gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

KITĄ SAVAITĘ – TRYS STREIKAI

2015-12-03

Kitą savaitę, pirmą kartą šalies istorijoje, nusimato net ne du, o trys įspėjamieji streikai. Gruodžio 8 ir 10 dienomis įspėjamąjį dviejų valandų streiką rengia švietimo profesinės sąjungos, o gruodžio 9 d. streikuos Panevėžio kolegijos darbuotojai.

Kaip informavo šios įstaigos profesinės sąjungos taryba, įspėjamuoju streiku reikalaujama įvykdyti kolektyvinio darbo ginčo dėl kolegijos valdymo ir struktūros pertvarkos taikinimo komisijos 2014 m. balandžio 1 d. užfiksuotus nutarimus.

Kaip PN sakė Panevėžio kolegijos profesinės sąjungos tarybos pirmininkas Henrikas Sinickas, tai, kad šis streikas vyks tą pačią savaitę, kaip ir nacionaliniai mokytojų streikai, tėra sutapimas. Jo teigimu, kolegijos tarybos 2013 m. vasarą patvirtinta įstaigos valdymo struktūra, veikianti nuo 2014 metų sausio, yra  ydinga, jai nepritaria ir kolegijos Akademinė taryba.

Deja, nei kolegijos direktorius Egidijus Žukauskas, nei kolegijos taryba nerodo geros valios. Jau praėjo metai, kai Akademinė taryba pateikė siūlymus kolegijos tarybai svarstyti pasiūlymus dėl valdymo struktūros tobulinimo. Jos parengtame pertvarkos projekte numatytas valdymo grandies etatų skaičiaus mažinimas, kas esą būtų leidę ekonomiškiau ir efektyviau panaudoti kolegijos lėšas.

Pasak profsąjungos pirmininko, Švietimo ir mokslo ministerija į profesinės sąjungos siunčiamus raštus tik „atsirašinėjanti“, nors kolegijos taryba nesiima spręsti visai aukštosios mokyklos bendruomenei aktualių problemų.

Akademinės tarybos nariai jau paskelbė nepasitikėjimą kolegijos taryba ir atšaukė iš jos savo deleguotus narius.

Pavargę nuo įstaigoje vyraujančio chaoso, nusivylę vadovybės nepaisymu kolegijos interesų ir siekdami parodyti nepasitikėjimą Panevėžio kolegijos taryba, profesinės sąjungos nariai ryžosi streikuoti.

 „Panevėžio kolegijos direktoriui ir kolegijos tarybai neįvykdžius įspėjamojo streiko reikalavimų iki 2016 m. sausio  25 d., Panevėžio kolegijos darbuotojų profesinė sąjunga   rengiasi  ilgalaikiam Panevėžio kolegijos darbuotojų streikui“, - teigiama profsąjungos parnešime spaudai.


PN inf.



Komentarai (0)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink