gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

SOCIALINIS MODELIS SEIME – JAU ŠIĄ SAVAITĘ

2015-10-13

Ketvirtadienį, spalio 15 d., Seime bus pradėtas svarstyti naujasis Socialinis modelis, o jo sudėtyje – ir naujasis Darbo kodeksas. Apie tai praneša Darbo partijos infocentras po to, kai šiandien ryte Seimo frakcijų seniūnų sueigoje šio klausimo nepavyko įtraukti į antradienio posėdžio darbotvarkę.

„Darbo partijos Tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas palaikyti visus Trišalėje Taryboje suderintus socialinio modelio punktus, o svarstant dar nesuderintus – vadovautis „saugumas už lankstumą“ principu“, - teigiama Darbo partijos pranešime.

„Tikimės, kad Parlamentinės partijos Seime vadovausis būtent šiuo principu, nes jis leidžia patenkinti tiek darbuotojų, tiek darbdavių interesus. Niekas neturi nukentėti dėl naujojo socialinio modelio. Skandinavijos ir kitų šalių patirtis rodo, kad tai suderinti įmanoma. Darbdavių geidžiamas Darbo kodekso lankstumas turi būti atitinkamai kompensuotas per naujų gerai apmokamų darbo vietų atsiradimą ir per likusias socialinio modelio dalis: garantinį fondą, išmokas, perkvalifikavimo kompensavimą, pensijų dydį ir t.t.“, – pranešime spaudai cituojamas partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis.

Valdančiųjų partijų Politinė taryba rugsėjo viduryje įsipareigojo, kad naujasis Darbo kodeksas ir kitų Socialinio modelio įstatymų pataisos Seime bus priimtos. Tuo tarpu Darbo partijos į Parlamento Pirmininko postą deleguota Loreta Graužinienė rugsėjo 10 d. susitikusi su Europos profesinių sąjungų konfederacijos generaline sekretore Bernadete Segol žurnalistams sakė,  „jokio skubėjimo nebus“. Ji taip pat „Lietuvos žinioms“ yra pareiškusi, kad „idealiausia“ būtų, jei Vyriausybė atsiimtų Socialinį modelį sudarančių įstatymų projektus ir juos pataisytų pagal Trišalės tarybos susitarimus. Tačiau Premjeras atsisakė tai padaryti.

Primename, kad Vyriausybė nelaukė, kol bus susitarta Trišalėje taryboje, ji dar birželio 12 d. Seime užregistravo Darbo kodekso projektą. Tai net šiek tiek sutrikdė socialinių partnerių darbą, nes  nebuvo aišku, su kuriuo projektu Taryba turinti dirbti. 

Derybos Trišalėje taryboje prasidėjo kovo-balandžio mėn. Didelį spaudimą dėl esą nenoro susitarti patiriančios profesinės sąjungos gegužės pabaigoje surengė piketą prie Vyriausybės, o birželį – prie valdančiųjų partijų būstinių. Didesnis profsąjungų mitingas įvyko prie Seimo rugsėjo 10 d. 

Rugsėjo 28 d. Trišalė taryba, pasak profesinių sąjungų atstovų, - spaudžiant Vyriausybei, - baigė svarstyti Darbo kodekso projektą. Yra parengtas lyginamasis projekto variantas, kuriame be socialinių partnerių pasiūlymų yra įtrauktos ir Seimo Teisės departamento pastabos.

Spalio 6 d. Trišalei tarybai pristatytos „Darbo santykių ir valstybinio socialinio draudimo teisinio-administracinio modelio“ dalys, apimančios valstybinį socialinį draudimą ir užimtumą. Tačiau profesinės sąjungos nesutiko informacijos tik išklausyti ir pareikalavo tęsti svarstymą spalio 27 d. posėdyje, „nes socialinis draudimas yra socialinio modelio dalis ir turi būti priimtas vieningas požiūris“.
Nuotr. iš rugsėjo 10 d. mitingo.

PN inf.Komentarai (4)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink