gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

PEDAGOGŲ STREIKAI – GRUODŽIO 8 IR GRUODŽIO 10 DIENOMIS?

2015-12-02

Sužlugus gruodžio 1 d. vykusioms švietimo darbuotojų profsąjungų deryboms su Vyriausybės paskirta taikinimo komisija,profesinių sąjungų tinklalapiuose pranešama, kad gruodžio 8 d. ir gruodžio 10 dienomis vyks įspėjamieji pedagogų streikai.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) tinklalapyje skelbiama:

„Nepavykus susitarti dėl profesinių sąjungų iškeltų reikalavimų, gruodžio 8 d. bus skelbiamas visuotinis švietimo darbuotojų įspėjamasis streikas“.

Tuo tarp Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) priėmė kitą sprendimą: šios profesinės sąjungos įtakoje esančios švietimo įstaigos streikuos gruodžio 10 d., ketvirtadienį.

Motyvus perkelti streiką LŠDPS, "kaip turinti didžiausią streikų rengimo praktiką", aiškina taip:

"Lietuvos teismai yra nurodę, jog terminų pradžios nustatymo taisyklė, reglamentuota Civilinio proceso kodekso 73 str. ir Darbo kodekso 26 str. yra taikoma ir streikų atveju: terminas, apibrėžtas tam tikru laikotarpiu, prasideda kitą dieną (00 val. 00 min.) po tos kalendorinės datos arba įvykio, kuriais apibrėžta jo pradžia, ir baigiasi po septynių dienų (24 val. 00 min. <...> Daugiausiai švietimo sektoriaus streikų Lietuvoje surengusios LŠDPS praktika rodo, jog laikytis minimalaus septynių dienų įspėjimo dėl streiko termino yra būtina. Kadangi taikinimo komisijos nesutarimų protokolas patvirtintas tik gruodžio 1 d., gruodžio 8 d. skelbti streiko neįmanoma, nes nebus įvykdytas reikalavimas dėl minimalaus septynių dienų įspėjimo dėl streiko termino. Todėl LŠDPS koordinavimo taryba nutarė įspėjamąjį streiką perkelti į gruodžio 10 d.“(lsdps.lt)

Kol kas nėra tikslios informacijos, kurios iš šešių streiką organizuojančių profesinių sąjungų streikuos gruodžio 8, o kurios – gruodžio 10 dienomis. Žinoma tik tiek, kad Audriaus Jurgelevičiaus – Eugenijaus Jesino „blokui“  priklauso šios penkios organizacijos: Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga (LŠĮPS),  Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“.

Pažymėtina, kad nesutarimai tarp švietimo profesinių sąjungų tęsiasi ne nuo vakar. Neseniai PN pranešė, kad streikui rengiasi šešios profesinės sąjungos, o dvi derasi.

Tarp šešių streikuoti nusprendusių organizacijų nebūta vienybės net derybų su taikinimo komisija metu: penkios šio bloko profsąjungos ignoravo LŠDPS vadovo Andriaus Navicko raginimą padaryti derybų pertrauką  ir apsvarstyti Vyriausybės atstovų pasiūlymus pasitariant su profsąjungų nariais, o galutinį sprendimą pateikti dar kartą susitikus, nes, pasak LŠDPS vadovo, surašius nesutarimo protokolą, bus užkirstas kelias deryboms.

*

Kaip jau pranešė šalies žiniasklaida, gruodžio 1 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje įvyko taikinimo komisijos posėdis. Jo pradžioje švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pristatė susitarimus, kurių pavyko pasiekti vakar įvykusioje valdančiųjų politinėje taryboje. Ji teigė tarybai pristačiusi profesinių sąjungų reikalavimus ir paprašiusi 28 mln. eurų jiems įgyvendinti, tačiau skirta tik 10 mln. Tiek esą užtenka tik pusės pedagoginių darbuotojų atlyginimų kėlimui, todėl kitų lėšų bus ieškoma vidiniuose ministerijos rezervuose.

Tačiau profsąjungų tas pranešimas nenuramino.

Derantis dėl vienų ar kitų pedagogų reikalavimų punktų būta ir daugiau "pasitiktinių" taikinimo komisijos siūlymų, kuriuos dauguma derybose dalyvavusių profsąjungų atmetė.

PN inf.Komentarai (13)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink