gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

KLAIPĖDIEČIAI ĮSPĖJA SOCIALDEMOKRATUS

2016-04-18

Klaipėdos apskrityje veikiančios profesinės sąjungos kreipėsi į Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnę Ireną Šiaulienę, reikšdamos nepasitenkinimą tiek jos asmeniniais, tiek partijos veiksmais rengiant, svarstant ir priimant naują Darbo kodekso (DK) redakciją ir su ja susijusius lydinčiuosius įstatymus bei kitus teisės aktus.

AB „Švyturys“ profesinės sąjungos komiteto pirmininko Raimondo Tamošausko ir Lietuvos jūrininkų sąjungos vadovo Petro Bekėžos pasirašyto rašto kopija nusiųsta ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkui Algirdui Butkevičiui.

Beje, I. Šiaulienė rinkimuose į Seimą nuolat kandidatuoja Klaipėdos Baltijos vienmandatėje apygardoje, tačiau išrinkta buvo tik 1992 m. Kituose rinkimuose į Parlamentą ji patekdavo per LSDP sąrašą. 

Klaipėdos apskrities profesinių sąjungų atstovai politikei primena, kad ne kartą kreipėsi į partijos vadovus, buvo susitikę ir asmeniškai su ja pačia bei ragino atsižvelgti į esamą padėtį ir nebloginti darbuotojų padėties, „kuri šiuo metu ir taip yra apgailėtina“.

„Susitikime Klaipėdoje iš jūsų buvo gautas patikinimas, kad LSDP atidžiai nagrinės teikiamus pasiūlymus dėl naujo DK ir atsargiai vertins iniciatyvas, susijusias su darbo santykių liberalizavimu. Deja, šiuo metu mes matome priešingus veiksmus ir aktyvų darbdavių pusės palaikymą“, - I. Šiaulienei priekaištauja profesinių sąjungų atstovai.

Rašte teigiama, jog „Klaipėdos apskrityje veikiančioms profesinėms sąjungoms yra nesuprantamas toks socialdemokratinių pažiūrų (ideologijos) iškraipymas“, ir žadama imtis visų teisėtų priemonių siekiant „apginti darbuotojų interesus bei užkirsti kelią darbuotojų padėties bloginimui“.

Profsąjungininkai taip pat pabrėžia, jog atidžiai stebi LSDP narių veiksmus ir balsavimą Seime. „Jei ir toliau jūs laikysitės tokios pozicijos, būsime priversti paraginti savo narius atsakingai įvertinti visos LSDP veiklą ir š. m. spalio mėnesį vyksiančiuose rinkimuose į LR Seimą rinktis kandidatus, nepriklausančius jūsų partijai, o tuos, kurie nepasiduoda darbdavių spaudimui ir supranta, kad darbo santykiuose darbuotojas visada buvo ir liks silpnesnė šalis“.

PN primena, jog I. Šiaulienė kartu su Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnu Kęstučiu Daukšiu ir liberalu Gintaru Steponavičiumi DK projekto redakcijai pateikė paketą pasiūlymų, kuriuose ignoruojami profesinių sąjungų atstovų iškovojimai darbuotojų naudai, pasiekti Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete.

Tuo tarpu prieš metus su uostamiesčio profesinių sąjungų atstovais susitikusi I. Šiaulienė juos ramino: „Naujasis Darbo kodeksas privalo būti gerai išdiskutuotas: dabartinis variantas bus tobulinamas, o kai kurie punktai gal net atmesti. Niekur neskubama. Dirbame žmonių labui“ (nuotr.).

PN inf.Komentarai (1)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink