gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

SPARČIAI MAŽĖJA VALSTYBĖS SEKTORIUJE DIRBANČIŲJŲ PAJAMOS (1)

2014-05-27

Pirmąjį šių metų ketvirtį sumažėjo vidutinis darbo užmokestis, - praneša Lietuvos statistikos departamentas. Lyginant su paskutiniaisiais 2013 m. mėnesiais bruto darbo užmokestis labiausiai sumažėjo valstybės sektoriuje – net 1,7 proc., privačiajame sektoriuje - 0,6 proc. Lietuvos vidurkis - 2 315,9 lito.

Mažiausiai ir toliau uždirba apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektoriaus darbuotojai (1457 litai), tris kartus daugiau gauna finansine ir draudimine veikla užsiimančių bendrovių samdytiniai (4628 litai).

Tuo tarpu kultūros (1722 litai per mėnesį), švietimo (2099 litai) bei žmonių sveikatos priežiūra ir socialiniu darbu užsiimančių darbuotojų (2259 litai) atlyginimai nesiekia šalies vidurkio ir dargi mažėja. Lyginant su paskutiniuoju 2013 m. ketvirčiu, iš aukščiau minėtų sektorių labiausiai sumažėjo švietimo darbuotojų algos.

Primename, jog Vyriausybė kol kas nesirengia atkurti bazinės mėnesinės algos (BMA), kuri lemia didelės dalies viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų dydžius, darbo užmokestis esą ir taip auga.

Toliau - spausk antraštę!

 

„SOLIDARUMAS“ RINKS KITĄ PIRMININKĄ (11)

2014-05-26

Birželio 7 d. įvyksiančiame Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ suvažiavime į pirmininko postą nekandidatuos antrąją kadenciją baigianti dabartinė organizacijos vadovė Aldona Jašinskienė. PN ji teigė, jog nebekelti savo kandidatūros ją paskatino ne tik profsąjungos įstatai, numatantys ribotą kadencijų skaičių, bet ir apsisprendimas užleisti postą jaunesniam žmogui. A. Jašinskienė žada „Solidarumo“ nepalinkti, o savo paramą pirmininko rinkimuose reiškia vienai iš kandidačių atsakingajai profsąjungos sekretorei Kristinai Krupavičienei.

Gegužės 10 d. įvykusiame „Solidarumo“ koordinacinės tarybos posėdyje patvirtinti trys kandidatai į pirmininko postą. Be K. Krupavičienės įstatuose numatytus kandidatams į pirmininko postą reikalavimus atitiko ir suvažiavime nusprendė kandidatuoti vyr. teisininkas Petras Grėbliauskas ir Vilniaus profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Algirdas Markevičius.

A.Jašinskienė sveikina V LPSK suvažiavimą 2014 m. gegužės 9 d. - lpsk.lt nuotr.

Toliau - spausk antraštę!

 

McDONALD'S DARBUOTOJAI TENKA SU VAIKU GYVENTI AUTOMIBILYJE

2014-05-23

Gegužės 21-22 dienomis JAV greitojo maitinimo užkandinių tinklo McDonald's darbuotojai surengė iki šiol didžiausią protesto akciją. Darbuotojai reikalauja pakelti atlyginimus ir teisės burtis į profesines sąjungas.

Dar iki  koncerno akcininkų susitikimo Čikagoje įvyko demonstracija, kurioje dalyvavo apie 2 tūkst. žmonių. 139 iš jų buvo policijos areštuoti, -  policija  demonstrantų laukė prie bendrovės būstinės.Tarp suimtųjų yra ir Tarptautinės paslaugų darbuotojų profesinės sąjungos (Service Employees International Union) pirmininkė Mari Kei Henri (Mary Kay Henry).

Protestuota ir kitą dieną,  vykstant akcininkų susirinkimui, kuriame, kaip pažymi dienraštis The Guardian, McDonald's generalinis direktorius Donas Tompsonas (Don Thompson) tikino, jog darbuotojams mokami „konkurencingi ir teisingi atlyginimai“. Tuo tarpu The Guardian cituoja vieną McDonald's darbuotoją, kuri teigia, kad su vaiku gyvena automobilyje, nes neišgali išsinuomoti būsto.

AP nuotr.

Toliau - spausk antraštę!


NESUREŽISUOTAS IR NEPADAILINTAS DIALOGAS

2014-05-19

Gegužės pradžioje įvyko AB „Utenos trikotažas“ darbuotojų konferencija, kurioje pristatyta įmonėje veikianti kolektyvinė sutartis su naujais pakeitimais bei 2013 m. profesinės sąjungos ir administracijos ataskaitos.

Profsąjungos pirmininkė Vilija Bierontienė papasakojo apie organizacijos veiklą, nuveiktus darbus, keltas problemas, pasidžiaugė narystės didėjimu, konstatavo, kad buvo vykdomi visi kolektyvinės sutarties punktai.

Ataskaitą apie 2013 m. įmonės rezultatus ir kolektyvinėje sutartyje esančių susitarimų vykdymą pateikė generalinis direktorius Gintautas Bareika. Jis taip pat supažindino darbuotojus su 2014 m. veiklos perspektyvomis ir planais.

Toliau - spausk antraštę!

 

ROMUALDAS MAŽYLIS VADOVAUS ŠAKAI DAR TREJUS METUS (4)

2014-05-16

Gegužės 14 d. Vilniuje, UAB „Lelija“ priklausančioje kavinėje, įvyko Lietuvos lengvosios pramonės profesinės sąjungos suvažiavimas. Pirmininku balsų dauguma (atvirai balsuojant) antrai kadencijai perrinktas Romualdas Mažylis.

LLPPS deklaruoja turinti per tūkstantį narių. Į suvažiavimą buvo išrinkta 30 delegatų, atvyko 26.

Suvažiavime dalyvavo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos generalinė sekretorė Janina Matuizienė.

V.Leišienės nuotr.

Toliau – spausk antraštę!


KOLEKTYVINĖS SUTARTIES PRIĖMIMAS PALYDĖTAS PROTESTŲ (papildyta)

2014-05-15

Gegužės 13 d. UAB „Vilniaus viešasis transportas“ surengtoje darbuotojų konferencijoje pritarta kolektyvinei sutarčiai. Metus trukusias derybas dėl jos su darbdaviu vedė UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinė sąjunga, kuriai tą daryti darbuotojų išrinkti delegatai patikėjo 2013-ųjų balandį.

Tuo tarpu trys kitos bendrovėje veikiančios profesinės sąjungos tą pačią dieną surengė piketus, kuriuose protestavo prieš minėtos sutarties pasirašymą. Profsąjungų teigimu, ji pablogins darbuotojų darbo sąlygas, o troleibusų vairuotojai ir toliau bus diskriminuojami.

Kolektyvinės sutarties pasirašymo procedūra numatyta gegužės 16 d. Į ją oficialiu generalinio direktoriaus pasirašytu raštu pakviesti ir trijų protestavusiųjų profsąjungų atstovai, tačiau, PN žiniomis, jie dalyvauti neketina.

Nuotr. iš A. Ryžinskajos archyvo.

Toliau - spausk antraštę!

 

SUKILO LATVIJOS ŠVIETIMO DARBUOTOJAI

2014-05-13

Gegužės 12 d. Rygoje apie 7 tūkst. Latvijos švietimo ir mokslo darbuotojų susirinko į mitingą reikalauti, kad būtų sugrąžinta skola, kurią vyriausybei jie paskolino, kad būtų įveikta krizė. „Jūsų kova yra teisinga, - susirinkusiesiems sakė Europos švietimo profesinių sąjungų komiteto (ETUCE) vadovas Martin Rømer (nuotr. trečias iš kairės). - Jus palaiko dvylika milijonų Europos pedagogų“.

Solidarumą Latvijos kolegoms savo dalyvavimu protesto akcijoje taip pat išreiškė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija su Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininku Eugenijumi Jesinu (trečias iš dešinės) priešakyje, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos delegacija, vadovaujama pirmininko Andriaus Navicko (antras iš dešinės), Lenkijos mokytojų profesinės sąjungos prezidentas Sławomir Broniarz (pirmas iš dešinės), Estijos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Aleksandr Tiidemann (pirmas iš kairės).

Prieš mitingą LIZDA būstinėje įvyko spaudos konferencija. Antra iš kairės – LIZDA pirmininkė Ingrīda Mikiško.

Toliau - spausk antraštę!

 

A. ČERNIAUSKAS LIEKA VADOVAUTI LPSK (PAPILDYTA 2014-05-12) (16)

2014-05-09
Gegužės 9 d. įvykusiame Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) suvažiavime dar vienai ketverių metų kadencijai slaptu balsavimu perrinktas Artūras Černiauskas. Jam nusileido aštuonių LPSK šakinių organizacijų iškeltas kandidatas Dainius Paukštė. Generaline sekretore be konkurencijos išrinkta Janina Matuizienė, šį postą užimanti nuo LPSK įsteigimo 2002 m.

Pakeitus organizacijos įstatus pirmininko pavaduotojas suvažiavime nuo šiol nebus renkamas, o kadenciją baigusiam Algirdui Kvedaravičiui iškilmingai įteiktas auksinis LPSK ženklelis.

Suvažiavimą pasveikino Seimo, Vyriausybės nariai, Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) atstovai, kolegos iš Lietuvos, Baltarusijos, Estijos, Gruzijos, Ispanijos, Lenkijos, Norvegijos, Rusijos.

Toliau - spausk antraštę!

 

PENKIOLIKA SAULIAUS DŽIAUTO METŲ

2014-05-08

Sueina penkiolika metų, kai buvo įkurta Vilniaus miesto priešgaisrinės apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga. Iš šios organizacijos gimė dabartinė Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS). Dabar net keista prisiminti, kad šiuo metu nepaneigiamą galią ir įtaką turinti, sėkmingai už savo narių, kartu ir kitų darbuotojų teises kovojanti organizacija prasidėjo vos ne nuo pokštavimų.

„Neturėjau menkiausio supratimo, kas yra ta profesinė sąjunga, na nebent tiek, kiek atsiminiau iš sovietinių laikų: kad ji dalindavo kelialapius į sanatorijas ir skirstydavo visokiausius buitinius prietaisus. Mes savo organizaciją įkūrėme kaip kažką panašaus į klubą:  tuo metu tarnyboje buvome labai susidraugavę, ne tik kaip tarnybos draugai, bet ir šeimomis, kartu šventes švęsdavome. Taip gimė profesinės sąjungos, o tiksliau – klubo idėja“, - šypsodamasis prisimena dabartinės UGPS bei Lietuvos ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas Saulius Džiautas.

Dabartinis Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) lyderis profsąjungininko karjeros pradžioje. E.Skipario nuotr. iš PN archyvo

Toliau - spausk antraštę!


ĮVAIZDŽIO GERĖJIMAS - NELABAI GUODŽIANTIS

2014-05-07

Balandžio mėn. 11-24 dienomis atliktų "Baltijos tyrimų" duomenimis, 39 procentai apklaustųjų piliečių pasitikėjo profesinėmis sąjungomis ir 41 proc. nepasitikėjo.

Tarp 21 į apklausos lentelę įtrauktos institucijos profsąjungos pagal reitingus yra 15-osios.

Per pirmąjį šių metų ketvirtį darbuotojų atstovėms sėkmingiausia buvo metų pradžia. Sausį šalininkų ir kritikų balsai susilygino: (palankiai ir nepalankiai vertino po 39 proc.), o vasarį, šalia 40 procentų pasisakiusių prieš, būta net 42 proc. palankių vertinimų. Deja, per kovą, kaip ir per balandį nepasitikinčiųjų kiekis jau siekė 41 proc., palankiai kovo mėn. profesines sąjungas vertino tik 38 proc. respondentų.

Lygindami I šių metų ketvirčio apklausų rezultatus su ankstesniais metais  (2010, 2011 ir 2012-aisiais), pastebime pozityvią tendenciją: profesinių sąjungų šalininkų daugėja. Tačiau šis rezultatas vargu ar guodžia, nes  panašiu procentu padaugėjo ir profsąjungų kritikų;  be to, pastarieji vis dar persveria palankius vertinimus.

Toliau - spausk antraštę!

 

KODĖL VOKIEČIŲ STUDENTUI NAUDINGA PROFSĄJUNGA

2014-05-05

Tuo pat metu dirbti ir studijuoti nėra taip paprasta, - tai žino kiekvienas studentas. „Suaugusiosios” vokiečių profsąjungos šitai irgi gerai supranta, todėl darbo jaunimui ir talkina, - Tarptautinės darbo dienos Gegužės pirmosios proga paskelbtame straipsnyje rašo Deutsche Welle (dw.de).

Iki pietų auditorijoje, po pietų - biure. Toks gyvenimas  Vokietijos studentui nėra retenybė. Statistikai paskaičiavo, kad du trečdaliai mokymo įstaigų jaunimo nuolatos papildomai užsidirba, o dauguma per studijas dar sugeba atlikti mažiausiai po vieną stažuotę.

Jau nebe pirmą dešimtmetį vokiečių profesinės sąjungos gina darbo jaunimo interesus ir aktyviai bendradarbiauja su aukštosiomis mokyklomis. Ši pagalba nėra visiškai nesavanaudiška: taip pasiekiama, kad profsąjungų gretos nuolat pasipildytų naujais nariais.

Toliau – spausk antraštę!


SOCIALINIUS IŠKOVOJIMUS GINS VISOMIS PRIEMONĖMIS

2014-05-04

Akcinė bendrovė „ORLEN Lietuva“ išgyvena didžiulę krizę, - pirmąją tokią per visą gamyklos gyvavimo laikotarpį. Rezultatai ėmė blogėti dar gruodžio mėnesį, kai JAV atsisakė pirkti gamyklos produktus, o šiemet pradėjo vežti savo produktus į Europą.Pastaruoju metu naftos perdirbimo produktų gamyklos pajėgumai apriboti iki būtinojo minimumo, dirbant 60 proc. maksimalaus gamybos režimo pajėgumu.

Balandžio 15 d. su Naftininkų profesinės sąjungos taryba susitikęs generalinis direktorius I. Fąfara (nuotr.) pristatė etatų mažinimo planus. Toliau vykdant gamybos optimizavimo procesus, ketinta atleisti 28 įmonės darbuotojus, dabar šis skaičius išaugo virš šimto.

Profsąjungos pastangomis itin skausmingų atleidimų šį kartą bus išvengta. Tačiau, prasidėjus krizei buvo pasigirdę siūlymų stabdyti kolektyvinės sutarties socialines garantijas. "Mūsų principinė pozicija nesikeičia: visomis priemonėmis ginsime iškovotas socialines garantijas!"- sako profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė.

Išsamiau - paspaudus antraštę


LIETUVOS PROFSĄJUNGOS GEGUŽĖS PIRMĄJĄ MINĖS KONCERTAIS (6)

2014-04-30

Vilniuje Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK), Lietuvos profesinės sąjunga „Solidarumas“ ir Lietuvos darbo federacija prisijungs prie Lietuvos socialdemokratų partijos rengiamo Tarptautinės darbo žmonių vienybės dienos ir įstojimo į Europos Sąjungą 10-mečio minėjimo ir koncerto.

Klaipėdos valstybinių ir privačių įmonių profesinė sąjunga („Solidarumo“ narė) prisijungs prie socdemų rengiamo koncerto Klaipėdoje. Tuo tarpu LPSK narės Maistininkų profesinės sąjungos koordinatorius Klaipėdos regione Raimondas Tamošauskas PN sakė, jog Gegužės Pirmąją minėti su partija, besikėsinančia į Darbo kodeksą, visai netraukia.

Lietuvos profesinių sąjungų federacija „Sandrauga“ organizuoja eiseną, koncertą ir konferenciją Kaune. Prie šių renginių, PN žiniomis, prisijungs ir LPSK Kauno regioninis centras, Jonavos profesinių sąjungų susivienijimas.

Radikaliosios pasaulio profsąjungos gegužės 1 d. ragina rengti visuotinį streiką.

Toliau - spausk antraštę!

ESTIJOS PROFSĄJUNGOS: NARYSTĖ NEDIDELĖ, BET VEIKLA - EFEKTYVI (3)

2014-04-24

Balandžio 13-15 dienomis Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) koordinavimo tarybos nariai bei kiti aktyvistai iš visos Lietuvos viešėjo Taline. LŠDPS pirmininko Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos profsąjungininkų delegacija susitiko su Estijos profesinių sąjungų konfederacijos (EAKL) bei Estijos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos lyderiais.

Su Estijos profesinių sąjungų veikla ir aktualijomis Talino mokytojų namuose svečius iš Lietuvos supažindino EAKL pirmininkas Pepas Petersonas (Peep Peterson). Jo teigimu, nors narystė profsąjungose ir nedidelė (8-10 proc.), tačiau veiklos metodai nuo Skandinavijos šalių, kur tradiciškai profsąjungoms priklauso didžioji dalis darbuotojų, Estijoje ne taip labai skiriasi. Čia jau yra susiklosčiusi šakinių tarifinių susitarimų kultūra, civilizuotai reaguojama į streikus, o minimali mėnesio alga (MMA) kasmet auga po 10-11 proc.

Nuotraukoje: kalba P. Petersonas.

Toliau – spausk antraštę!


SOCIALINIS DIALOGAS – NE REZULTATAS, O PROCESAS (4)

2014-04-18

Balandžio 16 d. Kupiškio savivaldybėje neseniai įsteigta rajono trišalė taryba surengė diskusiją, kurioje daugiausiai svarstyti su sveikatos apsauga susiję klausimai. Tarybos pirmininkė Vida Pranckūnienė informavo apie rajono gyventojų dalyvavimą sveikatos prevencijos programose, finansuojamose valstybės. Svarstyta, kokių priemonių imtis, kad žmonės aktyviau profilaktiškai tikrintųsi sveikatą, kaip jiems sudaryti tam geras sąlygas, kad nereiktų ilgai gaišti poliklinikoje.

Antra susitikimo tema – savižudybės. Kupiškio rajonas jau metai iš metų pirmauja pagal savižudybių skaičių, todėl trišalė taryba ir nutarė bandyti nagrinėti šią skaudžią temą ir galbūt rasti kažkokių sprendimų. Kalbėta apie tai, kiek savižudybių profilaktai pasitarnautų profesionalūs psichologai, kiek bendruomenės nariai, savanoriai, kurie laiku atpažintų palūžusius žmones ir jiems padėtų.

Toliau - spausk antraštę!

 

REFORMUOJANT LPSK TURI DALYVAUTI IR PIRMINĖS ORGANIZACIJOS (23)

2014-04-14

„Jeigu LPSK (Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos – red.) pirmininko pareigas suvažiavimas patikėtų man, kreipčiausi į suvažiavimą, prašydamas įpareigoti LPSK tarybą parengti išsamius LPSK reformos matmenis ir priemonių planą, įstatų pakeitimus, kuriuos turėtų tvirtinti neeilinis LPSK suvažiavimas. Iki jo LPSK reformos matmenys ir priemonės turėtų būti apsvarstytos visose profsąjunginėse organizacijose (pradedant pirminėmis). Priimamų reformoms sprendimų lygį ir būtinų pakitimų gylį turi parengti ir priimti patys LPSK tarybos nariai, o ne LPSK pirmininkas. Jis šiuo atveju gali būti tik patarėju, organizatorium, idėjų generatoriumi ir pan. Tiktai taip naujai buriamame kolektyve gali atsirasti pasitikėjimas vienas kitu”, - interviu PN sako kandidatas į LPSK pirmininkus Dainius Paukštė.

Visą interviu skaitykite paspaudę antraštę!


PRANCŪZIJOS KONSTITUCIJA VEIKIA!

2014-04-13

Paryžiaus centre, Eliziejaus laukuose (Champs-Élysées) esanti centrinė kosmetikos ir parfiumerijos kompanijos Sephora parduotuvė pralaimėjo profesinėms sąjungoms, kurios  konstitucinėje taryboje pateikė ieškinį dėl parduotuvės naktinių darbo valandų uždraudimo.

Ir dar vieną naujieną, patvirtinančią, kad darbuotojams palankūs Prancūzijos konstitucijos straipsniai iš tikrųjų veikia, papasakojo Daily Mail. Šalies profesinės sąjungos ir darbdavių organizacijos pasirašė susitarimą, pagal kurį draudžiama kompanijų darbuotojams atsiliepti į darbinius iškvietimus telefonu ar elektronines žinutes, jei jos ateina po darbo valandų (iki 9.00 ir po 18.00).

Toliau - spausk antraštę!

 

MAXIMŲ IMPERIJAI BALTIJOS PROFSĄJUNGŲ LYGIS PER ŽEMAS? (3)

2014-04-09

Praėjus mėnesiui po to, kai trijų Baltijos šalių nacionalinių profesinių sąjungų centrų vadovai UAB „Maxima grupė“ išsiuntė laišką-raginimą bendradarbiauti bendrovės ir darbuotojų labui, laiško autorius jau pasiekė generalinio direktoriaus Mindaugo Bagdonavičiaus atsakymas.

Profsąjungų laiške buvo siūloma sukviesti bendrą „Maxima“ tinklo vadovų ir profsąjungų susitikimą darbuotojų teisių ir saugos darbe reikalams aptarti. Tačiau bendrovė įsitikinusi, jog  „efektyviausi sprendimai priimami vietose, atsižvelgiant į nacionalinius teisės aktus, kiekvienos įmonės verslo specifiką, istoriją, vidinius procesus ir į dabartinę padėtį vietos darbo rinkoje“.

Tame kontekste minima ir  2012 m. su Lietuvos pasaugų sferos darbuotojų profesine sąjunga pasirašyta skandalingoji kolektyvinė sutartis.

Tragiškoji  2013 m. lapkričio 21-ji Zolitudėje (Latvija), kuri paskatino tris Baltijos profsąjungų centrus inicijuoti Maximų ir profsąjungų bendrą konferenciją (Interneto archyvo nuotr.)

Toliau – spausk antraštę!


SURENGTA EURODEMONSTRACIJA BRIUSELYJE

2014-04-07

Balandžio 4 d. Briuselyje įvyko Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) surengta demonstracija  „Už investicijas, kokybiškas darbo vietas, lygybę!“, nukreipta prieš taupymo politiką ir socialinės gerovės naikinimą. Įvairių šaltinių teigimu, gatvėmis žygiavo nuo 25 iki 50 tūkstančių žmonių. Lietuvai atstovavo Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ delegacija.

Demonstracijos metu neišvengta protestuotojų ir policijos susidūrimo, kurį išprovokavo kelios dešimtys agresyviai nusiteikusių žmonių.Yra sužeistųjų.

Nuotr. iš lps.lt

Toliau - spausk antraštę!

 

LPSK PAPILDĖ DAR VIENA ORGANIZACIJA (4)

2014-04-03

Lietuvos transporto federacija, veikusi Lietuvos darbo federacijos sudėtyje ir vadovaujama Eugenijos Šniutienės, įsiliejo į Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) gretas.

Pasak LPSK pirmininko Artūro Černiausko, federacija įstojo į LPSK kaip šakinė organizacija, turinti per 1000 narių. Sužinoti tokio žingsnio motyvų PN nepavyko, - E. Šniutienė teigė pasitarusi su taryba ir nusprendusi šio įvykio tinklalapiui nekomentuoti.

Tuo tarpu LPSK senbuvė – Lietuvos geležinkelininkų profsąjungų federacija, vadovaujama Viliaus Ligeikos, su Lietuvos geležinkelininkų profesinių sąjungų susivienijimu iš Lietuvos transporto federacijos sudarė bendradarbiavimo susitarimą „Dėl bendrų veiksmų Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos ribose“.

2009 m. rugpjūčio 14 d. E. Šniutienė ir V. Ligeika po susitikimo su Prezidentės vyriausiuoju patarėju.

Toliau - spausk antraštę!

 

IŠ UŽSIENIO (KOVO MĖN. PRANEŠIMŲ APŽVALGA) (1)

2014-04-02
     Kovo 14 d. Rusija. Šalies profsajungų lyderį M. Šmakovą priėmė prezidentas V.Putinas. Svarstytos trys problemos: (1) socialinė partnerystė stambiose kompanijose; (2) fizinių asmenų pajamų progresinis apmokestinimas ir (3) mažos darbo žmonių pajamos, kurios per visą naujosios Rusijos istoriją vis dar yra mažesnės už pragyvenimo minimumą.

Kovo 21 d. Latvija. "Maxima Latvija" įmonės ir Latvijos prekybos darbuotojų profesinė sąjunga pradėjo susitikimus. Tariamasi dėl kolektyvinių derybų, kurių tikslas - parengti ir pasirašyti kolektyvinę sutartį. Oficialų sutikimą pradėti tokias derybas "Maxima Latvija" davė šių metų vasarį.

Kovo 21 d. Lenkija. Dvidešimt šalies pietvakarių miestelio Brzego medicinos centro seserų jau trečią savaitę vykdo "okupacinį streiką" ištisomis paromis budėdamos prieš direktoriaus kabineto duris. Medicinos centro vadovai jau septintus metus atsisako derėtis su profesine sąjunga. Centre dirba 180 medicinos seserų, kurių atlyginimai nesiekia 560 dolerių.

Kovo 23 d. Izraelis. Pirmą kartą istorijoje dėl darbuotojų streiko užsidarė šalies užsienio reikalų ministerija ir visos 103 Izraelio ambasados. Ministerijos profesinė sąjunga, aiškindama žiniasklaidai tokio drastiško protesto priežastis, teigia, esą finansų ministerija "paskelbė diplomatams karą" siekdama juos galutinai nuskurdinti ir "sunaikinti", o užsienio reikalų ministras A.Libermanas ir viceministras Z.Elkinas diplomatų reikalavimų taip pat nepalaiką.

* *

DAR VIENA DARBUOTOJAMS PALANKI AUKŠČIAUSIOJO TEISMO NUTARTIS (1)

2014-04-01

Kovo 28 d. Lietuvos aukščiausiasis teismas (LAT) priėmė galutinę ir neskundžiamą nutartį, kuria konstatavo, jog savivaldybės bendrovėje „Vilniaus viešasis transportas“ veikiančių profesinių sąjungų 2012 m. rudenį inicijuotas, tačiau teismo atidėtas streikas, buvo teisėtas.

LAT teisėjų kolegija panaikino apylinkės ir apygardos teismų sprendimus ir atmetė UAB „Vilniaus viešasis transportas“ ieškinį, kuriuo prašyta panaikinti slapto balsavimo dėl įspėjamojo ir neterminuotųjų streikų rezultatus ir pripažinti įspėjamąjį streiką neteisėtu.

Neseniai LAT teisėtu pripažino ir tais pačiais metais Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Zarasų rajono susivienijimo surengtą mokyklų streiką.

Toliau - spausk antraštę!

 

PASIRAŠYTA CHEMIJOS PRAMONĖS KOLEKTYVINĖ SUTARTIS (3)

2014-03-31

Kovo 28 d. buvo pasirašyta kolektyvinė sutartis tarp Lietuvos chemijos pramonės įmonių asociacijos ir Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF). Ji yra neterminuota ir įsigalios nuo jos įregistravimo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje.

Sutartis – projekto „Socialinio dialogo vystymas chemijos pramonės šakoje Lietuvoje ir jo tarptautinė plėtra“, finansuojamo iš ES struktūrinių fondų, paskutinysis darbas.

Pasak Achemos profesinių sąjungų administracijos vadovės Birutės Daškevičienės, tai dokumentas, kuriame socialiniai partneriai išreiškia savo požiūrį ir kuris apibrėžia bendradarbiavimo aplinką.

Nuotr. kolektyvinę šakos sutartį pasirašo LPPSF pirmininkas Juozas Neverauskas (kairėje) ir asociacijos prezidentas Jonas Sirvydis.

Toliau - spausk antraštę!

 

NAUJO DARBO KODEKSO PROJEKTAS „STUMIAMAS” TOLIAU (8)

2014-03-26

Kovo 25 d. įvykusiame Lietuvos trišalės tarybos posėdyje pristatytas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektas „Lietuvos socialinio modelio, apimančio užimtumo didinimą, darbo santykių reglamentavimo tobulinimą ir socialinio draudimo tvarumą, sukūrimas“.

Būsią kuriami du teisiniai administraciniai modeliai: darbo santykių (naujas Darbo kodeksas) ir valstybinio socialinio draudimo bei sukurtas ir įdiegtas stebėsenos ir analizės modelis. Pasak viceministro L. Bartkevičiaus, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nusprendusi, kad vien „lopyti“ sistemą nepakanką, todėl nuspręsta kurti „naują visumą.“

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas A. Černiauskas papriekaištavo, kad minėtose darbo grupėse nėra praktikų. Projekto uždaviniuose jis pasigedo ir darbuotojų saugos klausimų.

Nuotr. iš socmin.lt

Toliau – spausk antraštę!


MMA KLAUSIMĄ NAGRINĖS DARBO GRUPĖ (1)

2014-03-25

Kovo 25 d. įvykusiame Lietuvos trišalės tarybos posėdyje vėl kalbėta apie minimalios mėnesio algos (MMA) didinimo perspektyvas. Šį darbotvarkės klausimą pristatęs Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkas Artūras Černiauskas pateikė statistikos, kuri rodo, kad darbo užmokestis „verkiant“ turintis didėti, nes antraip, „mūsų padėtis tikrai prastės“.

Ilga diskusija tarp Trišalės tarybos narių neišsivystė, tačiau matant, kad samdytojų ir samdomųjų atstovų nuomonės skiriasi, A. Černiauskas pasiūlė sudaryti nedidelę darbo grupę, kurioje toliau būtų derinamos pozicijos. „Esmė yra ne dydis, esmė yra kriterijai, kuriais remiantis būtų nustatomas MMA“, - sakė pranešėjas.

Sutarta, kad darbo grupei pirmininkaus Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Gintaras Klimavičius.

Toliau - spausk antraštę!

 

VIRGINIJA VILIMIENĖ PERRINKTA PENKTAI KADENCIJAI (PATIKSLINTA) (3)

2014-03-24

Kovo 21 d. įvyko Naftininkų profesinės sąjungos ataskaitinė rinkimų konferencija, kurioje toliau vadovauti organizacijai išrinkta Virginija Vilimienė. Iš 105 rinkimuose dalyvavusių  delegatų  už ją balsavo 81.

Rinkimuose dar kandidatavo Naftininkų profesinės sąjungos tarybos nariai Sigitas Kazlauskas ir Antanas Valickas, gavę tik po nežymų skaičių balsų

Konferencijoje dalyvavo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas, Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Juozas Neverauskas, pirmininko pavaduotojas Antanas Gervylius ir Pramonininkų profesinių sąjungų federacijos garbės pirmininkas Feliksas Buckus-Butkevičius, AB „ORLEN Lietuva“ atstovai.

Nuotr.: V. Vilimienė 2007 m. lapkričio 24 d. mitinge Vilniuje (pirmoji iš dešinės).

Toliau - spausk antraštę!

 

„SVEIKSTANT“ EKONOMIKAI TOLIAU KETINAMA „LANKSTYTI“ DARBO JĖGĄ

2014-03-19

Kovo 18 d. Seimas plenariniame posėdyje patvirtino IV (pavasario) sesijos darbų programą. Šioje sesijoje, be kita ko, numatoma daug dėmesio skirti socialiniams ir darbo santykių klausimams.

Kovo 10 d. pristatydamas darbų programą Premjeras Algirdas Butkevičius optimistiškai pabrėžė, kad šalyje atlyginimai auga ir jau pralenkė kainų augimą.

„Atlyginimų didėjimo tempas pralenkė kainų didėjimą – ši tendencija įsitvirtina po kelerių metų pertraukos, todėl auga vidaus vartojimas ir investicijos. Kylantys vartotojų pasitikėjimo indeksai sudaro tolesnio subalansuoto ekonomikos augimo prielaidas. Tai – objektyvūs sveikstančios ekonomikos požymiai. Nepaleisime galimybės toliau mažinti nacionalinio biudžeto deficitą ir lipti iš valstybės skolų duobės“, – teigė Vyriausybės vadovas.

Toliau - spausk antraštę

 

SANTYKIAI SU „GAZPROMU” RŪPI IR PROFSĄJUNGOMS

2014-03-18

Kaip pranešama naujajame "Profsąjungų žinių" numeryje, sausio pabaigoje Achemos profesinių sąjungų administracijos vadovė Birutė Daškevičienė kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) delegacija dalyvavo aukšto lygio susitikimuose Briuselyje.

Delegacija,  kuriai vadovavo LPK prezidentas Robertas Dargis, dalyvavo Europos pramonininkų organizacijos „BusinessEurope“ konferencijoje „Industry Matters“ ir susitiko su Europos Parlamento nariais iš Lietuvos. Kitą dieną svečiai iš Lietuvos turėjo galimybę pabendrauti su Europos Komisijos narių kabinetų atstovais.

Lietuvos chemijos pramonės įmonių asociacijos delegacija, kurioje buvo ir B. Daškevičienė, susitiko su Europos komisaro Karel De Gucht kabineto vadovo pavaduotoju Frank Hoffmeister. Per pietus delegacija bendravo su Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto prezidentu Henri Malosse. Dar vėliau įvyko susitikimas su buvusiu Europos Parlamento prezidentu, dabartiniu EP nariu Jerzy Buzek, su Europos Parlamento viceprezidentu Alejo Vidal-Quadras Roca bei ES komisaru Algirdu Šemeta.

Toliau – spausk antraštę!


V.VILIMIENĖ: „PAGAL ZODIAKĄ ESU AVINAS – LABAI UŽSISPYRUSI” (28)

2014-03-14

Kovo 21 d. vyksiančioje Naftininkų profesinės sąjungos konferencijoje Virginija Vilimienė vėl sieks pirmininkės posto – šį kartą balotiruojantis dar dviem pretendentams. Profesinei sąjungai ji vadovauja jau 15 metų - nuo 1998 m.  V.Vilimienė yra ir Mažeikių profesinių sąjungų regioninio susivienijimo vadovė. Ji - žymi savo regiono visuomenės bei politinė veikėja, nuo 2000 m. buvo renkama į Mažeikių rajono savivaldybės tarybą (2008 m. tarybos nario mandato ji atsisakė).

Publikuojame PN redaktorės R.Motiejūnaitės-Pekkinen pokalbį su iškilia profsąjungų judėjimo veikėja, kurios visuomeninės veiklos biografija ir patirtis, tikimės, sudomins ir mūsų tinklalapio skaitytojus.

Toliau – spausk antraštę!


PASIRAŠYTA KULTŪROS ŠAKOS KOLEKTYVINĖ SUTARTIS (5)

2014-03-10

Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga (RJPS) praneša, kad vasario 27 d. pasirašyta kultūros šakos kolektyvinė sutartis. Kultūros ministro Šarūno Biručio ir Lietuvos kultūros darbuotojų profesinės sąjungos (LKDPS) pirmininko Juozo Rimkaus parašais patvirtintas dokumentas galios įstaigose, kurių steigėja yra ministerija ir kuriose veikia minėta profesinė sąjunga. Kaip PN sakė J. Rimkus, tokių įstaigų yra dvylika, - tai keturios bibliotekos ir aštuoni muziejai.

Vasario 28 d. sutartis užregistruota Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje. LKDPS pirmininko teigimu, jis buvo patikintas, jog tai pirmoji šakos kolektyvinė sutartis, kurioje darbdavio funkcijas prisiima ministerija.

Toliau – spausk antraštę!

AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink