gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

SUKILO UKMERGĖS GREITOSIOS MEDIKAI

2015-12-16

Ukmergės greitosios medicinos pagalbos darbuotojai gruodžio 17 d., 9. 30val., prie Ukmergės rajono savivaldybės rengia piketą bei žada masiškesnes akcijas, - informuoja Ukmergės profesinė sąjunga „Solidarumas“. Taip protestuojama prieš savivaldybės kliudymą rajono greitosios pagalbos stotį prijungti prie Vilniaus greitosios.

Pasak profsąjungos, Ukmergės savivaldybė nepaiso nei Sveikatos apsaugos ministerijos vykdomos politikos stambinti rajonų greitosios pagalbos stotis prijungiant jas prie jau veikiančių didžiųjų, nei daugumos Ukmergės greitosios darbuotojų pasirinkimo. Yra trukdoma klausimą svarstyti rajono taryboje, vietoj to sudaroma darbo grupė, kurioje yra ir Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC priklauso greitosios pagalbos skyrius) vyriausiosios gydytojos sutuoktinis.

Stambinant rajonų greitosios pagalbos stotis lengviau sprendžiamas aprūpinimas medikamentais, pagalbos priemonėmis,  mažinami administravimo kaštai, užtikrinamas reikiamas automobilių kiekis, keliama darbuotojų kvalifikacija ir  didinamas atlyginimas.

„Tai suprasdami Ukmergės greitosios medicinos pagalbos darbuotojai (29 iš 31) pasirinko ir niekieno neverčiami rugsėjo 4 dieną pateikė prašymą dėl perėjimo į Vilniaus greitosios sudėtį“, - teigiama profsąjungos paranešime.

Jame taip pat informuojama, kad rugsėjo 16 dieną įvyko susitikimas su Ukmergės savivaldybės atstovais bei Vilniaus GMP vadovu, kuriame buvo aptartos greitosios pagalbos perdavimo sąlygos. „Darbuotojai  savo apsisprendimą pereiti į Vilniaus greitosios sudėtį dar kartą patvirtino parašais ir juos merui dar kartą pateikė š.m. lapkričio 16 d.,  tačiau vietoj motyvuoto ir aiškaus atsakymo mes sulaukėme Ukmergės savivaldybės administracijos atstovų darbo grupės, sudarytos sveikatos priežiūros paslaugų teikimo klausimams spręsti (darbo  grupės sudėtyje, mūsų manymu, yra šališkas narys, tai vyr. gydytojos vyras J. Galiauskas)“, - dėstoma pranešime. 

Savivaldybės atstovai tuomet informavę, kad darbuotojų prašymas nėra tenkinamas. Vėliau  greitosios medicinos pagalbos darbuotojai rajoninėje spaudoje perskaitė, kad jiems rūpimas klausimas nebus teikiamas svarstyti rajono tarybai.

„Vilniaus GMP mokamas didesnis atlyginimas yra tik vienas iš svarių kriterijų, dėl ko darbuotojai nori priklausyti Vilniaus greitosios stočiai. Jau ganėtinai senai mes keliame problemas, susijusias su mūsų kvalifikacijos kėlimu, paramedikų įdarbinimu, greitosios automobilių būkle, medicinos priemonių trūkumu (vienkartiniai neštuvų užtiesalai, vaistai pagal ministro įsakymą) , kelių įstaigų vadovavimu greitosios padaliniui (pajėgas valdo Vilniaus GMP, o tiesioginis vadovas  - Ukmergės PSPC)“, - teigia Jolanta Keburienė, Ukmergės profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė.

Juolab kad Vilniaus GMP atstovai patikino savivaldybę, jog Ukmergės greitosios pagalbos skyriui perėjus į Vilniaus GMP sudėtį bus nupirkti nauji automobiliai, išlaikomas  dabar esantis budinčių postų skaičius, neatleidžiami darbuotojai ir didinamas jų atlyginimas. Profesinę sąjungą glumina savivaldybės pasirinkimas  pasilikti Ukmergės PSPC sudėtyje, kur planuojami atleisti 4 darbuotojus, dėl ko suprastės paslaugų kokybė ir išaugs darbuotojų darbo krūvis, kuris ir taip jau yra didelis. 

Nuotr.: 2014 m. spalio 9 d. Ukmergės GMP skyriuje lankėsi delegacija iš Norvegijos profsąjungos „Fagforbundet“.

PN inf.Komentarai (2)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink