gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

ŠEŠIOS PROFSĄJUNGOS RENGIASI STREIKUI, O DVI – DERASI

2015-11-26

Šalies švietimo sistema laukia pedagogų streiko, kuris planuojamas gruodžio 8 d. ir kuriam rengiasi šešios profesinės sąjungos: Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga (LŠĮPS), Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS),  Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“.

Pirmoji apie tai, kad traukiasi iš derybų su Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties visuomenę  informavo LŠDPS, vėliau iš jų pasitraukė ir kitos penkios. Tačiau lapkričio 26 d. numatytas derybinis posėdis vis tiek įvyko. Mat iš aštuonių derybose dalyvavusių profesinių sąjungų dvi sutiko derybas tęsti. Tai - Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ ir Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas.

Tuo tarpu likusios šešios organizacijos lapkričio 16 d. Vyriausybei ir ministerijai  įteikė šiuos reikalavimus: atkurti mokinio krepšelio dydį iki buvusio 2009 m. sausio 1 d; ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų  atlyginimus prilyginti bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimams; didinti kitų pedagoginių darbuotojų tarifinių (tarnybinių) atlygių koeficientus; nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. panaikinti tarifinių (tarnybinių) atlygių koeficientų „žirkles“; 2016 m. valstybės biudžete numatyti 3,56 mln. EUR išeitinėms kompensacijoms pensinio amžiaus mokytojams, kurie savo noru palieka švietimo sistemą; nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. sumažinti mokinių (vaikų) skaičių klasėse ir grupėse.

Kaip informuoja LŠDPS tinklalapis, ŠMM atsakymas į reikalavimus profsąjungų netenkino, todėl jos lapkričio 23 d. kreipėsi į Vyriausybę ir ministeriją dėl taikinimo komisijos sudarymo. Pasak informacijos, lapkričio 26 d. Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Rimantas Vaitkus Premjero pavedimu kreipėsi į Švietimo ir mokslo, Finansų ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijas prašydamas deleguoti atstovus į taikinimo komisiją, o Švietimo ir mokslo ministerijos paprašė organizuoti komisijos darbą.

LŠĮPS interneto svetainėje skelbiama: jei taikinimo procedūra nepavyktų, įspėjamam streikui yra pasiruošę daugiau nei 10 tūkstančių mokytojų iš 300 mokyklų.

Streike nedalyvausiančios, o toliau derybas dėl švietimo šakos  kolektyvinės sutarties tebetęsiančios Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ tinklalapyje teigiama, kad šakos kolektyvinę sutartį esą realu pasirašyti dar šiais metais. Kitas derybinis posėdis numatytas gruodžio 15 d.

Derybas dėl Lietuvos švietimo šakos kolektyvinės sutarties parengimo Švietimo ir mokslo ministerijos bei aštuonių profesinių sąjungų derybininkai pradėjo birželio 23 d. (LŠDPS archyvo nuotr.)

PN inf.

 Komentarai (7)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink