gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

MMA KYLA, O KVALIFIKUOTŲ MEDIKŲ ALGOS - ĮŠALDYTOS

2016-01-11

Keliant minimalų mėnesinį atlyginimą (MMA) išbalansuojamos sveikatos pasaugos įstaigų darbo užmokesčio sistemos, nes nekvalifikuotų darbuotojų atlyginimai keliami, o kvalifikuotų medikų darbo užmokestis nuo 2009 m. nebuvo didinamas. Apie tai informuoja Lietuvos gydytojų vadovų sąjunga (LGVS) ir Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė  sąjunga (LSADPS).

Pasak LSADPS pirmininkės Aldonos Baublytės, per 2012–2015 m. laikotarpį MMA buvo didinamas net penkis kartus, tačiau sveikatos apsaugos darbuotojų, gaunančių MMA, darbo užmokesčio padidinimas buvo paliktas kompensuoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis ir įstaigų vadovų atsakomybei.

Tuo tarpu slaugytojų, gydytojų atlyginimai buvo „įšaldyti“ dėl finansinio sunkmečio sumažėjus asmens sveikatos priežiūros paslaugų balo vertei. Tai, anot minėtų organizacijų, turėjo įtakos pacientams teikiamų paslaugų kokybei.

LR Vyriausybės nutarimu nuo 2016 m. sausio 1 d. MMA didinamas iki 350 eurų, o nuo metų vidurio – liepos 1 d. – planuojama dar kartą didinti MMA gaunančių žmonių darbo užmokestį iki 380 eurų. Pasak LGVS prezidento Stasio Gendvilio, dalis medicinos darbuotojų uždirbs daugiau nei kvalifikuoti medikai.

2016 m. sausio 6 d. susirinkę šalies sveikatos sistemos darbdavių, medikų ir jų profesinių sąjungų organizacijų atstovai vieningai išreiškė savo, kad Vyriausybė skiria nepakankamą dėmesį šio klausimo sprendimui. Susirinkime nutarta kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją, Valstybinę ligonių kasą, kad būtų kuo greičiau svarstoma teisinė ir praktinė galimybė dėl lėšų kompensavimo mechanizmų, išskiriant iš PSDF biudžeto įstaigoms lėšas, kurias jos išmoka vykdant Vyriausybės nutarimus dėl MMA kėlimo.

PN inf.
Komentarai (1)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink