gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

SUSIJUNGĖ DVI PROFESINĖS SĄJUNGOS

2016-02-29

Vasario 27 d. įvykusiame neeiliniame Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos (LMPS) suvažiavime į LMPS sudėtį įsiliejo Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (KŠDPS). Pastarosios organizacijos dabar jau buvusios pirmininkės, o šiuo metu – Mokytojų profesinės sąjungos vicepirmininkės Aldonos Kindurienės teigimu, į LMPS įsiliejo apie 400 narių.

PN kalbinta A. Kindurienė sakė, jog tai, kad profsąjunginiame judėjime nebeliko Krikščioniškosios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pavadinimo, neliūdina, nes daug svarbiau yra jungtis ir būti didesne organizacija. LMPS pirmininkė Jūratė Voloskevičienė į šį postą perrinkta 2014 m., jos kadencija truks iki 2018 m. balandžio mėn.

Suvažiavimo delegatai taip pat priėmė ir parašais patvirtino kreipimąsi, kuriame konstatuojama, jog profesinių sąjungų, atstovaujančių švietimo darbuotojams, dialogas su Vyriausybe yra visiškai nekonstruktyvus, konsultacijos dėl streiko reikalavimų yra sąmoningai vilkinamos.

Dokumentu prašoma „aktyvios Lietuvos Respublikos Prezidentės ir visų Seimo narių pagalbos, sprendžiant švietimo darbuotojams atstovaujančių profesinių sąjungų iškeltus streiko reikalavimus ir įvertinant švitimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės kompetenciją dėl galimai nepakankamai motyvuoto dėmesio pedagogų socialinei ekonominei situacijai, švietimo sistemos finansavimui bei pokyčiams“.

Primename, jog KŠDPS kurį laiką priklausė Lietuvos darbo federacijai, vėliau įsijungė į Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ gretas. LMPS yra Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos narė.

PN inf.

 Komentarai (4)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink