gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

BE EUFORIJOS, TAČIAU PALANKIAI

2016-04-23

Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" 2016 m. balandžio 1 - 11 d. atliktos apklausos duomenimis, 45 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 39 proc. teigė jomis nepasitikį.

Palyginti su ankstesne, kovo 3 - 5 d., apklausa, pasitikinčiųjų sumažėjo 4 procentais, nepasitikinčiųjų padaugėjo 5 procentais. Žodžiu, kovo mėn.- manytina, veikiant pedagogų streiko įspūdžiams - netikėtai pasireiškęs itin didelis palankumas profsąjungoms po mėnesio vėl grįžo į nusistovėjusį, tiesa, taip pat gana palankų, vertinimą (turint galvoje, kad 2015 metų vidutinis "pasitikėjimo - nepasitikėjimo" santykis buvo 42,9 : 38,7).

Tarp 21 vertinamos institucijos profesinės sąjungos grįžo į 15 vietą (prieš mėnesį buvo pakilusios į 14-ąją). Šį kartą darbininkų atstovės geriau buvo vertinamos už komercinius bankus, muitines, prokuratūrą, teismus, Vyriausybę ir Seimą.

Grįžtant prie kovo mėnesio, primintina, kad šioje "Baltijos tyrimų" apklausoje buvo užfiksuotas aukščiausias per pastaruosius 6 metus profesinių sąjungų vertinimo balas. Praėjusių metų pabaigoje profesinės sąjungos buvo pasiekusios irgi gana aukšto visuomenės pasitikėjimo: 2015 m. spalio 28 - lapkričio 8 dienomis atliktos apklausos duomenimis, 47 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 36 proc. teigė jomis nepasitikį.

Geriausio iki šiol darbuotojų atstovių vertinimas - 51 proc. pasitikinčiųjų jomis - buvo užfiksuotas 2009 metų liepos mėn. apklausoje.

Stebint pastarųjų metų profesinių sąjungų visuomeninio vertinimo rezultatus, galima konstatuoti, kad darbuotojų atstovių įvaizdis "išsigrynina": daugėja palankių atsiliepimų, tačiau daugėja ir nepalankių. Darytina pozityvi išvada, jog mažėja piliečių, abejingų profesinių sąjungų veiklai ir buvimui.

PN inf. Komentarai (2)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink