gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

TRIŠALĖ ATSINAUJINO, O DERYBOS DĖL DK VIS LABIAU STRINGA (4)

2017-03-01

Vasario 28 d. įvyko naujos sudėties Lietuvos trišalės tarybos posėdis. Darbdavių pusę papildė Rūta Skyrienė, asociacijos „Investuotojų forumas“ vykdomoji direktorė, ir Andrius Romanovskis, atstovaujantis Lietuvos verslo konfederacijai. Dvi vietos atsilaisvino, kai po vieną jų atsisakė Lietuvos darbdavių ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos. Smulkaus ir vidutinio verslo taryba, taip pat pageidavusi papildyti Trišalės gretas, darbdavių pusės sprendimu nebuvo priimta, nes esą neatitiko nustatytų kriterijų.

Profesinių sąjungų pusėje iš tarybos pašalintos Lietuvos darbo federacijos atstovą pakeitė antrasis profesinės „Solidarumas“ deleguotas asmuo – pirmininkės Kristinos Krupavičienės (šiuo metu vadovauja tarybai) pavaduotojas Rimtautas Ramanauskas. Praeitame posėdyje profsąjungų sutarimu skirta viena vieta profesinei sąjungai „Sandrauga“ ir Respublikinei jungtinei profsąjungai šį kartą teko „Sandraugos“ pirmininkui Kęstučiui Jukniui. Abi organizacijos sutarė, jog joms taryboje bus atstovaujama rotacijos principu atstovams keičiantis kas ketvirtį.

lps.lt nuotr.: tariasi darbdavių pusė.

Toliau - paspaudus antraštę


MIŠKININKAI GALI SKELBTI STREIKĄ?

2017-02-28

Vasario 25 d. buvo sukviestas neeilinis Lietuvos miškininkų sąjungos suvažiavimas valdžios projektuojamai miškų ūkio valdymo reformai aptarti. Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos (LMPF) poziciją čia išsakė ir LMPF pirmininkė Inga Ruginienė.

Greta kritinės analizės bei siūlymų, kaip galima būtų spręsti iškilusį ginčą tarp Vyriausybės ir miškininkų, darbuotojų atstovė prasitarė, jog profesinė sąjunga gali imtis ir kraštutinių spaudimo priemonių, t.y. organizuoti streiką.

LMPF "artimiausiu metu imsis visų teisiškai įmanomų priemonių kovoje už savo darbuotojus. Aplinkos ministro siūloma miškų valdymo reforma prieštarauja šios Vyriausybės dviem deklaruotiems svarbiausiems tikslams - darbo vietų regionuose kūrimui ir išlaikymui bei emigracijos mažinimui. Svarstome ir neatmetame galimybės organizuoti ir visuotinį streiką", - baigdama kalbą pareiškė I.Ruginienė

Išsamiau - paspaudus antraštę


„IŠŠŪKIAI MAN PATINKA” (1)

2017-02-27

Pernai, gegužės pabaigoje, įvykusiame Lietuvos ryšių darbuotojų profesinės sąjungos (LRDPS) suvažiavime nauja organizacijos pirmininke buvo išrinkta Regina Dvaržeckytė, pakeitusi ilgametę šios organizacijos vadovę Almą Smilgienę.

Nors iki pirmųjų metinių dar tolokai, tačiau Reginai profsąjunginės kompetencijos netrūksta, - kaip profsąjungininkė  ji faktiškai ir išaugo aktyviai darbuodamasi LRDPS.

Kad išsaugotų aktyvią organizaciją, pirmininkei kasdien tenka susidoroti su naujais iššūkiais, tarp kurių šiandien rimčiausias - Lietuvos pašto reforma, kelianti įtampą dėl besikeičiančių darbo sąlygų laiškininkams. O šiaip "iššūkiai man patinka, nes tik su jais susiduriant atsiranda priežastis veikti ir kurti ką nors nauja", - sako Regina.

Interviu su LRDPS pirmininke - paspaudus antraštę


DERAMASI DĖL GARANTIJŲ ATLEIDŽIAMIEMS DARBUOTOJAMS

2017-02-24

AB „Švyturys-Utenos alus“ vasario pradžioje paskelbė, kad atsižvelgiant į padidėsiantį alaus akcizo tarifą reorganizuoja gamybos ir logistikos padalinius Klaipėdoje ir perskirsto gamybos pajėgumus. Pranešta, kad darbo neteks 20 žmonių.

Tuoj po to prasidėjo profesinių sąjungų ir vadovybės derybos, kuriomis siekiama rasti abi šalis tenkinantį sprendimą. Vasario 20 d. įvykusiame susitikime profesinės sąjungos įmonės generaliniam direktoriui Rolandui Viršilui pristatė savo pasiūlymus. Pasak AB „Švyturys“ profesinės sąjungos pirmininko Raimondo Tamošausko, vadovybė iš dalies atsižvelgė į pasiūlymus, tačiau „dar yra svarbių klausimų, į kuriuos neatsakyta“.

Toliau - paspaudus antraštę


KĄ VEIKIA ŠALIES PROFSĄJUNGOS (NAUJAUSI PRANEŠIMAI INTERNETE) (3)

2017-02-23

Vasario 22 d. LR Seime įvyko spaudos konferencija „Dėl valstybinių miškų valdymo reformos“. Joje pristatytas ankstesnių kadencijų Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkų kreipimasis į Seimo Pirmininką, Ministrą Pirmininką ir Seimo narius dėl valstybinių miškų reformos pavojų.

Spaudos konferencijoje dalyvavo: Nepriklausomybės Akto signataras Jonas Šimėnas; Raimondas Juzikis, Lietuvos miškininkų sąjungos prezidiumo narys, Raseinių miškų urėdijos Viduklės girininkijos girininkas; Inga Ruginienė, Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkė, - pranešama LR Seimo tinklalapyje ir kituose leidiniuose.

Kadras iš vaizdo įrašo lrs.lt

Visa apžvalga – paspaudus antraštę


UŽ TRIŠALĖS RIBŲ PALIEKAMOS ORGANIZACIJOS TEIKIA SAVO SIŪLYMUS (1)

2017-02-22

Praėjusių metų gruodį "Asociacijos susitarimą" sudariusiems pareigūnų, muitinės darbuotojų, švietimo, transporto darbuotojų atstovams ir Nacionaliniam aktyvių mamų sambūriui  Trišalės tarybos durų kol kas, atrodo, atverti neketinama, - apgailestaujama Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) išplatintame pareiškime.Todėl principiniais klausimais, teikiant siūlymus į naująjį Darbo kodeksą, ketinama juos adresuoti tiesiogiai Vyriausybei ir Seimui.

Pasak pareiškimo, penkios asociacijos narės (prie kurių, PN žiniomis, netrukus prisidės ir Vilniaus miesto švietimo profsąjunga) sieks, kad į Darbo kodeksą būtų įtrauktos tiek biudžetinių įstaigų darbuotojams, tiek statutiniams pareigūnams galiojančios nuostatos, susijusios su darbo laiko apskaičiavimu, viršvalandžių apmokėjimu ir profesinės sąjungos veiklos garantijomis.

Išsamiau – paspaudus antraštę


DAUGĖJA ŽŪČIŲ DARBE

2017-02-17
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) praneša, kad šiemet jau gauti pranešimai apie 5 žūtis darbe – vos ne per pusę daugiau nei pernai tuo pačiu metu (3 žūtys).

Anot vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus Jono Griciaus, visos nelaimės, pirminiais duomenis, įvyko dėl nepakankamų priemonių saugai darbo vietose užtikrinti.

VDI primena, kad už saugias ir sveikatai nekenksmingas darbo sąlygas yra atsakingas darbdavys, nors labai svarbi ir darbuotojo atsakomybė.

Toliau - paspaudus antraštę


TRIŠALĖ TARYBA (BEVEIK) ATSINAUJINO, TOLIAU SVARSTOMAS DK (4)

2017-02-14

Vasario 14 d. įvykusiame Lietuvos trišalės tarybos posėdyje darbdavių organizacijų ir profesinių sąjungų atstovai turėjo pateikti savo pozicijas dėl naujų socialinių partnerių įtraukimo į Trišalę tarybą.

Darbdavių pusė atlaisvino dvi vietas, kurios, greičiausiai, atiteks asociacijai „Investuotojų forumas“ ir Lietuvos verslo konfederacijai. Tuo tarpu profesinės sąjungos, įvertinusios pageidaujančių organizacijų pateiktus duomenis, priėmė sprendimą iš tarybos pašalinti Lietuvos darbo federaciją (LDF). Į jos vietą dar vieną narį deleguos Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“, o septintoji –iki šiol buvusi laisva vieta – atiteko Respublikinei jungtinei profesinei sąjungai ir Lietuvos profesinei sąjungai „Sandrauga“, kurios turės apsispręsti dėl vieno atstovo.

Toliau - paspaudus antraštę


SPAUDIMAS DĖL CETA AUGA, KVIEČIAMA RAŠYTI EP NARIAMS

2017-02-13

Vasario 15 d. Europos Parlamentas spręs, ar pritarti ES ir Kanados laisvosios prekybos susitarimui (angl. santrumpa CETA).

CETA apibūdinamas kaip plačiausio užmojo susitarimas ES istorijoje. Europarlamentarams ratifikavus, šis susitarimas iš dalies įsigalios preliminariai (arba „laikinai“), nors jį dar turės svarstyti ir patvirtinti nacionaliniai ir regioniniai ES valstybių narių parlamentai.

Vasario 15 d. Strasbūre, kur vyks EP plenarinis posėdis, numatyta demonstracija ir mitingas. Iš visos Europos suvažiavę piliečiai (bus atstovaujama ir Lietuvai) lauks balsavimo rezultatų.

Toliau - paspaudus antraštę


TRIŠALĖJE TARYBOJE – BATALIJOS DĖL DK IR PAČIOS TARYBOS

2017-02-08

Vasario 7 d. įvyko Lietuvos trišalės tarybos posėdis. Darbotvarkėje buvo du klausimai: pirmuoju ketinta išklausyti socialinių partnerių pranešimų apie Trišalės tarybos atnaujinimą (išnagrinėjus, ar pretendentai atitinka kriterijus), antruoju – toliau svarstyti Darbo kodekso (DK) nuostatas.

Profesinių sąjungų siūlymu klausimai buvo sukeisti vietomis ir Darbo kodeksas svarstytas neatnaujinus Trišalės tarybos formato. Tik posėdžio pabaigoje išklausyta Trišalėje taryboje atstovaujamų darbdavių ir profesinių sąjungų informacija apie tai, kas nuspręsta išnagrinėjus prie tarybos norinčių prisijungti organizacijų duomenis. Netikėtai darbdavių pusėje atsirado vieta asociacijai „Investuotojų forumas“, o profesinių sąjungų pusė teigė dar norinti daugiau diskusijų su pretendentais į Trišalę tarybą.

Toliau - spausk antraštę


EUROPOS PROFESINĖS SĄJUNGOS – PRIEŠ CETA

2017-02-07

Aštuonios Europos šakinių profesinių sąjungų federacijos vasario 6 d. kreipėsi į Europos Parlamento narius prašydamos nepritarti ES ir Kanados laisvos prekybos susitarimui (CETA), dėl kurio EP bus balsuojama vasario 15 d.

Daugiau nei 60 mln. Europos darbuotojų atstovaujančios organizacijos reiškia susirūpinimą dėl to, kad į prekybos susitarimą įtrauktos visuomeninės paslaugos bei sudarytos prielaidos liberalizuoti viešąjį sektorių, dėl ko gali sutrikti universaliųjų paslaugų tiekimas (pašto, elektros tiekimo, viešojo transporto, telekomunikacijų ir kt. paslaugos).

Toliau - paspaudus antraštę


PROFSĄJUNGOS – PIRMĄ KARTĄ PARODOJE „STUDIJOS 2017“

2017-02-03

Vasario 2 d. parodų centre LITEXPO prasidėjusioje tradicinėje studijų ir karjeros parodoje „Studijos 2017“ pirmą kartą dalyvauja ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) jaunimo komanda.

Apie tai informuodama Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija (LPPSF) praneša, jog asociacijos „LPSK Jaunimas“ ir LPPSF jaunimo sektoriaus pirmininkas Tomas Jakutavičius džiaugiasi, jog tarp į parodą plūstančių moksleivių ir studentų yra nemažai besidominčių ir profesinėmis sąjungomis.

Toliau - paspaudus antraštę


REFORMOS RENGĖJAI, ATSIPEIKĖKITE! (1)

2017-02-01

Aplinkos ministerijos planuojama valstybinių miškų ūkio valdymo reforma kelia didelį susirūpinimą miškininkams. Ketinama 42 urėdijas kartu su Generaline miškų urėdija (GMU) ir Valstybiniu miškotvarkos institutu sujungti į vieną centralizuotą įmonę.

„Pasirinktas ne lenkiškasis vienos įmonės variantas su stipriais filialais, kuris mūsų, miškininkų, bendruomenei būtų ne toks skausmingas, bet latviškasis, kur svarbiausias centralizuotos įmonės veiklos prioritetas – stambaus verslo įmonėms palanki medienos ruoša ir prekyba. Po šios reformos tikroji miškininkystė Latvijoje buvo tiek apleista, kad latviai neteko tarptautinio valstybinių miškų sertifikato“, - teigiama Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos (LMPF) valdybos atvirame laiške.

Tuo tarpu GMU informuoja, jog 2016 m. visos urėdijos uždirbo 7,3 mln. eurų grynojo pelno, t. y. 1,1 mln. daugiau nei 2015 m.

miskobirza.lt nuotr.

Toliau - paspaudus antraštę


PROFESINĖS SĄJUNGOS PLOJA TRAMPUI

2017-01-30

JAV prezidentas Donaldas Trampas faktiškai demonstruoja pasauliui, jog visiškai rimtai nusiteikęs JAV verslą sugrąžinti į pačias JAV. Tam tikslui tarnauja neseniai pasirašytas įsakas dėl Ramiojo vandenyno regiono laisvosios prekybos sutarties TPP nutraukimo ir kiti Trampo pasirašyti įsakai.

Drastiškus savo žingsnius, lydimus nuostatos "Pirmiausia - Amerika", Trampas, be kita ko, motyvuoja argumentais, kurie priimtini ir profsąjungoms, - t.y. naujų darbo vietų amerikiečiams kūrimas.

Neseniai Į Baltuosius rūmus sukviesti profsąjungų lyderiai plojimais pritarė šiems naujojo prezidento siekiams. Anot vieno leidinio, prieš globalizmą Trampas veikia efektyviau nei prieš penkmetį per pasaulį nuaidėjęs anarchistinis sąjūdis „Okupuok Volstritą“ (Occupy Wall Street).

Profsąjungų susivienijimo AFL-CIO prezidentą Richardą Trumką (Richard Trumka) priėmė naujasis JAV prezidentas. Socialistworker.org nuotr

Išsamiau - paspaudus antraštę


NEPAISYDAMA SUNKUMŲ, REGIONINĖ ORGANIZACIJA GYVUOJA (5)

2017-01-26

Alytaus apskrities valstybės darbuotojų profesinės sąjungos vadovė Danutė Bačinskienė sukvietė šios susivienijimo įgaliotinių susirinkimą, kuriame aptarė praėjusių, 2016-jų metų, darbus ir šių, 2017-jų, metų iššūkius.

Narių plėtra pripažinta šių metų veiklos prioritetu: tai "labiausiai jaudina", nes narių ir organizacijų per pastaruosiu metus gerokai sumažėjo.

Tačiau ši regioninė profsąjunga, jos vadovė ir 5 narių komitetas nenuleidžia rankų. Palaikomas nuolatinis ryšys su 35-iomis susivienijimo organizacijomis, organizuojamos diskusijos, dalykiški (ir kartu šventiški) profsąjungų moterų susibūrimai, dalyvaujama bendruose šalies profsąjungų renginiuose, viešinama veikla žiniasklaidoje.

D. Bačinskienė. "Alytaus naujienų" nuotr.

Išsamiau - paspaudus antraštęTRIŠALĖ TARYBA NUO NAUJOKŲ ATSITVĖRĖ DEVYNIAIS KRITERIJAIS (5)

2017-01-24

Naujoji valdžia iki liepos 1 d. atidėjo Darbo kodekso įsigaliojimą su intencija, jog dėl jo formuluočių susitars profesinės sąjungos ir darbdavių organizacijos atnaujintu Trišalės tarybos formatu.

Joje jau atstovaujamos organizacijos be entuziazmo sutiko vyriausybės vadovo pageidavimą į tarybą priimti visus norinčiuosius nekeičiant jos narių skaičiaus. Sausio 12 d. posėdyje buvo nuspręsta, jog pageidaujančios į Trišalę tarybą patekti organizacijos turėtų atitikti tam tikrus kriterijus. Sausio 24 d. posėdyje tie kriterijai (jų net devyni) buvo pristatyti.

Tačiau, jei organizacija ir atitiks nustatytas normas, nebūtinai jos atstovas bus priimtas į Trišalę tarybą. Tai spręs „signatarai“, t. y. tie, kurie savo laiku pasirašė profesinių sąjungų ir darbdavių centrinių (respublikinių) organizacijų susitarimą dėl tarpusavio socialinės partnerystės pripažinimo.

Toliau - paspaudus antraštę


LIBERALUS JAUNIMAS AKCIJAI PRIEŠ CETA NESUTRUKDĖ (1)

2017-01-21

Sausio 21 d. Vilniuje, prie Europos namų įvyko protesto akcija „Ate, teta Ceta“. Įvairaus tipo renginiai, nukreipti prieš ES ir Kanados laisvos prekybos susitarimą (angl. CETA), vyko daugelyje Europos šalių.

Nepaisant „Liberalaus jaunimo“ surengto kontrapiketo 
CETA
 susitarimui palaikyti bei Lietuvos laisvosios rinkos instituto vadovo Žilvino Šilėno ironiškos šypsenos, švietusios iki pat renginio pabaigos, teatralizuota akcija pavyko.

Joje dalyvavo teta Ceta, T.Tipas, Chloruota višta ir Hormoninė karvė. Renginį vedė Europiečių iniciatyvos prieš TTIP ir CETA atstovas Lietuvoje Karolis Klimka, kalbėjo Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Juozas Neverauskas ir Jolanta Bielskienė iš Kritinės minties instituto DEMOS.

Video

Daugiau - paspaudus antraštę


S. SVERNELIS: PIRMIAUSIA - SPRENDIMAI LINK POKYČIŲ, PO TO - PINIGAI (7)

2017-01-20

Sausio 19 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) sukvietė pernai ir užpernai streikais nepasitenkinimą esama padėtimi reiškusius pedagogus iš visos Lietuvos susitikti su premjeru Sauliumi Skverneliu ir švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene. Anot pranešimo spaudai, „konsultacijos platesniame rate visada duoda pilnesnį vaizdą, leidžia tiksliau suformuluoti bendruomenės poreikius“.

Sveikindamas apie 150 pedagogų iš visos šalies bei naujosios valdžios atstovus LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas pažymėjo, jog atverčiamas naujas bendravimo su valdžia lapas, todėl labai svarbu atsakingai elgtis, kad jo nepribraukytume. „Svarbu, kad kalbėtume viena kalba – tiek tėvai, tiek mokyklų vadovai, tiek mokytojai, kad nebūtų kalbėjimo kiekvienas sau, - kalbėjo jis. - Nors interesai skirtingi, bet turime rasti sutarimą ir tiksliai atsakyti į klausimą, ko mes norime pasiekti“.

Toliau - paspaudus antraštę


KAUNE PLINTA NAUJAS DARBDAVIŲ SPAUDIMO BŪDAS (3)

2017-01-18

Neformalus visuomeninis judėjimas prieš naująjį darbo kodeksą, brangstantį gyvenimą ir mažėjančias socialines garantijas „Gyvenimas per brangus“ (GPB) sukūrė solidarumo tinklą, kuris kovoja su neteisybėmis darbe.

Pernai kovo mėnesį pavyko padėti vienam darbuotojui, kai į vieną prabangų restoraną Kauno senamiestyje užėjo 25 solidarumo tinklo nariai ir kolektyviai perskaitė viršininkei darbuotojo laišką su reikalavimais.

Šiemet, sausio 13 d., panašus aktas „pačiame darbo įkarštyje“ atliktas dviejuose Kauno restoranuose: „Casa Della Pasta“ ir „Movido“. Čia nepaisoma ne tik teisės aktų, elementarių darbuotojų teisių, bet, pasak darbuotojų, naudojamas ir psichologinis smurtas bei kaltinimai nebūtais dalykais.

„Jeigu reikalavimai nebus patenkinti ir nesimatys pastangų deryboms, viešas spaudimas didės“, - teigiama socialiniame tinkle Facebook sukurtame renginyje „Kas nutinka, kai darbe pareikalauji savo teisių?“.

Toliau - paspaudus antraštę


ŠEŠTADIENĮ – ATSISVEIKINIMAS SU "TETA CETA"

2017-01-17

Protestų bangą sukėlęs, profsąjungų ir visuomeninių organizacijų kritikuojamas ES ir Kanados laisvos prekybos susitarimas skinasi kelią Europos Parlamente: balsavimas dėl jo ratifikavimo  numatytas jau vasario viduryje. EP Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto pranešėjo parengta labai kritiška nuomonė apie CETA paskutinę minutę buvo perredaguota į teigiamą. Komiteto narys Velentinas Mazuronis drauge su frakcijos kolegomis pasistengė, kad Europos Komisijai adresuotos kritikos nuomonėje nebeliktų, o išvada būtų palanki CETA susitarimui.

Daugiau nei 500 visuomeninių organzacijų vienijantis aljansas sausio 21 d. paskelbė Europos decentralizuoto veiksmo prieš CETA diena. Vilniuje, prie Europos namų (Gedimino pr. 16/Vilniaus g.), 14 val. taip pat vyks akcija „Ate, teta Ceta!“.

Taip pat vis dar galima paraginti Lietuvoje rinktus EP narius balsuoti prieš CETA. Jau 128 europarlamentarai pažadėjo tai padaryti, tarp jų – ir latvis Andrejs Mamikins.
O mes primename pagrindinius argumentus prieš CETA.
Toliau -spausti antraštę


2016-IEJI BUVO GERESNI?

2017-01-16
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" 2016 m. gruodžio 12-22 dienomis atliktos apklausos duomenimis, 44 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 38 proc. teigė jomis nepasitikį. Taigi buvo "atitaisytas" lapkričio pabaigoje atliktos apklausos itin blogas rezultatas 39:44.
Palyginus su ankstesniais metais, 2016-aisiais profesinės sąjungos kiek pagerino savo įvaizdį. Teigiamai vertinančių profsąjungas skaičius peržengė 44 proc. ribą (siekia 44, 3 proc., o 2015 metais buvo 42,9). Vis dėlto nepasitikinčių profsąjungomis ženkliau nesumažėjo. 2016 m. profsąjungomis nepasitikėjo vidutiniškai 38,4 proc. apklaustųjų, o 2015 m. jų buvo 38,7 proc..

Diagramoje raudona kreivė vaizduoja teigiamus, mėlynoji - neigiamus vertinimus.

Išsamiau - paspaudus antraštęNESUTARIA DĖL TRIŠALĖS TARYBOS IŠPLĖTIMO (4)

2017-01-12

Sausio 10 d. įvyko Trišalės tarybos posėdis, kurį jos pirmininkė Kristina Krupavičienė (Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“) pavadino istoriniu, nes tarybą savo apsilankymu „pagerbė“ premjeras Saulius Skvernelis. Posėdyje taip pat dalyvavo socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis bei Seimo nariai Gediminas Vasiliauskas, Aušra Papirtienė, Tomas Tomilinas.

Kadangi iš posėdžio žiniasklaidos atstovai buvo išprašyti (anot pirmininkės, - socialinių partnerių pageidavimu), todėl lprofsajungos.lt informacija remiasi savo šaltinių duomenimis.

Premjeras, padėkojęs socialiniams partneriams už supratimą atidėjus Darbo kodekso galiojimą pusei metų, išreiškė kelis pageidavimus: nedidinti Trišalės tarybos narių skaičiaus, tačiau įtraukti  organizacijas, kurios pareikš norą dalyvauti tarybos veikloje. Jis taip pat paprašė derybas dėl Darbo kodekso pabaigti iki kovo 10 d. ir pateikė keletą pasiūlymų. Premjero teigimu, Trišalėje suderėti dalykai neturėtų būti keičiami.

Toliau - paspaudus antraštę


2016 – 2017: ĮSISENĖJUSIOS PROBLEMOS IR NAUJI IŠŠŪKIAI

2017-01-11

Tokia antraštė siūlosi peržvelgus šalies profsąjungų tinklalapius, ieškant atsakymų į klausimą, su kokiomis problemomis bei naujovėmis jos susiduria prie 2017-jų slenksčio.

Veiklesnių profesinių sąjungų tinklalapiai pakankamai aktyviai atspindi savo organizacijų gyvenimo pulsą.Tad kokius iššūkius bei problemas profsąjungos juose akcentuoja žvelgdamos į prasidėjusių 2017-jų perspektyvą?

Tęsinys – paspaudus antraštę


BUS SIŪLOMA IŠPLĖSTI TRIŠALĘ TARYBĄ (3)

2017-01-10

Šiandien, sausio 10 d., 14 val., įvyks pirmasis Trišalės tarybos  posėdis po naujos Vyriausybės suformavimo. Jame ketina dalyvauti ne tik socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, bet ir Premjeras Saulius Skvernelis.

Posėdyje bus pristatyti nauji Trišalės tarybos nariai, atstovaujantys Vyriausybei, tarp jų – ir vakar socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėju paskirtas ekonomistas prof. Romas Lazutka. 

Vienu iš darbotvarkės klausimų bus svarstomos Trišalės tarybos išplėtimo galimybės bei tariamasi, kaip bus nagrinėjamas atidėtas Darbo kodeksas.

Toliau - paspaudus antraštę


SUOMIJOS PROFSĄJUNGOS KRITIKUOJA BAZINIŲ PAJAMŲ EKSPERIMENTĄ

2017-01-04

Sausio 1 d. Suomija pirmoji Europoje šalies mastu pradėjo dvejus metus truksiantį bazinių pajamų eksperimentą: atsitiktine tvarka parinkti 2 tūkst. bedarbių kas mėnesį gaus po 560 eurų. Priešingai nei yra su bedarbio išmoka, jie šių pajamų nepraras susiradę darbą.

Centrinė Suomijos profesinių sąjungų organizacija SAK, jungianti daugiau nei milijoną darbuotojų, kritikuoja šią idėją įžvelgdama grėsmę socialiniam saugumui ir kolektyvinėms deryboms. Tuo tarpu vienas turtingiausių Suomijos žmonių Bjornas Valrusas (Björn Wahlroos), banko Nordea-Sampo valdybos pirmininkas, tokį valdžios sumanymą remia.

Toliau - paspaudus antraštę


ARTĖJA BALSAVIMAS DĖL CETA EUROPARLAMENTE

2016-12-28

Balsavimas Europos Parlamente dėl prieštaringai vertinamo ES ir Kanados išsamiojo ekonomikos ir prekybos susitarimo (CETA) numatytas vasario pirmomis dienomis. Net jei dauguma europarlamentarų nubalsuotų „už“, toliau estafetę perimtų nacionaliniai ir regioniniai ES valstybių parlamentai. Tiesa, jei EP ratifikuos susitarimą, bus paleistas jame numatytas „preliminaraus įsigaliojimo“ mechanizmas.

Vilčių teikia tai, kad jau antrasis Europos Parlamento komitetas — Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos — parengė neigiamą nuomonę apie CETA. Pirmasis nepritarti susitarimui pasiūlė Užimtumo ir socialinių reikalų komitetas. 

Žinoma, europarlamentarai yra laisvi nepaisyti šių nuomonių, tačiau jų ramybę drumsčia visuomenininkų raginami ES šalių piliečiai, savo išrinktuosius laiškais kviesdami balsuoti prieš CETA. Čia galima parašyti ir Lietuvoje rinktiems parlamentarams.
Toliau - paspaudus antraštę

R. KARBAUSKIS RAMINA NEPATIKLIAS PROFSĄJUNGAS (1)

2016-12-27

Gruodžio 22 d. keturios švietimo profesinės sąjungos prie Seimo surengė piketą, kuriame reikalavo, kad valdžia nepriiminėtų skubotų sprendimų, liečiančių mokytojų darbo užmokestį.

Seimas vis dėlto nepritarė siūlymui, kad būtų skirti papildomi 18 mln. eurų pedagogų atlyginimų koeficientų „žirklėms“ naikinti.

Atsakydamas į profsąjungų kaltinimus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis socialiniame tinkle „Facebook“ priminė buvusios Seimo daugumus negarbingą palikimą ir pažadėjo, kad trūkstamų lėšų bus ieškoma 2017 metais persvarstant valstybės biudžetą.

 "Nusprendėme skubiai didinti alkoholio akcizus, kad toks pajamų šaltinis atsirastų. Tai leido mokytojų atlyginimų didinimui 2017 metų biudžete surasti 17 milijonų eurų. Kitos trūkstamas lėšos 2017 metų bėgyje bus ieškomos peržiūrint valstybės biudžetą", - aiškina Seimo narys.

Toliau – paspaudus antraštęLATVIŠKAS VĖZDAS PEDAGOGAMS TRAMDYTI

2016-12-22

Latvijos prezidentas Raimonds Vējonis nutarė "paskelbti" (pasirašyti - red.) vyriausybės inicijuotą ir seimo priimtą švietimo įstatymo pataisą, kuri nuo 2017 m. sauso 1 d. įgalina atleisti iš darbo "nelojalius" valstybei pedagogus. Suteikiama darbdaviui teisė nedelsiant nutraukti darbo santykius su mokymo įstaigos vadovu ar pedagogu, jeigu tik bus konstatuota, kad šis yra nelojalus Latvijai ir jos Konstitucijai".

Nors skelbdamas įstatymą prezidentas paragino seimą "kruopščiai stebėti, kaip įstatymo norma bus taikoma praktikoje", pataisa susilaukė toli gražu nevienareikšmiškų komentarų visuomenėje ir žiniasklaidoje. Girdisi balsų, kad pataisa pirmiausia gali būti pritaikyta rusakalbių pedagogų atžvilgiu.

Gruodžio 21 d. grupė seimo opozicinės frakcijos Soglasiye narių apskundė naująjį įstatymą šalies konstitucinam teismui.

Latvijos konstitucinis teismas - Satversmes tiesa

Išsamiau - paspaudus antraštę


DARBO KODEKSAS BUS TOBULINAMAS (2)

2016-12-20

Gruodžio 20 d. Seimas atidėjo naujojo, dar ankstesnėje kadencijoje priimto, Darbo kodekso ir lydimųjų teisės aktų įsigaliojimą iki 2017 m. liepos 1 d.

Už siūlymą atidėti naujojo Darbo kodekso įsigaliojimą balsavo 78 Seimo nariai, prieš – 14, susilaikė 30 parlamentarų.

„Šešių mėnesių reikia norint ištaisyti padarytas klaidas. Klaidas, kurios būtų kenkusios abiem pusėms – ir verslui, ir darbuotojams“, - yra sakęs vienas iš šio pasiūlymo iniciatorių Tomas Tomilinas.
Toliau - paspaudus antraštę

ŠĮ KARTĄ VIRŠŲ IMA KRITIKAI

2016-12-19

Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" 2016 m. lapkričio 24 - gruodžio 4 dienomis atliktos apklausos duomenimis, 39 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 44 proc. teigė jomis nepasitikį.

Reitingų lentelėje (kurioje surašyta 20 institucijų) darbuotojų atstovės šį kartą yra tik 19-osios.

Išsamiau – paspaudus antraštę1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink