gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

DIDŽIAUSIOJE JK PROFSĄJUNGOJE – „PRORUSIŠKA” FRAKCIJA

2014-08-05

Kaip praneša Latvijos nauijienų portalas telegraf.lvremdamasis leidiniu Daili Mail, stambiausios Jungtinės Karalystės profesinės sąjungos Unite vadovybė įsteigė "Solidarumo su antifašistiniu judėjimu Ukrainoje" grupę.

Ši grupė palaiko vadinamuosius prorusiškuosius separatistus, kurie įtariami Ukrainos Rytuose numušę Malaizijos avialainerį.

Andrew Murray (nuotr.), dešinioji Unita vadovo Len McCluskei ranka, kalbėdamas šios grupės įsteigimo proga, Kijevo valdžią pavadino "fašistine".

Išsamiau - spausk antarštę!


TAIP ŽŪSTAMA DARBE

2014-08-04
Valstybinėje  darbo inspekcijoje (VDI) iki liepos 28 d. gauti pranešimai, kad per nelaimingus  atsitikimus darbe  labai  nukentėjo UAB „Hugaas Cionstruction“, Ukmergės savivaldybėje esančio Vidar Bjerkeland ūkio,  AB ,,Umega“ Ukmergės padalinio darbuotojų sveikata, o UAB „Lunėja“ darbininkas žuvo.

Pastaroji tragedija įvyko liepos 21 d. UAB „Lunėja“  Malkų įlankos terminalo teritorijoje (nuotr.). Čia darbavosi bendrovės „Lunėja“ pagalbinis darbininkas – 42-ejų klaipėdietis G.Š. Prijungiant dar vieną vagoną formuojamas sąstatas staiga pasislinko ir žmogų pervažiavo.

Toliau - spausk antraštę!


PAGALIAU RASTAS KOMPROMISAS

2014-08-02

Rugpjūčio 2 d. „Orlen Lietuva“ administracijos ir Naftininkų profesinės sąjungos atstovai pagaliau suderino svarbiausius naujos kolektyvinės sutarties punktus (Kaip PN yra pranešusios, nuo birželio 13 d. bendrovė gyveno be kolektyvinės sutarties).

„Įsipareigojome parengti kolektyvinės sutarties projektą iki rugpjūčio 8 dienos, tada dėl jo diskutuosime su visu kolektyvu. Vėliau bus šaukiama konferencija, kurioje išrinkti darbuotojų delegatai balsuos dėl sutarties projekto. Laukia dar nemažai procedūrų“, - BNS sakė Virginija Vilimienė, Naftininkų profesinės sąjungos vadovė.

Išsamiau – spausk antraštę!


KOLEKTYVINĖ SUTARTIS REIŠKIA TAIKĄ (2)

2014-07-31

Kaip PN yra rašiusios, nemažus sunkumus išgyvenančioje "Orlen Lietuva" paaštrėjo darbo santykiai, tvyro socialinė įtampa. Nutrūkus deryboms dėl AB „ORLEN Lietuva“ kolektyvinės sutarties, darbdavio atstovai  apskritai nutraukė jos galiojimą. Kaip pasakoja Naftininkų profesinės sąjungos vadovė Virgnija Vilimienė, dabar paaiškėjo,  kad kolektyvinės sutarties nutraukimas buvo labai nevykęs sumanymas, turėjęs ir tebeturintis prastų pasekmių tiek darbuotojų atstovams, tiek administracijai.

Profesinės sąjungos pirmininkė pastebi, jog tai galbūt pirmas atvejis Lietuvoje, kad, tebesiderant dėl kolektyvinės sutarties, ji išvis nutraukiama. „Kolektyvinė sutartis – ne šiaip popierėlis, bet visą įmonės darbą reglamentuojantis teisės aktas. Nutrūkus jo galiojimui, „sugriuvo“ visas darbo organizavimas. Darbdaviai nukirto šaką, ant kurios sėdėjo ir patys.

Toliau - spausk antraštę!


DARBO SANTYKIUS POLICIJOJE NUO ŠIOL REGLAMENTUOJA KOLEKTYVINĖ SUTARTIS (7)

2014-07-30

Nuo 2014 metų liepos prasideda naujas darbo santykių etapas Lietuvos policijoje: įdėjus daug pastangų pagaliau sudaryta ir patvirtinta šakos kolektyvinės sutartis. Ją pasirašė policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė.

R. Katinienės teigimu, pirmosios kolektyvinės sutarties pasirašymas yra istorinis įvykis Lietuvos policijoje, vainikavęs daugiau kaip dešimtmetį besiformavusį socialinį dialogą tarp Policijos departamento ir profesinių sąjungų.

Kolektyvinė sutartis pasirašyta vykdant projektą „Socialinio dialogo skatinimas Lietuvos Respublikos policijos sistemoje“. Derybų metu vyko konsultacijos ir praktiniai mokymai dalyvaujant Švedijos, Anglijos ir kitų šalių policijos atstovams.

Išsamiau - paspaudus antraštę


24 VALANDŲ STREIKAS ANGLIJOJE

2014-07-29

Liepos 28 d. Londone neatvyko į darbą Britanijos pasų tarnybos (Passport Office) darbuotojai. Jie  protestuoja prieš darbo vietų mažinimo politiką. 24 valandų streikas buvo paskelbtas per vasaros atostogų sezoną, kai tūkstančiai anglų forminasi dokumentus kelionėms į užsienį.

Visuomeninių ir komercinių paslaugų profesinės sąjungos (PCS) atstovas Richard Simcox paaiškino, kad tokiu "netinkamu" laiku skelbti streiką jie buvę priversti. "Jau daug mėnesių, - aiškina PCS atstovas, - sakėme valdžiai, kad pasų tarnybai trūksta darbuotojų pasams parengti ir išduoti, tačiau vidaus reikalų ministerijos vadovybė mūsų perspėjimų neklausė. Todėl šiandien pradėti streiką buvome priversti, kad mūsų perspėjimas pasiektų adresatą."

Išsamiau - spausk antraštę!


NORVEGIJOS–LIETUVOS PROJEKTAS UKMERGĖJE

2014-07-27

Praėjusią savaitę. įvyko Ukmergės rajono savivaldybės trišalės tarybos posėdis, kuriam pirmininkavo kadenciją baigianti Ukmergės profesinės sąjungos „Solidarumas“ vadovė Jolanta Keburienė.

Ukmergės rajono savivaldybės salėje susirinkę profesinių sąjungų, darbdavių ir savivaldos atstovai išklausė informacijos apie „Savivaldybės įstaigų ir įmonių darbuotojų prevencinių sveikatos tikrinimų programos“ rezultatus, kuriuos pristatė jos sudarytoja rajono tarybos narė Elena Mirinavičienė.  Ši programa gimė Lietuvos – Norvegijos profesinių sąjungų vykdomame projekte „Trišalio dialogo skatinimas savivaldybėse“ dalyvaujančios Ukmergės trišalės tarybos iniciatyva.

Primename, kad projekte dalyvauja Ignalinos, Kupiškio ir Ukmergės savivaldybės, jį vykdo Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas ir Samdomų darbuotojų profesinė sąjunga kartu su partneriais Lietuvoje ir Norvegijoje.

Toliau – spausk antraštę!


KOL SVARSTOMAS GAMYKLOS LIKIMAS...

2014-07-24
Kol svarstomas Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos „ORLEN Lietuva“ likimas, Naftininkų profesinė sąjunga intensyviai dirba taikinimo komisijoje, kur derasi dėl socialinių garantijų darbuotojams. Nutrūkus deryboms dėl AB „ORLEN Lietuva“ kolektyvinės sutarties bendrovė jau kurį laiką veikia vadovaudamasi tik Darbo kodeksu, o  darbuotojai neturi jokių papildomų socialinių garantijų.

Primename, kad birželio 20 d. Naftininkų profesinė sąjunga įteikė reikalavimus į naują kolektyvinės sutarties projektą įtraukti pagrindines darbo ir socialines garantijas, kurios buvo numatytos prieš tai galiojusioje 2012 – 2014 m. bendrovės kolektyvinėje sutartyje.

Birželio 27 d. prie gamyklos įvyko mitingas, o liepos 9 d. darbą pradėjo taikinimo komisija, sudaryta po penkis darbdavio ir darbuotojų atstovus. Kompromisas kol kas nerastas, kitas komisijos posėdis numatytas rugpjūčio 1 d. Dėl kai kurių socialinių garantijų jau sutarta, daugiausia  nesutarimų kyla dėl 15 proc. dydžio priemokos.

Toliau – spausk antraštę!


DARBDAVIUS MOKĖTI ALGAS VIS DAR REIKIA PRIVERSTI (3)

2014-07-14

Pusantrų metų veikianti darbo ginčų nagrinėjimo tvarka padėjo darbuotojams grąžinti daugiau nei 20 mln. litų, - informuoja Valstybinė darbo inspekcija. Šiemet darbo ginčų komisijos darbuotojams priteisė beveik 7 mln. litų išieškotiną sumą. Per praėjusius metus darbuotojų naudai buvo priteista daugiau nei 14,6 mln. litų.

Priteisti neišmokėtą darbo užmokestį, vėluojantį galutinį atsiskaitymą, kitas su darbo santykiais siejamas išmokas reikalauja daugiau nei 90 proc. į darbo ginčų komisijas besikreipiančių darbuotojų.
Kiti gaunami prašymai – išspręsti darbuotojų nesutarimus su darbdaviu dėl įvairių pažeidimų, susijusių su darbo sutartimi ar darbo ir poilsio laiko apskaita, panaikinti drausmines nuobaudas. Darbdaviai dažniausiai prašo iš darbuotojų priteisti kompensacijas už padarytą materialinę žalą.

Toliau - spausk antraštę!

 

PONIA PITRĖNIENĖ BUVO NEADEKVAČIAI SUIRZUSI (9)

2014-07-10
Klausimai – teisingi, tik datos – nerealios“, - taip Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinės atstovybės Švietimo ir mokslo ministerijai įteikti reikalavimai liepos 9 d. buvo apibendrinti Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komitete.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas, komentuodamas profsąjungų reikalavimus, teigė, jog jau atėjo laikas atkurti vaikui skirtas lėšas – mokinio krepšelio dydį, juolab kad Seimo nariai savo atlyginimus jau senokai susigrąžino.

Tačiau komiteto pirmininkei Audronei Pitrėnienei labiausiai rūpėjo ne patys reikalavimai, o profsąjungos. Ji stebėjosi, kodėl švietimo srityje yra tiek profsąjungų, kurių reikalavimai skiriasi ir net esą vieni kitiems prieštarauja. „Kaip mums, komitetui, dabar reikia reaguoti?“, - neslėpdama susierzinimo klausė komiteto pirmininkė.

Ne be politikų pagalbos kartais tų profsąjungų ir daugėja“, - replikavo LŠDPS vadovas bei pasiūlė komiteto nariams „reaguoti labai paprastai“ ir žvelgti į reikalo esmę.

Toliau - spausk antraštę!


SKAUDI NETEKTIS (3)

2014-07-09

Medikų profesinių sąjungų bendruomenė patyrė skaudžią netektį.  Po sunkios ligos šių metų liepos 7 dieną  mirė gydytojas chirurgas, ilgametis Kauno akademinių klinikų profesinės sąjungos pirmininkas  ARVIDAS JUOZAS BALTRUŠAITIS. 

Profsąjungų vadovo  pareigas Velionis ėjo iki šių metų sausio mėn. 22 d.

Arvidas Juozas Baltrušaitis gimė 1947 m. rugpjūčio 26 d., augo Kaune, Šančiuose. 1971 m. baigė Kauno Medicinos institutą, įgijo gydytojo chirurgo kvalifikaciją. 1984 m.  pradėjo dirbti Kauno klinikose. Dirbo ligonių priėmimo skyriuje ir konsultacinės poliklinikos chirurgijos skyriuje  gydytoju chirurgu.

Kaip rašoma  profesinės sąjungos išplatintame  ir jos dabartinės pirmininkės Aldonos Andriukaitienės  pasirašytame nekrologe,  Arvidas labai mylėjo klinikas ir jos darbuotojus, buvo atkaklus darbuotojų interesų gynėjas, geras darbo teisės žinovas.

Toliau – spausk antraštę!


IŠ UŽSIENIO

2014-07-08

Pietų Korėja. Gegžės 17 d. nusižudė  Samsung Group profesinės sąjungos lyderis Xo Cok Iom. Vykstant neterminuotam streikui naujai išrinktas dutūkstantinės profsąjungos vadovas  pademonstravo asmeninį protestą prieš antiprofsąjunginę kompanijos politiką.

Į patalpą, kur buvo pašarvotas velionis, įsiveržė 300 policininkų, areštavo 25 šermenų dalyvius ir pagrobė karstą su Xo Cok Iomo  palaikais, kuriuos, spėjama, vėliau kremavo, nepaisydami velionio testamento.

Pietų Korėjos jėgos struktūros pasitelkiamos siekiant milžiniškoje kompanijoje numalšinti streikuojančius darbuotojus, reikalaujančius žmoniškesnių atlyginimų, užimtumo garantijų bei pradėti derybas dėl kolektyvinės sutarties.


Kijevas. Birželio 26 d. keli šimtai profsąjungoms atstovaujančių žmonių kartu su „prmojo sektoriaus“ lyderiais  šturmavo viešbutį „Turist“. Jie laužė duris ir daužė langus, panaudojo ašarines dujas. Mat, viešbutyje buvo prasidėjęs posėdis Ukrainos profsąjungų vadovui išrinkti. Tačiau, protestuotojų nuomone, juo turėjęs tapti veikėjas yra prisidėjęs prie profsąjungų turto pragaišinimo. Protestuotojams netiko ir tai, jog profsąjungų lyderis renkamas ne suvažiavime, kaip numatyta pagal įstatus, o „siaurame rate“.

 

* *

TERITORINIŲ IR ŠAKOS SUTARČIŲ DERLIUS (6)

2014-07-03
Baigėsi projektų, vykdomų pagal priemonę „Socialinio dialogo skatinimas“ ir finansuojamų Europos socialinio fondo bei Lietuvos Respublikos valstybės lėšomis, veiklos.

2012 m. pradžioje pasirašyta 20 finansavimo ir administravimo sutarčių dėl projektų, skirtų skatinti socialinį dialogą, pagal kuriuos planuota pasirašyti 253 įmonių, 32 teritorines ir 16 šakos kolektyvinių sutarčių.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) duomenimis, nuo 2012 metų pabaigos iki 2014 metų birželio pasirašyta 18 teritorinių ir 9 šakos kolektyvinės sutartys.

Toliau – spausk antraštę!ĮSIGALIOJO ADMINISTRAVIMO NAŠTĄ SUMAŽINĘS DARBO KODEKSAS

2014-07-01

Nuo liepos 1 d. įsigaliojo Darbo kodekso pataisos, kuriomis siekiama mažinti administracinę naštą darbdaviams. Priimtais pakeitimais nuspręsta atsisakyti darbo sutarčių registravimo žurnalų, taip pat – darbuotojo tapatybę patvirtinančio dokumento, privalomo Vyriausybės nustatytos pavyzdinės darbo sutarties formos ir pavyzdinės darbo laiko apskaitos žiniaraščių formos taikymo. Darbo kodekse taip pat patikslintos nuostatos dėl darbuotojo informavimo apie darbo užmokestį ir dirbtą darbo laiką. Seimas nusprendė nepritarti siūlymui atsisakyti privalomo atsiskaitymo lapelių įteikimo.

Be to, naujuoju įstatymu apibrėžta, kad darbdaviams viešajame sektoriuje atstovauja Vyriausybė ar jos įgaliota institucija. Iki šiol savivaldybės ir ministerijos kratėsi darbdavio vaidmens, teritoriniu lygiu savivaldybes darbdaviu pripažino tik Lietuvos aukščiausiasis teismas, kai buvo apskųstas Zarasų mokyklų streikų teisėtumas.

Barry Deutsch pieš.

Išsamiau - spausk antraštę!

 

KITAS ŽINGSNIS - STREIKAS

2014-06-27
Birželio 27 d. rytą prie Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos įvyko Naftininkų profesinės sąjungos surengtas mitingas. Virš trijų šimtų protestuotojų atėjo AB „ORLEN Lietuva“ vadovybei pasakyti, jog nesitaikstys su tuo, kad, prisidengiant sunkia finansine padėtimi, mažinami atlyginimai ir atimamos socialinės garantijos.

Mitinge kalbėjusi Naftininkų profsąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė pareiškė, kad, šiai akcijai nedavus rezultatų, bus streikas.

Toliau – spausk antraštę!


PENKTADIENĮ - NAFTININKŲ PROTESTO AKCIJA (1)

2014-06-26

Kaip PN jau yra pranešusios, birželio 12 d., nesutarus dėl kolektyvinės sutarties atnaujinimo, derybos tarp Naftininkų profesinės sąjungos ir AB „ORLEN Lietuva“ pastarosios siūlymu užbaigtos nesutarimo protokolu. Tiksliau, - dviem protokolais: vienu, parengtu darbdavio, kitu – profsąjungos. Spėjama, kad tai – precendento dar neturintis atvejis, nes paprastai deryboms patekus į aklavietę derinamas vienas dokumentas, kuriame konstatuojama, dėl ko šalys nesutarė.

Darbdavio atstovai nesutiko į naujos kolektyvinės sutarties projektą įtraukti 15 proc. dydžio priemokos už darbo grupės veiklos rezultatus, 900 litų dydžio priemokos einant atostogauti bei kitų darbo ir socialinių garantijų. Iš viso bendrovės administracija nesutiko su daugiau nei 20 profsąjungos pasiūlymų.

Profesinė sąjunga įsipareigojo (taip buvo sutarta ir derybose) parašyti protokolą per tris dienas,  tačiau administracija tą pačią dieną parengė dokumentą ir be darbuotojų atstovų derybininkų parašų nusiuntė PKN ORLEN valdybai. Tokios skubos greičiausiai  buvo imtasi todėl, kad tą pačią dieną baigė galioti kolektyvinė sutartis ir reikėjo konstatuoti derybų baigtį. Taigi pirmą kartą įmonės istorijoje nutraukta kolektyvinė sutartis, ir šiuo metu įmonė dirba tik pagal Darbo kodeksą.

Toliau -spausk antraštę!


KONSTATUOTOS SOCIALINĖS KAIMO BĖDOS

2014-06-23

Birželio 20 d. Karklės viešojoje moksleivių poilsiavietėje (Klaipėdos rajonas) įvyko VII Lietuvos žemės ūkio darbuotojų profesinių sąjungų federacijos suvažiavimas. Į Karklę atvyko apie 100 profsąjungos aktyvistų, tarp jų - apie 50 balsavimo teisę turinčių delegatų, atstovavusių 18-kai rajoninių susivienijimų bei organizacijų.

Ataskaitoje, diskusijose ir priimtoje rezoliucijoje „Dėl socialinės ekonominės padėties“ buvo siekiama atkreipti valdančiųjų dėmesį į problemas šalies kaime.

Suvažiavimas pabrėžė būtinybę „skatinti kooperacijos, alternatyvių veiklų, smulkiojo verslo plėtrą ir kitas priemones mažinančias nedarbą kaime.“

Federacijos pirmininke eilinei penkerių metų kadencijai buvo perrinkta Regina Dapšytė (nuotr.).

Toliau - spausk antraštę!


PEDAGOGAI IŠEINA ATOSTOGŲ KOVINGAI NUSITEIKĘ (papildyta dar vienu VIDEO)

2014-06-19

Birželio 18 d. apie pusantro tūkstančio pedagogų iš visos Lietuvos susirinko į mitingą Vilniuje. Nuo Katedros jie ėjo iki Vinco Kudirkos aikštės (video), kur prie Vyriausybės rūmų buvo sakomos kalbos, skanduojama „gėda“, nušvilpiami kalbėję politikai.

„Mokytojo alga Vokietija – 3500, Lietuva – 350 eurų”, „Seimo nario kanceliarinės išlaidos didesnės už mokytojo atlyginimą“, „Skurdžiai ugdo emigrantus“, „Mokytojas irgi žmogus“, „Šiandien gailit mokiniui, rytoj mokėsit kaliniui!!! Kur 6 proc. nuo BVP?“, - tokius ir panašius plakatus laikė protestuotojai. Dalis mitinguotojų caksėjo žirklėmis, simbolizuojančias atlyginimų karpymą. Vienas mokytojas buvo apsivilkęs kalinio drabužiais su lentele ant krūtinės „Sumažintas finansavimas išlaisvina (video)

Švietimui finansavimą didinti reikalaujančių pedagogų palaikyti atėjo ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos atstovai su Seimo nare Rima Baškiene, buvo matyti Tautininkų sąjungos pavadinimas, mitingo pabaigoje kalbėjo Seimo narys Naglis Puteikis.

Toliau - spausk antraštę!

 

A.NAVICKO VEDAMA ŠVIETIMO DARBUOTOJŲ ATSTOVYBĖ GRASINA STREIKU (2)

2014-06-18

Birželio 17 d. Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinės atstovybė spaudos konferencijoje informavo apie švietimo ir mokslo ministrui įteiktus reikalavimus bei pranešė, kad jų neįvykdžius spalio 1 d. surengs įspėjamąjį, o lapkričio 27 d. - nacionalinį švietimo sektoriaus neterminuotą streiką.

Taip pat informuota, kad atstovybę sudarančios profsąjungos palaiko birželio 18 d. švietimo sistemoje veikiančių profesinių sąjungų organizuojamą mitingą ir ketina jame dalyvauti.

Toliau – spausk antraštę!


PROFSĄJUNGŲ FUNKCIJA – ŠVĘSTI!

2014-06-16

Švenčionių rajono tarybos narys Vytautas Bulka viename posėdžių užvirus diskusijai apie mokyklų profesinių sąjungų vaidmenį, pareiškė, kad profsąjunga, kuri labiau rūpinasi mokytojų darbo krūviais, atlyginimais, o ne švenčių organizavimu, „sukurta dirbtinu būdu, matyt, politiniais sumetimais“.

Neseniai įsikūrusiam Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) Švenčionių rajono susivienijimui nelengva įrodyti rajono mokyklų vadovams ir politikams, kad darbuotojų organizacija turi teisę ir kompetencijų dalyvauti sprendimų priėmime. Pernai gruodį įvykusiame susitikime su Švenčionių rajono meru Vytautu Vigeliu bendrą kalbą rasti taip pat buvo sunkoka.

Beje, profsąjungoms jų vietą yra parodęs ir pats švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, kai 2013 m. kovo 21 d. Lietuvos švietimo tarybos posėdyje pareiškė, kad profsąjungos stabdančios progresą.

Toliau - spausk antraštę!

 

NAFTOS PERDIRBIMO GAMYKLOJE – KOLEKTYVINIS GINČAS (5)

2014-06-13

Birželio 13 d. baigėsi vienos iš geriausių Lietuvoje laikytos AB „ORLEN Lietuva“ kolektyvinės sutarties galiojimas, o derybos tarp administracijos ir Naftininkų profesinės sąjungos dėl naujos sutarties nutrūko. Kaip PN sakė profsąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė, šiuo metu yra derinamas nesutarimų protokolas ir bus sudaroma taikinimo komisija. Jeigu nepavyks susitarti, įmonėje gali kilti streikas.

Derybos pateko į aklavietę, nes darbdavio atstovai nesutinka sutartyje palikti pagrindinių galiojusių socialinių garantijų bei 15 proc. priedo prie atlyginimo, skiriamo atsižvelgiant į veiklos rodiklius. Teisinamasi sunkia finansine situacija, tačiau profsąjunga mano, jog įvairūs priedai darbuotojų motyvacijai yra labai svarbūs, juolab kad po atleidimų labai išaugo likusiųjų krūviai.

Protestuodami darbuotojai visą šią savaitę rytais labai lėtai važiuoja į gamyklą, esančią Mažeikių rajone, Juodeikių kaime. Susidaro didžiulė kolona, autobusai su darbuotojais taip pat stringa, vėluojama į darbą. Stichiškai „iš lūpų į lūpas“ principu susiorganizavę darbuotojai taip nori atkreipti darbdavio dėmesį, jog nesitaikstys su tokia situacija.

Toliau - spausk antraštę!

 

AUGS KULTŪROS IR MENO ŽMONIŲ ATLYGINIMAI (1)

2014-06-13

Nuo liepos 1 d. augs kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai, - praneša Vyriausybės spaudos tarnyba. Birželio 11 d. Vyriausybės posėdyje nutarta 2 bazinės mėnesinės algos dydžiais padidinti minimalią kultūros ir meno darbuotojų tarnybinių atlyginimų koeficientų ribą. Tam bus perskirstytos Kultūros ministerijos 2014 m. asignavimuose tam numatytos lėšos – 25 mln. litų.

Pasak kultūros ministro Šarūno Biručio, 244 litais didesnes algas gaus 12 tūkst. kultūros ir meno darbuotojų. Skaičiuojama, kad dėl to 2014 m. Sodros biudžetas pasipildys 6,4 mln. litų.

Lietuvos paslaugų sektoriaus profesinės sąjungos pirmininkas Aleksandras Posochovas Lietuvos trišalės tarybos posėdyje birželio 10 d. teigiamai įvertino šį faktą, tačiau pabrėžė, kad 25 mln. yra duoti pusmečiui, o kaip bus toliau – nelabai aišku.

2013 rugsėjo 25 d. įvyko kultūros darbuotojų mitingas.

Toliau - spausk antraštę!

 

SPRENDIMAS DĖL MMA VĖL NUKELTAS (3)

2014-06-12

Birželio 10 d. į paskutinį prieš vasaros atostogas posėdį susirinkusi Lietuvos trišalė taryba vėl nesutarė dėl minimalios mėnesio algos (MMA). Profesinės sąjungos ragino pritarti darbo grupės siūlymui nuo spalio 1 d. 100 litų pakelti MMA, o vėliau tartis dėl kriterijų, ateityje lemsiančių šio dydžio augimą taip depolitizuojant šį procesą.

Tuo tarpu darbdavių atstovai teigė, kad reikia dar „padėlioti“, „paanalizuoti“, „pasverti“ ir pasiūlė grįžti dirbti į darbo grupę. Vyriausybės atstovai palaikė verslininkų poziciją.

Iš profsąjungų stalo pusės pasigirdo ir pasvarstymų, kad nežinia ar verta toliau dirbti darbo grupėje, nes laiko apsvarstyti visus MMA kėlimo niuansus buvę daugiau nei pakankamai.

Toliau - spausk antraštę!

 

NARYSTĖS ŠUOLIS (3)

2014-06-11

„Achemos“ profesinių sąjungų gretos pastaruoju metu sparčiai didėja. Dar prieš kurį laiką jos vienijo trečdalį darbuotojų, šiuo metu skaičiuojama jau virš 40 proc.

„Tai rodo, kad darbuotojai nėra patenkinti dabartine situacija ir profesinę sąjungą mato kaip priemonę šiai situacijai keisti“, - sako Achemos profesinių sąjungų administracijos vadovė Birutė Daškevičienė.

Profsąjungų chemikų sektoriaus leidinyje neseniai buvo rašoma, kad profesinės sąjungos turi priekaištų darbdavio atstovams dėl bendrovėje priimamų sprendimų, atskirais atvejais nederinant su profesinėmis sąjungomis ir nesupažindinant jų (matyt, žinant, kad bus susilaukta daug priekaištų).

Išrinkus naują Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininką (juo, kaip esame pranešę, tapo inžinierius Dainius Šlepetis) ir grįžus iš atostogų profsąjungų administracijos vadovei, komunikavimas su administracija tapo aktyvesnis ir, pasak B.Daškevičienės, jis  kol kas vyksta pagal civilizuoto bendravimo principus. Tuo gali būti paaiškinamas ir narystės „šuolis“. 

Narystės augimas „Achemoje“ traktuotinas kaip fenomenalus reiškinys ir ta prasme, kad tai vyksta gana kritiškos  bendrovės situacijos fone, - juk narystės augimas pablogėjus reikalams įmonėse  ligi šiol retai pastebimas.

Toliau - spausk antraštę!

 

GĖDOS SĄRAŠAS: PASKELBTOS ĮMONĖS, NEMOKANČIOS MINIMALIOS ALGOS (1)

2014-06-10

Didžioje Britanijoje paskelbtas „gėdos sąrašas“ įmonių, kurios nemoka savo darbuotojams privalomo oficialaus minimalaus darbo užmokesčio, šiuo metu siekiančio 6,31 svaro sterlingų už valandą, skelbia šalies spauda.

Šiame sąraše yra 25 kompanijos. „Mokėti mažesnį nei minimalų darbo užmokestį yra ne tik blogai, bet ir neteisėta. Jei darbdaviai pažeidžia įstatymą, jie privalo žinoti, kad sulauks pasekmių“, – sakė verslo reikalų ministrė Jenny Willott.

Toliau – spausk antraštę!


MAISTININKAI DISKUTAVO APIE PROFSĄJUNGŲ PERSPEKTYVAS (2)

2014-06-09

Birželio 6 - 7 d. Trakuose įvykusiame Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos (LMPS) VI suvažiavime vadovauti organizacijai dar vieną kadenciją perrinkta Gražina Gruzdienė (nuotr. centre).

Pirmąją suvažiavimo diena delegatai ir kiti profsąjungos atstovai (virš 90 žmonių) priiminėjo dokumentus, rinko pirmininką, tarybą, kontrolės komisiją, o antrąją dieną su svečiais iš užsienio diskutavo aktualiais profesinių sąjungų judėjimo klausimais.

Taip pat nuskambėjo ir pasiūlymas vėl, kaip Nepriklausomybės pradžioje, kurti profesinių sąjungų reformų grupę bei diskutuoti kaip profsąjungas reformuoti, kad šios galėtų efektyviai, prisitaikydamos prie globalaus pasaulio aktualijų atstovauti ir ginti darbuotojus.

Toliau - spausk antraštę!

 

„SOLIDARUMUI“ VADOVAUS KRISTINA KRUPAVIČIENĖ (8)

2014-06-07

Birželio 7 d. Vilniuje, "Karolinos" viešbutyje, įvykusiame XIV Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ suvažiavime vadovauti organizacijai patikėta  Kristinai Krupavičienei, kuri iki šiol dirbo organizacijos atsakingąja sekretore. Pirmininko rinkimuose ji nugalėjo Vilniaus profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininką Algirdą Markevičių.

A.Markevičius  išrinktas pirmuoju pirmininkės pavaduotoju.

Dar vienas kandidatas – organizacijos vyr. teisininkas Petras Grėbliauskas savo kandidatūrą suvažiavime atsėmė.

Iki šiol organizacijai pirmininkavusi Aldona Jašinskienė savo kandidatūros nekėlė, nes "Solidarumo" įstatai numato vadovų rotaciją. Pati buvusi pirmininkė, PN yra sakiusi, kad apsisprendė užleisti postą jaunesniam žmogui.

Toliau - spausk antraštę!

 

EHU DĖSTYTOJAI DĖMESIO SULAUKIA TIK PIKETUODAMI

2014-06-05

Birželio 4 d. Lietuvos Respublikos teritorijoje veikiančio baltarusiškojo Europos humanitarinio universiteto (EHU) rėmėjus, besirenkančius į konferenciją, vėl pasitiko piketuojantys dėstytojai. Taip bandyta atkreipti šalių-donorių dėmesį į tai, kad universiteto administracija toliau ignoruoja akademinę bendruomenę ir tai jau veda į aklavietę.

Pirmasis tokio pobūdžio piketas įvyko vasario 18 d. prie Lietuvos užsienio reikalų ministerijos, tačiau nuo tada situacija tik blogėja. EHU administracija nereagavo net ir į Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus, nustačiusio pažeidimus, nurodymus juos ištaisyti.

Viešbutyje Aušros vartų gatvėje besirenkantiems šalių-donorių atstovams piketuotojai dalino informaciją apie universitete daromus pažeidimus. Vieni užsieniečių sustodavo pasikalbėti ilgiau, kiti nuskubėdavo nestabtelėdami. Nemažai dėmesio protestuotojai sulaukė iš praeivių.

Toliau - spausk antraštę!

 

ĮVEDUS EURĄ BŪTINA PADIDINTI MMA (1)

2014-06-05

Birželio 6-7 dienomis Trakuose vyksiančiame VI Maistininkų profesinės sąjungos suvažiavime rengiamasi priimti kreipimąsi į Seimą ir Vyriausybę „Dėl LR Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimo ir minimalios mėnesio algos didinimo“. Minimalios mėnesio algos (MMA)  klausimas, projekto teikėjų nuomone, tampa ypač aktualus nuo 2015 m. Lietuvoje įvedus eurą.

Litus pakeitus į eurus, projekto autorių nuomone, galimai didės paslaugų kainos, tad, "siekiant šalyje didinti darbuotojų pajamas ir vartojimą bei  mažinti socialinę atskirtį", numatoma pasiūlyti šalies valdžiai "nuo 2015 metų sausio 1 d. patvirtinti 340 eurų (1174 litai) minimalią mėnesio algą" :

Toliau – spausk antraštę!

 

NEI DALININKAMS, NEI ŠALIMS DONORĖMS NERŪPI, KAS VYKSTA EHU

2014-05-30

Gegužės 29 d. Lietuvos Respublikos teritorijoje veikiančio baltarusiškojo Europos humanitarinio universiteto (EHU) senato ir profesinės sąjungos atstovai Andrej Rolionok, Konstantin Tkačiov ir Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos (SAMPRO) pirmininkė Irina Judina susitiko su LR akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriumi dr. Vigilijumi Sadausku dėl universiteto administracijos ir Valdančiosios tarybos veiksmų.

Daugiau nei valandą trukusiame pokalbyje universiteto atstovai dalijosi informacija apie padėtį įstaigoje, apie galimai neteisėtus bei neetiškus administracijos veiksmus, beteisę dėstytojų padėtį, apie prasidėjusį teismo procesą dėl EHU senato pirmininko atleidimo. Kontrolierius savo ruožtu paaiškino tarnybos kompetencijos ribas bei patarė akademinės bendruomenės atstovams, kokių veiksmų jie galėtų imtis.

Pasak V. Sadausko, jeigu universitetas tampa pelno siekiančia įstaiga, tai jis neatitinka universiteto esmės ir neturi ateities. Kontrolierius informavo, jog tarnyba iki birželio 3 d. laukianti atsakymo iš EHU dėl balandžio 30 d. akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus sprendimo ir rekomendacijų.

Lietuvos, 16 Europos šalių ir JAV vyriausybės mokesčių mokėtojų pinigais remia universitetą, kuris pažeidžia akademinės etikos principus ir procedūras.

Toliau - spausk antraštę!

 
AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink