ, O MOKYTOJAI TĘS STREIKUS (9)

2014-11-13

Lakpričio 13 d. įvyko įspėjamasis streikas maždaug šimte Lietuvos ugdymo įstaigų. Iš visos Lietuvos į susitikimą su švietimo ir mokslo ministru suvažiavę apie šimtas streikavusių mokytojų ir jo nesulaukę patys nuėjo į ministeriją.

Iš pradžių žadėjęs, prieš pat susitikimą Dainius Pavalkis informavo, kad „šiomis aplinkybėmis“ susitikimas yra netikslingas. Žurnalistams, paklaustas, ką darys, jeigu mokytojai jo nesulaukę ateis į ministeriją patys, jis atkirto: „oras geras, gali ir pasivaikščioti“.

Tačiau pedagogai ministro darbo vietoje nerado, o pedagogus išklausė netyčia ministerijos koridoriuose sutiktas viceministras Rimantas Vaitkus.

Toliau - spausk antraštę!

 

GIDAI NORI IŠSAUGOTI PROFESIJOS STATUSĄ

2014-11-11

Lapkričio 11 d. prie Ūkio ministerijos Gidų ir kelionės vadovų profesinė sąjunga „Solidarumas“ surengė piketą „Ar gidai šlavėjai?“. Taip siekiama sustabdyti ministerijos teikiamus siūlymus leisti gidais dirbti visiems to panorėjusiems.

Asmenims, siekiantiems teikti gido paslaugas, Ūkio ministerija siūlo nebetaikyti reikalavimo gauti pažymėjimą iš Valstybės turizmo departamento, kuris patvirtina gido profesinę kvalifikaciją. Planai panaikinti licencijas gidų veiklai argumentuojami siekiu mažinti administracinę naštą verslui.

„Lietuvos gidus šokiravo Lietuvos ūkio ministerijos planai diskredituoti gido profesiją, pažeminant ją iš aukščiausios kvalifikacijos profesijos, kuria užsiimti gali tik asmenys su aukštuoju išsilavinimu ir baigę specialius, valstybės nustatytus gidų kursus, iki žemiausios kvalifikacijos, jokio pasiruošimo nereikalaujančios profesijos“, - teigiama Gidų ir kelionės vadovų profesinės sąjungos pranešime.

Toliau - spausk antraštę!

 

TRAGIŠKA DARBO SAVAITĖS PRADŽIA

2014-11-11

Lapkričio 10 d., pirmadienį, Klaipėdoje mirtinai susižalojo uoste dirbęs bendrovės „Klasco“ dokininkas, praneša klaipėda.lt.

1962 metais gimusio krovos terminalo dokininko kūnas rastas apie 21.19 val. Naujojoje Uosto gatvėje esančioje krantinėje, „Klasco“ bendrovės teritorijoje.

Įtariama, kad darbo metu vyras nukrito nuo portalinio krano aikštelės. Iš maždaug dešimties metrų aukščio ant betoninio grindinio nukritęs darbuotojas mirtinai susižalojo.

Šiemet tai jau 15-oji sunkių  darbų bei neatsargumo auka Lietuvoje.

Išsamiau – paspaudus antraštę...

 

ISTORINĖ MANIFESTACIJA BRIUSELYJE (10)

2014-11-09

Lapkričio 6 d. Briuselyje įvyko stambiausia nuo XX amžiaus vidurio protesto akcija, kurioje, Belgijos profesinių sąjungų sukviesti, dalyvavo apie 120 tūkstančių žmonių. Protestuota prieš "griežto taupymo" politiką, tarp kurios priemonių - dabartinės valdžios planai pailginti ikipensinį amžių iki 67 metų.

Tačiau, kurį laiką vykusi taikiai ir darniai, apie 18 val. akcija virto aklu maištu, vitrinų bei automobilių daužymu. Radikalūs elementai, nežinia, iš kur atsiradę chuliganai išprovokavo susidūrimus su policija. Buvo panaudotos ašarinės dujos bei vandensvydžiai. Yra nukentėjusių, sužeistų, paguldytų į ligonines dėl peršalimo.

Profsąjungos mano, kad radikalų siautėjimą galėjo išprovokuoti specialiai infiltruoti agentai. Nepaisant to, profsąjungos šį renginį vadina "istoriniu" ir teigia, kad kova su dešiniąja vyriausybe (beje,profsąjungų lyderiai ją laiko "nelegitymia"), nesibaigė.

Dalyvauti manifestacijoje atvyko darbuotojų atstovai ir iš kitų ES šalių.

Video

* *

LAPKRIČIO 13 D. VYKS ĮSPĖJAMASIS PEDAGOGŲ STREIKAS (8)

2014-11-06

Tai, kad švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis atostogauja, kai Seime svarstomas švietimui kitais metais planuojamas biudžetas, - paskutinis lašas streikus rengiančių profesinių sąjungų kantrybės taurėje. „Tai parodo ministro požiūrį į savo darbą“, - mano ir Lietuvos tėvų forumo tarybos narys Darius Trečiakauskas, kartu su profsąjungų atstovais dalyvavęs lapkričio 5 d. surengtoje spaudos konferencijoje.

LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas, nors ir pasidžiaugė, kad jau pasiekta tam tikrų rezultatų – kitais metais 32 litais bus didinamas mokinio krepšelis bei 10 proc. augs ikimokyklinių įstaigų pedagogų algos, tačiau tai švietimo darbuotojų netenkina. Kadangi ministerija neidama į derybas nepaliekanti kito pasirinkimo, lapkričio 13 d. įvyks dviejų valandų įspėjamasis streikas.

Toliau - spausk antraštę...

 

MERKEL VYRIAUSYBĖ BANDO TRAMDYTI PROFSĄJUNGAS (5)

2014-11-03

Vokietijos darbo ministrė socialdemokratė Andrea Nahles (nuotr.), aktyviai palaikant kanclerei Angelai Merkel, pateikė ministrų kabinetui svarstyti įstatymo pataisą, kuria būtų ribojamos „mažųjų profesinių sąjungų" galios bei teisės derantis dėl kolektyvinės sutarties bei priimant vadinamuosius tarifinius susitarimus.

Pagrindinis įstatymo projekto teikėjų argumentas tas, kad "mažosios" profesinės sąjungos (tokios kaip aviakompanijos Lufthansa, geležinkelių monopolijos Deutsche Bahn), paprastai savo gretose vienydamos tik mažą dalį  darbuotojų, skelbia streikus, jais paralyžiuoja šalies transporto tinklą ir taip „šokdina“ milžiniškas firmas.

Įstatymas, kurį vyriausybė numato svarstyti gruodžio 3d., turėtų numatyti priemones, apibrėžiančias besiderančios su darbdaviu profesinės sąjungos „reprezentatyvumą".  Jei notaro ar kitos tarpininkaujančios institucijos sprendimas dėl konkrečios profesinės sąjungos teisės derėtis jos nepatenkins, esą liekanti galimybė ginčą spręsti teismo keliu.

Išsamiau - paspaudus antraštę...


PAGERBĖ BENDRAŽYGIO ATMINIMĄ (4)

2014-11-01

Profesinių sąjungų atstovų delegacija spalio pradžioje aplankė kolegos, buvusio UAB „Budrus sakalas“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Romualdo Uznevičiaus kapą Plungėje (po ilgos ir sunkios ligos mirė šių metų liepos 31 d.).

Pagerbiant buvusio  kolegos ir bendražygio  atminimą dalyvavo (nuotr.iš kairės) Aušra Venckienė, UAB „Budrus sakalas“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė, jos pavaduotojas Pranas Kundrotas, Achemos profesinių sąjungų administracijos vadovė Birutė Daškevičienė, buvęs ilgametis „Achemos“ profesinės sąjungos pirmininkas Algimantas Gaižauskas,  Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas  Dainius Šlepetis, buvusi „Achemos“ profsąjungos buhalterė Teresė  Galvydienė.

Išsamiau - paspaudus antraštę...


PEDAGOGŲ MITINGE – NUSITEIKIMAS STREIKUOTI

2014-10-30

Spalio 28 d. prie Švietimo ir mokslo ministerijos susirinkę apie 700 pedagogų iš visos Lietuvos atlikę dainą „Tėvyne dainų ir artojų“, vėliau ministrui skandavo „gėda“, „streikas“ ir triukšmingai reikalavo grąžinti skolą – per krizę nuo švietimo nurėžtas lėšas.

Kaip spalio 30 d. informuoja Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) tinklalapis, nors ministerija ir parodė geranoriškumą – viceministrė Genoveita Krasauskienė pakvietė profesinių sąjungų jungtinę atstovybę prie apskritojo stalo, - tačiau to esą nepakako. Derybos negalinčios prasidėti be ministro, kuris iš atostogų grįš tik lapkričio 10 d.

Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinė atstovybė nutarė toliau rengtis streikams, o įspėjamasis dviejų valandų streikas numatytas lapkričio 13 d.

Skaidrės

Toliau – spausk antraštę!

 

„LABIAUSIAI DIDŽIUOJAMĖS ATGAUTU ORUMU” (2)

2014-10-28

Jau senokai Ukmergės greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotojai skundžiasi mažais atlyginimais ir didėjančiais darbo krūviais bei pagal lojalumą įstaigos administracijai sudaromais darbo grafikais. Ukmergės greitosios medicinos pagalbos skyriaus ir Ukmergės rajono profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Jolanta Keburienė informuoja, kad profsąjungos pastangos pagaliau davė vaisių: šiuo metu mokami priedai už viršvalandžius, nors ir labai menkai, tačiau visvien padidinti atlyginimai bei skaičiuojami priedai už gerus darbo rezultatus. 

„Labiausiai didžiuojamės atgautu profsąjungos orumu bei pasitikėjimu, kai net mieste žmonės kalba,  kad tokia profsąjunga yra  reikalinga ir tikra“, - sako pirmininkė ir dėkoja Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ naujajai komandai.

R. Motiejūnaitės-Pekkinen nuotr.: spalio 9 d. Umergės GMP skyriuje lankėsi delegacija iš Norvegijos profsąjungos „Fagforbundet“.

Išsamiau - paspaudus antraštę...


IŠ UŽSIENIO

2014-10-26
Italija. Spalio 24 d. įvyko 24 valandų nacionalinis streikas, kuriame dalyvavo daugelio šalies miestų mokyklų, sveikatos apsaugos, transporto, kitų viešųjų paslaugų darbuotojai. Protestuojama prieš vyriausybės siūlomą darbo įstatymų reformą, taip pat prieš vadinamąjį "stabilumo įstatymą", kuris taikomas formuojant 2015 metų valstybinį biudžetą. Dalis demonstrantų - Italijos profsąjungų aktyvistai Romos centre įkūrė palapinių miestelį laukdami susitikimo su valdžios atstovais.

Briuselis. Spalio 23 d., eilinio ES lyderių susitikimo metu, europiniame sostinės kvartale prieš pensijų reformą protestavo apie 500 Belgijos policininkų. Jie reikalauja, kad federalinė valdžia grąžintų  panaikintą teisę išeiti į išankstinę pensiją nesulaukus privalomų 62 metų.

Ši "griežtojo taupymo" politikos priemonė atsiliepia 30-čiai tūkstančių policijos darbuotojų.

Baltarusija. Prezidentas Lukašenka nurodė sukurti prievartos ir bausmių "už veltėdžiavimą" sistemą. Jo nuomone, šalyje galima priskaičiuoti iki 400 tūkstančių veltėdžių, kuriuos reikią nedelsiant priversti dirbti. Vidaus reikalų sistemai pavesta iki 2015 metų sausio 1 d. pateikti tokios sistemos įvedimo planą.   Baltarusijos demokratiškų profsąjungų kongreso pirmininkas Aleksandras Jarošuk (nuotr.) šią valdžios inicijuojamą kampaniją vertina skeptiškai.

"Sumanius priversti šiuos žmones dirbti, reikia į Baltarusijos Respublikos teritoriją grąžinti TSRS. Tam tikru laipsniu Tarybų Sąjunga mūsų šalyje egzistuoja, tačiau Balatarusijai būdingi ir visi šiuolaikinio pasaulio bruožai", -  Lukašenkos planą komentuoja Baltarusijos profsąjungų lyderis.

Meksika. Spalio 23 d. Gerero valstijos mokytojų profesinės sąjungos nariai padegė Igualos miesto administracijos pastatą, iš kurio negrįžo policijos sulaikyti 43 studentai. Pedagogų inicijuotame protesto žygyje dalyvavo apie 7 tūkstančius žmonių. Igualoje protestuotojai sulaikė vieną policininką ir vieną jaunuolį, kurį įtaria bendradarbiavusį su kriminaliniais nusikaltėliais. Abu buvo priversti per miestą eiti basomis.

Rugsėjo pabaigoje Igualos  studentai surengė protesto akciją, nukreiptą prieš švietimo reformą, mažinamas stipendijas ir švietimo finansavimą.  Policininkų būrys, palaikomas ginkluotų civilių, užpuolė studentus, iš jų šeši žuvo vietoje.  57 jaunuoliai dingo be žinios, tačiau 14 vėliau grįžo.

Ginkluotą išpuolį prieš studentus spėjamai inicijavęs Igualos meras Chose Luis Abarka (Jose Luis Abarca) šiuo metu slapstosi.

* *

AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ PROFSĄJUNGOS LAIDOJO MOKSLĄ (2)

2014-10-24

Spalio 24 d. prie Vyriausybės piketavo Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS), siekdamas atkreipti visuomenės ir valdžios dėmesį į mokslo skurdinimo ir naikinimo politiką. Pasak organizatorių, susidaro paradoksali situacija, kai mokslinio bendradarbio ar lektoriaus vidutinis atlyginimas nuo sausio 1 d. bus beveik toks, kaip ir minimali mėnesio alga – 1050 litų.

Pikete laidotuvių muziką grojo pučiamųjų kvartetas, taip simbolizuodamas laidojamą Lietuvos mokslą. Palaikyti kolegų atvyko ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos delegacija.

Toliau - spausk antraštę...

 

„ACHEMOJE” KELIAMI ATLYGINIMAI (2)

2014-10-24

„Achemos“ profesinių sąjungų administracija praneša apie sėkmę derybose: nuo šių metų spalio 1 d. AB „Achema“ padalinių darbuotojų pagrindiniai (tarifiniai) atlyginimai bus perskaičiuoti dalį premijų perkeliant į pastoviąją dalį bei 7 proc.  padidinant pagrindinius (tarifinius) atlyginimus. Procento dydis pasirenkama taip, kad normatyvinės premijos sudarytų 20 proc., o bendras darbo užmokesčio fondas didėtų apie 10 proc.

Iki šiol bendrovėje kvalifikuotiems darbininkams, tarnautojams, specialistams darbo sutartyje nustatytas darbo užmokestis dažnai nesiekė net Lietuvos vidurkio, o didžioji dalis darbo užmokesčio buvo mokama premijomis. Profsąjungų nuomone, darbuotojai nesijautė stabiliai ir saugiai. 

Išsamiau - paspaudus antraštę...


Į PROTESTO AKCIJĄ – „GERANORIŠKŲ” INTRIGŲ FONE (11)

2014-10-22

Kaip šiomis dienomis pranešė Lietuvos ir  užsienio  žiniasklaida, Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinę atstovybę susibūrusios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS), Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“ spalio 28 d. prie Švietimo ir mokslo ministerijos rengia protesto mitingą.

Organizatoriai teigia, jog ministerija iki šiol nesiteikė tinkamai reaguoti į reikalavimus, įteiktus dar birželio mėnesį, be to, nesudaromos sąlygos taikiai išspręsti kolektyvinį ginčą.

Tuo tarpu žinomos nuolatinės LŠDPS „oponentės” -  Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS) ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga (LŠĮPS)  išplatino pranešimą, kuriame dėstoma, jog kolegų reikalavimai esą „neįvykdomi“, ir net keliamas klausimas, ar taip nesiekiama sąmoningai žlugdyti profesinių sąjungų bei Vyriausybės dialogo.

LŠDPS vedamų organizcijų spalio 1 dienai planuoto įspėjamojo streiko skelbimas atidėtas iki š.m. lapkričio vidurio.

Išsamiau -  paspaudus antraštę...


JAU KETURIOLIKA... (1)

2014-10-21

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) šiandien praneša apie naujus skaudžius praėjusios savaitės įvykius - darbe vėl žuvo du žmonės.

Spalio 17 d. Alytaus rajono Einorių miško kirtavietėje Dainiaus Misevičiaus individualios įmonės pjūklininką mirtinai traumavo užvirtęs kito darbuotojo pjaunamas medis.      

Spalio 13 d. Klaipėdoje  žuvo vairuotojas. Šakiniu autokrautuvu vežamas krovinys pradėjo slysti. Vairuotojas, nesustabdęs autokrautuvo, iššoko ir bandė krovinį sulaikyti. Nevaldomas autokrautuvas ėmė judėti link rampos krašto, jį rankomis stabdžiusį darbuotoją nubloškė nuo rampos ir krisdamas mirtinai prispaudė.

Tragedija įvyko UAB „Tranzito paslaugų centre“ (direktorius Giedrius Lubas).

Spalio 20 dienos rytą  Valstybinėje darbo inspekcijoje  gautais duomenimis, buvo  smarkiai pakenkta dar penkių darbuotojų sveikatai.

Šių metų darbo aukų sąrašas auga: jau žuvo 14 žmonių.

* *

PROFSĄJUNGŲ NEĮGALUMAS: PRIEŽASČIŲ IEŠKANT (10)

2014-10-20

Konferencijoje „Socialinis dialogas ir derybinė galia“, apibendrinusioje projekto „Socialinio dialogo plėtra Lietuvos savivaldybėse“ veiklas,  ne kartą buvo prisimintas ir nagrinėjamas Lietuvos profesinių sąjungų neįgalumas, jo priežastys.

Spalio 10 d. Seime įvykusioje konferencijoje kalbėjo  Seimo narė Rima Baškienė, europarlmentaras Bronis Ropė, Norvegijos profsąjungų, Ukmergės, Kupiškio atstovai, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimiras Banel.

Abejones, ar esame pasirengę diegti Lietuvoje "skandinaviškąjį" profesinių sąjungų modeį, išdėstė pareigūnų kredito unijos vadovas, buvęs ilgametis NPPSS pirmininkas Vytautas Bakas (nuotr. kairėje), o projekto „Socialinio dialogo plėtra Lietuvos savivaldybėse“ vadovas politologas Tomas Tomilinas (nuotr. dešinėje) pateikė savo aiškinimą, kodėl profesinės sąjungos Lietuvoje nyksta.

Išsamiau - paspaudus antraštę...


SUSIVIENIJIMAS VEIKĖ AKTYVIAI (2)

2014-10-19

Ketvirtadienį įvyko  Jonavos profesinių sąjungų susivienijimo (JPSS) ataskaitinė  konferencija.   47 delegatams iš dvylikos JPSS priklausančių profesinių sąjungų atsiskaitė susivienijimo pirmininkė Birutė Daškevičienė ir jos pavaduotojas  Juozas Adomaitis, kurie  praėjusių metų pradžioje buvo išrinkti vadovauti JPSS.

Kaip teigė pranešėjai, per tą laiką susivienijimas ne tik išaugo, bet ir buvo aktyviai mokomasi, semiamasi socialinio dialogo patirties tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. O svarbiausias pasiekimas -  rajone suformuota  trišalė taryba.  Rugsėjo 22 d. trišalį susitarimą pasirašė Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius, Jonavos rajono verslo darbdavių asociacijos prezidentas Edmundas Gedvila, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Jonavos filialo tarybos pirmininkas Alfonsas Meškauskas ir Jonavos profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Birutė Daškevičienė. 

Išsamiau - paspaudus antraštę...


MIŠKININKŲ FEDERACIJAI VADOVAUS INGA RUGINIENĖ (2)

2014-10-17

Spalio 16-17 dienomis Dubingiuose (Molėtų rajonas) įvyko ataskaitinis rinkiminis Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos (LMPF) suvažiavimas.Petras Algirdas Rauka - federacijai vadovavęs nuo Atgimimo laikų - pirmininko rinkimuose šį kartą nekandidatavo. Naująja organizacijos vadove tapo Inga Ruginienė , ligšiolinė federacijos pirmininko pavaduotoja.

I. Ruginienė buvo išrinkta iš dviejų kandidatų, laimėdama prieš Juozą Ūsą (VĮ Trakų miškų urėdijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas).

Pagal LMPF įstatus federacijos pirmininkas renkamas ketveriems metams.

Po suvažiavimo įvyko federacijos tarybos posėdis, aptaręs einamuosius organizacinius reikalus. Federacijos pirmininko pavaduotojo taryba kol kas neišrinko.

LMPF sudaro 37 profesinės sąjungos. Miškininkų federacija  yra Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, trijų tarptautinių profsąjunginių organizacijų narė.

Nuotrauka - iš Facebook paskyros.

* *

„LAISVINANT“ DARBO SANTYKIUS PRAŠOMA IR LAISVĖS STREIKUOTI (4)

2014-10-15

Trišalės tarybos posėdyje pristatyta projekto „Darbo santykių ir valstybinio socialinio draudimo teisinis-administracinis modelis“ tarpinė ataskaita. Projekto vadovas Vilniaus universiteto teisės fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Davulis paminėjo, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ėmėsi ambicingo uždavinio, t.y. parengti paketą įstatymų, kurie „turėtų išspręsti tam tikrus aktualius klausimus“.

Mokslininkai dirba keturiomis socialinės politikos kryptimis: socialinio draudimo, darbo santykių, socialinės paramos, užimtumo rėmimo, kurios, pasak profesoriaus, turi „sueiti į vieną bendrą tikslą ir derėti tarpusavyje“.

Kalbant apie darbo santykius, siūloma kuo mažiau juos reguliuoti įstatymais, o palikti daugiau laisvės susitarti kolektyvinėse sutartyse. Profesinių sąjungų atstovai abejoja, ar tam Lietuvoje partneriai yra pasirengę, bei prašo tuomet liberalizuoti ir streikų skelbimo tvarką.

Toliau - spausk antraštę!

 

VILNIAUS GATVIŲ APŠVIETĖJAI PRADĖJO PROTESTO AKCIJĄ (1)

2014-10-14
UAB „Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklai” profesinė sąjunga išplatino pranešimą, kad bendrovės darbuotojų profesinės sąjungos susirinkime priimtas nutarimas "laikinai sustabdyti savo darbo sutarčių vykdymą iki darbdavys visiškai įvykdys savo įsipareigojimus bei išmokės priklausantį darbo užmokestį."

Kartu pranešama, kad  spalio 14 dieną 25 darbuotojai neišėjo į darbą. Likusi dalis darbuotojų prisijungs prie akcijos, kai įsiteisins jų pranešimai apie darbo sutarties sustabdymą.

Darbuotojų kantrybė trūko: nuo 2012 m. įmonės darbuotojams nėra laiku mokamas darbo užmokestis. Šiuo metu įmonė nėra išmokėjusi  atlyginimų už 2014 m. rugpjūčio ir rugsėjo mėnesius. 

Išsamiau  - paspaudus antraštę...


TRAGIŠKA SAVAITĖ

2014-10-14

Praėjusi savaitė buvo tragiška Lietuvos „darbo fronte”: žuvo du vyrai.

Spalio 8 d. Vilniuje, statybos firmoje „Stelalita“, vykdant plokščio stogo dengimo darbus, iš maždaug 12 m aukščio nukrito ir žuvo darbininkas. Antroji tragiška nelaimė įyko spalio 9 d. Onos Skersienės ūkyje, (Užunevėžio kaimas,  Panevėžio rajonas). Traktorius, kuriuo buvo minamas silosas, krisdamas iš 2 m aukščio, prispaudė ir mirtinai traumavo  traktorininką.

Valstybinės darbo inspekcijos pranešimais, šiemet darbe jau žuvo 12 žmonių.

Šeškinės rajone įsikūrusioje „Stelalitoje” (direktorius Robertas Vareika) dominuoja gana rizikinga stogdengių profesija .

Išsamiau - paspaudus antraštę...


BYLOS BAIGTIS GALI ATSILIEPTI 76 MILIJONAMS DARBUOTOJŲ

2014-10-12
Spalio 8 d. JAV aukščiausiasis teismas pradėjo nagrinėti bylą, kurios baigtis gali atsiliepti 76 milijonų darbuotojų "valandininkų" atlyginimams. Reikalaujama, kad kompanija Amazon mokėtų atlyginimą ir už kasdien  sugaištamą  laiką per prievartinį darbuotojų tikrinimą, atliekamą  „rugsėjo 11-osios stiliumi”.

Tokį ieškinį didžiausiai pasaulyje mažmeninės internetinės  prekybos firmai pateikė buvę šios kompanijos sandėlio Nevadoje darbuotojai Jesse Busk ir Laurie Castro.

Išsamiau  - paspaudus antraštę...6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink