gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

ĮKALBINĖJA ATSISAKYTI STREIKO

2015-12-28

Gruodžio 28 d. Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas ir kitų 2016 m. sausį streikuoti besirengiančių profsąjungų atstovai dalyvavo Vyriausybės vicekanclerio Rimanto Vaitkaus inicijuotame susitikime. Vicekancleris įkalbinėjo profesines sąjungas atsisakyti sumanymo streikuoti.

Kalbant apie profesinių sąjungų reikalavimus, dėl jų pagrįstumo nekilo abejonių nei Švietimo ir mokslo ministerijai, nei Vyriausybei. Antra vertus, vicekancleris sutiko, kad reikalavimai iš tiesų "šimtu procentų" nebuvo įvykdyti, bet to priežastis esą pateisinama, - ribotos valstybės finansinės galimybės. Tačiau tendencijos, guodė valdžios atstovas, rodo einant „didėjimo linkme“.

Vyriausybė, formuodama biudžetą, ypatingą dėmesį skyrusi dviem sritims - krašto apsaugos ir švietimo. Joms ir buvęs padidintas finansavimas. Maža to, po patikslinimo Vyriausybėje į Seimą grįždamas biudžeto projektas dar papildomai „uždirbęs“ beveik 12 mln. eurų.

Pasak Rimanto Vaitkaus, tikėtis kokių nors pokyčių dabar būtų sunku: Seimas jau patvirtino kitų metų biudžetą, įstatymą pasirašė Prezidentė.

Profesinių sąjungų šie argumentai neįtikino. Jų atstovai teigė, jog lėšų profsąjungų reikalavimams įgyvendinti galima rasti vidinėje švietimo sistemos struktūroje. Juk ministerija yra „apaugusi“ daugybe institucijų, kurios dubliuoja viena kitos funkcijas. Daug netvarkos vadovėlių leidyboje, neefektyviai panaudojami ES struktūrinių fondų pinigai.

Viceklancleris su tuo iš dalies sutiko ir pažadėjo, jog Švietimo ir mokslo ministerija bus įpareigota kitam susitikimui pateikti informaciją apie jai pavaldžių institucijų funkcijas, struktūras ir išlaidas.

Pokalbyje dalyvavo  švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė.

Kitas susitikimas numatytas sausio 14 d.

Kad pasitartų ir priimtų sprendimus dėl tolesnių veiksmų, sausio 7 d. bus sukviesta LŠDPS koordinavimo taryba

Šaltiniai: lsdps.lt; bns; PN inf.Komentarai (0)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink