gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

LATVIJOS MEDIKAI ATŠAUKĖ PLANUOTĄ STREIKĄ, O PEDAGOGAI?

2016-01-04

Baigiantis 2015-iesiems Latvijos seimas patvirtino 2016 metų šalies biudžete numatytus papildomus 9 mln eurų pedagogų atlyginimų reformai nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. vykdyti ir 10 mln eurų medikų atlyginimams. Pedagogų atlyginimams rasta lėšų nenumatytų išlaidų rezerve. Medikų atlyginimams lėšos skiriamos atsižvelgiant į tai, kad šalyje nuo 390 iki 370 eurų pakeliamas minimalus atlyginimas.

Tačiau mokytojų tik toks biudžeto padidinimas netenkina, primenama Latvijos žiniasklaidoje,- lapkričio 27 d. Latvijos pedagogai, protestuodami prieš numatomą atlyginimų reformą, jau buvo surengę įspėjamąjį streiką. Kaip jau esame pranešę , streike dalyvavo apie 25 tūkst. Latvijos pedagogų, reikalaujančių pakelti atlyginimus, ypač ikimokyklinio sektoriaus darbuotojams, taip pat padidinti asignavimus mokslo įstaigoms.

Valdžios reakcija į streiką kol kas "asimetrinė", ironizuoja žiniasklaida: mat, netrukus po streiko atitinkama Seimo komisija palaimino projektą, pagal kurį pakils premjero, ministrų, parlamento sekretorių ir seimo komisijų vadovų atlyginimai .Ir ne taip jau kukliai - po 600-800 eurų, t.y. daugiau nei vidutinis Latvijos mokytojo atlyginimas.

Streikuoti buvo pasirengę ir medikai.Tačiau Latvijos sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos darbuotojų profesinės sąjungos vadovas Valdis Keris po dviejų valandų derybų taikinimo komisijoje paskelbė, jog žadėto streiko jau nerengs.

Kodėl? Todėl, kad sveikatos apsaugos ministras Guntis Belēvičs pažadėjo medikams pakelti atlyginimus.

Tik ar gali ministras žadėti bei garantuoti, jog medikų atlyginimai padidės? - retoriškai klausia telegraf.lv apžvalgininkas ir atsako: "Ne, ne negali", nes ministerija, skirtingai nuo švietimo darbuotojų, nėra tiesioginis medicinos darbuotojų darbdavys. Gydytojų, slaugytojų ir kitų medicinos darbuotojų darbdaviai yra ligoninių, poliklinikų ir klinikų vadovai.

Tad ir Seimo patvirtinti papildomi milijonai greičiausiai būsią panaudoti kitaip.

Šaltiniai: telegraf.lv; lizda.lv                                                                                          JS

 Komentarai (0)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink