gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

KĖDAINIŲ AUTOBUSŲ PARKO DARBUOTOJAI BALSUOJA DĖL STREIKO

2016-04-27

Šiandien, bandžio 27 d., nuo 10 iki 17 val., UAB „Kėdbusas“ darbuotojai balsuoja dėl streiko. Kolektyvinis ginčas tarp bendrovės vadovybės ir profesinės sąjungos (priklauso Respublikinei jungtinei profesinei sąjungai - RJPS) kilo dėl to, kad darbdavio atstovai vilkina derybas dėl kolektyvinės sutarties, nevykdo įsipareigojimų  ir „dirba nekonstruktyviai“.

Kaip informuojama RJPS tinklalapyje, deryboms dėl kolektyvinės sutarties atnaujinimo darbuotojų atstovai prisistatė vasario 11 d. Kadangi įstatymų nustatytu terminu darbdavys  derybų nepradėjo, kovo 15 d. profesinė sąjunga iškėlė reikalavimus bei pradėjo kolektyvinį ginčą. Profesinės sąjungos narių (daugiau nei pusė visų autobusų parko darbuotojų) susirinkime balandžio 19 d. vienbalsiai nutarta pradėti balsavimą dėl streiko.

Pagrindinis Kėdainių autobusų parko darbuotojų pageidavimas – pakelti tarifinius atlyginimus ir šį įsipareigojimą įtvirtinti kolektyvinėje sutartyje. Kad derybos būtų sklandesnės, profesinė sąjunga pareikalavo administracijos pateikti finansinių dokumentų išrašus.

 Tačiau, pasak pranešimų profesinės sąjungos tinklalapyje tikra.lt, administracijos atstovai vilkino derybas, nesurašydavo derybų protokolų, elgėsi neadekvačiai. Pavyzdžiui, pagal derybų kolektyvinei sutarčiai ruošti komisijos posėdžio nutarimą, kolektyvinės sutarties derybų posėdis turėjo prasidėti balandžio 22 d. ,15 val. Tačiau darbdavio atstovai į posėdį atvyko praėjus pusvalandžiui nuo jo pradžios, o dar po dešimt minučių  darbdavio pusei atstovaujantis Rimgaudas Rimošaitis pareiškė, jog turi kažkur išvykti. Posėdis neįvyko, o ir nebuvo suderintas kito posėdžio laikas.

UAB „Kėdbusas“ profesinė sąjunga reikalauja nevilkinti kolektyvinių derybų; sudaryti sąlygas profesinei sąjungai atstovauti darbuotojų interesams galimuose įmonės organizaciniuose ir struktūriniuose pokyčiuose; taip pat konstruktyviai ir išvengiant nesutarimų protokolo surašymo pasirašyti bendrovės kolektyvinę sutartį.

Kolektyvinio ginčo atveju sudaryta taikinimo komisija, pasak profesinės sąjungos, sutiko su darbuotojų atstovų iškeltais klausimais. Nutarta šios komisijos darbą tęsti.  

Jeigu daugiau kaip pusė įmonės darbuotojų šiandien nubalsuos už streiko paskelbimą,  o įmonės atstovai ir toliau nerodys noro susitarti, profesinė sąjunga įgys teisę skelbti streiką. Prieš jį taip pat gali būti organizuojamas įspėjamasis streikas, kuris negali trukti ilgiau kaip dvi valandas.

UAB „Kėdbusas“, rekvizitai.lt duomenimis, dirba 78 darbuotojai, įmonė aptarnauja 6 Kėdainių miesto ir 17 priemiesčio keleivinių maršrutų.

Tikra.lt nuotr.: profesinės sąjungos narių susirinkimas, kairėje - RJPS pirmininkas Arvydas Dambrauskas.

PN inf.
Komentarai (10)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink