gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

ŠAKINĖS SUTARTIES REIKALINGUMU TIKI IR MINISTRAS

2016-02-23

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjunga (LAASDPS) pasiekė, kad šakinė kolektyvinė sutartis tampa apčiuopiama realybe: vasario 25 d. numatomas pirmasis profesinės sąjungos ir Aplinkos ministerijos (AM) derybinių grupių susitikimas.

Pirmasis LAASDPS ir AM atstovų susitikimas dėl šakinės kolektyvinės sutarties derybų įvyko praėjusią savaitę. Kaip praneša tinklalapis aplinkos-profsajunga.lt., susitikime dalyvavo AM vyr. patarėja Vilma Krosienė, kancleris Robertas Klovas, aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės politikos skyriaus vedėjas Vaidas Jusis, personalo skyriaus vedėjas Dalius Liaugminas, finansų skyriaus vedėja Danutė Mačiokaitė ir LAASDPS atstovai – Vaidas Laukys , Viktoras Mindžiulis, Algirdas Miliauskas ir Martynas Austys. Buvo tariamasi dėl derybų eigos, derybų darbo reglamento, aptarta, kokiomis proporcijomis abi šalys skirs derybininkus, kokios informacijos trūksta.

Nutarta, kad AM ir Profesinės sąjungos derybines grupes sudaro pariteto pagrindais iš keturių asmenų. Susitarta, kad iki vasario 23 d. profesinė sąjunga ministerijai pateikia tinkamai įformintus derybų grupės narių įgaliojimus, AM ministro įsakymu sudaro derybinę grupę ir raštu informuoja profesinės sąjungos derybinės grupės narių darbdavius apie derybinių grupių susitikimus – siekiant užtikrinti narių dalyvavimą derybose. Tuo tarpu AM iki nurodytos datos pateikia pastabas LAASDPS pateikto Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės šakos kolektyvinės sutarties projektui. Iki 2016 m. vasario 25 d. ministerija įsipareigoja pateikti pastabas ir pasiūlymus profesinės sąjungos parengtam derybų eigos reglamentui (tvarkos aprašui).

Dar anksčiau, profesinės sąjungos delegacija, vadovaujama pirmininko Vaido Laukio (nuotr.), susitiko su ministru Kęstučiu Trečioku bei viceministru Algirdu Genevičiumi ir aptarė šakinės kolektyvinės sutarties projektą.

„Ministras, trumpai susipažinęs su kolektyvinės sutarties projekto turiniu, teigiamai jį įvertino ir išreiškė viltį, kad derybos ilgai neužtruks. Be to, K. Trečiokas pabrėžė, kad po sutarties pasirašymo reikės siekti, kad susitarimas neliktų tik popieriuje, o būtų realiai įgyvendinamas“, – po susitikimo sakė V. Laukys.

Profesinės sąjungos teigiamai vertina tokią ministro poziciją ir viliasi, kad AM įstaigų vadovai po derybų prisidės prie sutarties įgyvendinimo.

„Pastaraisiais metais jaučiama dialogo stoka tarp kai kurių vadovų ir profesinės sąjungos, kartais netgi supratimo trūksta apie tai, kad socialinis dialogas yra naudingas abiems pusėms. Kai kurie vadovai užsiima profesinės sąjungos ir jos atstovų menkinimu, ignoravimu, persekiojimu. Todėl pareigūnų atstovai vietoje to, kad siektų pozityvių permainų aplinkosaugos sistemoje, yra priversti kovoti už savo ir savo narių teises teismuose“, – apgailestavo LAASDPS pirmininkas.

Profsąjungų persekiojimo pavyzdžių aplinkos apsaugos sektoriuje toli ieškoti nereikia: tame pačiame LAASDPS tinklalapyje pasakojama, kaip Alytaus aplinkos apsaugos departamento vadovas Stasys Vanagas vieną iš savo pavaldinių auklėjo jėga – atėmė iš pastarojo diktofoną, kuriuo departamento darbuotojas bandė įrašyti savo ir vadovo pokalbį.

LAASDPS pirmininkas V. Laukys, komentuodamas šį incidentą, sako, jog šis įvykis jo nenustebinęs, – Alytaus regioninio departamento vadovas jau seniai įvairiais būdais engia profesinėms sąjungoms priklausančius savo darbuotojus. Čia žmonės sulaukią užuominų trauktis iš profesinių sąjungų, jei nori padaryti karjerą, o nesutinkantys yra "mindomi" per metinius veiklos įvertinimus.

Parengta pagal aplinkos-profsajunga.lt

 Komentarai (3)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink