gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

PO PEDAGOGŲ STREIKO — AUKŠČIAUSIAS REITINGAS

2016-04-04

Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" 2016 m. kovo 3 - 5 d. atliktos apklausos duomenimis, 49 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 34 proc. teigė jomis nepasitikį.

Palyginti su ankstesne, vasario 9-17 d., apklausa, pasitikinčiųjų padaugėjo 5 procentais, nepasitikinčiųjų sumažėjo 3 proc. Tarp 21 vertinamos institucijos profesinės sąjungos pakilo į 14 vietą (prieš mėnesį buvo 15-osios).

Šį kartą darbininkų atstovės geriau buvo vertinamos už komercinius bankus, STT, muitines, prokuratūrą, Vyriausybę, teismus ir Seimą.

Per pastaruosius 6 metus tai aukščiausias profesinių sąjungų "Baltijos tyrimų" užfiksuotas reitingas. Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad apklausa prasidėjo kovo 4 d., t.y. tik ką pasibaigus dvi savaites trukusiam pedagogų streikui.

Praėjusių metų pabaigoje profesinės sąjungos buvo pasiekusios irgi gana aukšto visuomenės pasitikėjimo: 2015 m. spalio 28 - lapkričio 8 dienomis atliktos apklausos duomenimis, 47 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 36 proc. teigė jomis nepasitikį.

Apžvelgus bendrus metinius rezultatus (išvedant vertinimų apklausose vidurkius), galim konstatuoti, kad profsąjungų įvaizdis "išsigrynina": daugėja palankių atsiliepimų, tačiau daugėja ir nepalankių.Tai reiškia, jog mažėja piliečių, neturinčių apie profsąjungas nuomonės.

Praėjusiais 2015 metais palankiai atsiliepusiųjų vidurkis - 42,9, nepalankiai - 38,7 (Pavyzdžiui, 2013-aisiais šie skaičiai buvo mažesni: 38,6 ir 37,5).

Šių metų kovą darbuotojų atstovų įvaizdis priartėjo prie iki šiol geriausio vertinimo - 51 proc. pasitikinčiųjų profesinėmis sąjungomis 2009 metų liepos mėn. apklausoje.

Ir šį kartą "Baltijos tyrimai" prašė respondentų atsakyti ir į klausimus apie demokratiją, ekonominę padėtį, šeimos finansus. Pažymėtina, kad per mėnesį visuomenės optimizmo ženkliai sumažėjo.

Paklausti, ar patenkinti, "kaip veikia demokratija Lietuvoje", patenkinti demokratijos veikimu buvo 34 (prieš mėnesį - 39) proc. respondentų, o 59 proc. demokratijos veikimu buvo nepatenkinti; prieš mėnesį nepatenkintų buvo 52 proc.

Į klausimą "Kaip pasikeitė ekonominė padėtis Lietuvoje per 2 pastaruosius mėnesius? gauti tokie atsakymai: pagerėjo - 11 (buvo 14) proc.; nepasikeitė 44 (buvo 43) proc; pablogėjo - 41 (buvo 37) proc.

Šeimos finansinė padėtis per pastaruosius 2 mėnesius pagerėjo 11-kai (buvo 14-kai) proc., nepasikeitė 46-čiai (buvo 42-iem) proc., pablogėjo 44-iem (buvo 42-iem) proc.

PN inf.Komentarai (0)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink