gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

KVIEČIA STEBĖTI SEIMO NARIUS IR DARYTI IŠVADAS (PAPILDYTA)

2016-04-12

Balandžio 12 d. prasidedant Darbo kodekso projekto svarstymo maratonui Seimo eilinėje sesijoje, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) prie parlamento surengė piketą (nuotr.), taip protestuodama prieš "skubotumą". Esą komitetuose dar nebaigti svarstyti visi su Darbo kodeksu susiję įstatymų projektai, Seimo nariai tebeteikia naujus pasiūlymus, be to, neaišku, iš ko susidės visas Socialinio modelio įstatymų paketas,  todėl, LPSK nuomone, tai „gali iškreipti deklaruotus socialinio modelio tikslus“.

LPSK taip pat kviečia visus piliečius stebėti, kaip, svarstant Darbo kodekso projektą, elgsis Seimo nariai, ir tikisi, jog tai padės rinkėjams apsispręsti, kaip balsuoti Seimo rinkimuose spalio 9 dieną.

Prieš prasidedant svarstymui Seimo posėdyje prie Parlamento protestavo keliolika profsąjungų atstovų, kurie rankose laikė plakatą „Darbuotojų socialinių garantijų mažinimui – ne!“; kartu buvo viešinamos ir socialinio modelio „stūmėjų“ - socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės, modelio kūrėjo prof. Tomo Davulio ir Premjero Algirdo Butkevičiaus fotografijos.

LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas (nuotr. apačioje) žurnalistams aiškino profsąjungų nepasitenkinimą dėl "skubotumo" priiminėjant Darbo kodeksą.

„Tai yra įstatymų paketas, kuris liečia visus Lietuvos gyventojus, ne vien tik darbuotojus. Tai – ir Socialinio draudimo įstatymas, Ligos ir motinystės bei kiti įstatymai, kurie lydi Darbo kodekso projektą, ir kad jie dar nebaigti svarstyti komitete, yra kažkas nenormalaus. Mūsų nuomone, reikėjo neskubant baigti svarstyti visus įstatymus ir tik parengus bendrą dokumentų paketą svarstyti Seimo sesijoje“, - sakė LPSK pirmininkas.

A. Černiauskas taip pat teigė abejojantis argumentu, neva liberalizuoti darbo santykiai atvers kelius kurti darbo vietas: „Šiuo metu darbdaviai susiduria su tuo, kad jiems trūksta darbuotojų, todėl ar tikrai daugės darbo vietų, ar jų, tų darbuotojų, bus, - mums kelia didžiulių abejonių“.

LPSK vadovui nesuprantamos ir Premjero kalbos, kad Seimui svarstyti bus grąžintas pirminis, Vyriausybės parengtas Darbo kodekso projekto variantas. Jo teigimu, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete daugeliu klausimų rastas kompromisas (jis pasidžiaugė, jog su  „kai kuriomis“ darbdavių organizacijomis pavyko rasti bendrą kalbą).  O jeigu vis dėlto būtų priimtas toks Darbo kodekso projektas, koks buvo parengtas mokslininkų, anot A. Černiausko, Lietuvos darbo įstatymai būtų liberaliausi Europoje. Tai esą būtų didelis nonsensas, nes darbuotojų algos mūsų šalyje yra vienos iš mažiausių ES.

Dalis profsąjungininkų vėliau nuėjo stebėti Seimo plenarinio posėdžio.

Primename, kad Darbo kodekso projekto svarstymas bus tęsiamas ir ketvirtadienį.

PAPILDYTA: Tuo tarpu Lietuvos profesinė sąjunga  „Solidarumas“ kreipėsi į Seimo narius prašydama, kad šie, balsuodami už kiekvieną Darbo kodekso straipsnį, nepamirštų, „jog tai paveiks vienos ar kitos grupės piliečių interesą“.

„Mes tikimės, jog Jūs nepaliksite Lietuvos darbuotojų, dirbančių moterų ir profesinių sąjungų nuošalyje ir atsižvelgsite į Seimo Socialinių reikalų komitete suderintas nuostatas su darbuotojų atstovais“, - rašoma LPS „Solidarumas“ pirmininkės Kristinos Krupavičienės pasirašytame pareiškime.

PN inf.

 Komentarai (4)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink