gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

SPAUDŽIĄ VALDŽIĄ DĖL DARBO SANTYKIŲ LIBERALIZAVIMO

2015-11-18

Svarstant Seime naująjį Darbo kodeksą profesinės sąjungos bando daryti spaudimą Seimo nariams dalyvaudamos komitetų posėdžiuose, siuntinėdamos joms anketas „Kaip balsuosite?“, kviesdamos žmones visoje Lietuvoje viešai stebėti Seimo posėdžių transliacijas, kai bus svarstomas projektas.  Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ teigia, jo kreipėsi į Europos Komisiją, prašydama patikrinti Socialinio modelio ir jo sudedamosios dalies – darbo kodekso – atitiktį Europos Sąjungos teisės sistemai.

„Kaip balsuosite, kad būtų mažinamos išmokos, darbuotojui žuvus darbe?“, „Kaip balsuosite, kad būtų suvaržyta profesinių sąjungų veikla?“, - šie ir dar dešimt klausimų šią savaitę buvo išsiųsti Seimo nariams, į kuriuos jie turėtų atsakyti: „Už“, „Prieš“ ir „Man nerūpi“.

Apie tai informavusios Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkas Artūras Černiauskas sako, jog atsakymų į anketos klausimus nelaukiama: „Kaip jie balsuos, mes matysime per plenarinį posėdį. Tačiau daug svarbiau atkreipti jų dėmesį į tas Darbo kodekso vietas, kurios svarbios daugeliui darbuotojų, bet dėl kurių socialiniai partneriai nesusitarė. Mes tikimės, kad Seimo nariai neskubės priimti daugiau klausimų nei atsakymų keliančio įstatymo“, – LPSK pranešime cituojamas pirmininkas.

LPSK ir Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ lapkričio 24 d., kai numatytas LR Seimo plenarinis posėdis, kuriame ketinama svarstyti naująjį Darbo kodeksą, ragina Lietuvos piliečius visuose Lietuvos regionuose viešai stebėti šio posėdžio transliaciją ir sekti, kaip už darbuotojams svarbius klausimus balsuoja jų išrinktieji. 

LPSK ta proga kreipėsi į Seimo Pirmininkę ir Premjerą prašydama su profesinėmis sąjungomis pasidalinti išlaidas rengiant viešą Seimo posėdžio transliaciją Lietuvos miestuose. Rašte vardijami šie miestai: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Ukmergė, Marijampolė, Vilkaviškyje ir kt.

Spaudimą valdžiai dėl darbuotojams nepalankių naujojo socialinio modelio nuostatų daro ir profsąjungos regionuose. Štai Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga praneša, kad lapkričio 13 d. Plungėje Vičiūnų grupės darbuotojų profsąjunga  surengė piketą prieš socialinį modelį įmonėje besilankant Premjerui.

Nuotr. laikraščio "Plungė" faksimilė

PN inf.

 

 Komentarai (1)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink