gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

APIE SKURSTANČIAS ŠEIMAS – SU GRAUDULIU

2016-04-29

Balandžio 29 d. Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje, įvyko protesto akcija „Už didesnius atlyginimus ir vaikų svajonių išsipildymą“, skirta Tarptautinei darbo dienai, šiemet sutampančiai su Motinos diena. Tarp maždaug pusantro šimto atvykusiųjų dauguma buvo su Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ atributika.
Atstovauta ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai, anot akcijos vedėjų, atsivedusiai ir būrį vaikų
. Akcijos organizatorių plakatuose buvo ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) logotipas, LPSK valdybos narys Juozas Neverauskas ir dar keletas konfederacijos atstovų būriavosi kiek atokiau. Į mitingą atvyko ir Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis ir šios organizacijos aktyvas su "Sandraugos" vėliava.

Pirmoji kalbėjusi LPS „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė pažymėjo, kad žmonės prie Vyriausybės susirinko priminti Vyriausybei, jog Lietuvos atlyginimai yra vieni mažiausių ES. Ji kalbėjo apie skurstančius tėvus, kurie turi išauginti vaikus. „Ypač skursta vienišos mamos, kurios, gaudamos minimalų atlyginimą, dirba po 12 val., neturi laiko, kurį galėtų skirti vaikui. O atėjusi namo, kokias vaišes ji atneša vaikui? Šiandien ledų porcija kiek kainuoja? Vaikiškos pėdkelnės?“ – susigraudinusi kalbėjo pirmininkė.

K. Krupavičienės teigimu, Lietuva greitai liks vargšų pensininkų ir paliktų vaikų šalimi. „Ačiū jums, kad šiandien čia susirinkot, nes sekmadienis yra darbo diena, sekmadienis yra Motinos diena, ir mes visi norėsim pabūti su savo mamom“, - negalėdama nuslėpti jaudulio kalbėjo K. Krupavičienė. 

Kadangi į sceną kviečiamas LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas taip ir neatėjo, toliau kalbėjo kauniškės „Sandraugos“ pirmininkas K. Juknis. Jis išreiškė palaikymą tiek šiam Gegužės pirmosios renginiui, tiek reikalavimams dėl didesnio darbo užmokesčio, geresnių socialinių garantijų. K.Juknis kritikavo valdžios politiką darbuotojų ir apskritai piliečių atžvilgiu, priminė Socialinio modelio rengimo ir svarstymo peripetijas, kai ignoruotos darbuotojų atstovų pastabos ir pasiūlymai. „Dialogo nėra. Save vadinantys socialdemokratais suvažiavimą paskyrė gegužės 1 d., - atseit, visos profesinės sąjungos yra jų draugai. Aš manyčiau, kad tikrai ne[same jų] draugai. Galėtume būti partneriais, bet kai toks socialinis modelis, kai mamos, užauginusios vaiką iki 4 mėn., gali būti atleidžiamos. Tai yra didelė socialinė neteisybė“, - sakė K. Juknis.

Socialinį modelį bei valdančiųjų politiką taip pat kritikavo ir Tautininkų sąjungos pirmininkas, Kovo 11-osios akto signataras Audrius Rudys.

Mamų vardu apie Lietuvoje brangiai kainuojantį vaikų bei jaunimo mokslą kalbėjo „Solidarumo“ valdybos narė Edita Morkūnienė. Kita LPS valdybos narė ukmergiškių profesinių sąjungų lyderė Jolanta Keburienė apeliavo į Seimo narių, tokių pat piliečių, kaip ir visi likusieji, sąžinę. „Kurdami įstatymus, priiminėdami naująjį Darbo kodeksą visuomet prisiminkite, kad viską patirsite ir patys. Ar norite gyventi name, kurį statė 12 val. per dieną dirbantis statybininkas? Ar nuvykę pas gydytoją nesuabejosite paskirtu gydymu, jei žinosite, kad jis be poilsio dvi paras budėjo ligoninėje?“, - retorinius klausimus uždavinėjo pranešėja.

Akcijoje taip pat kalbėjo Lietuvos moterų profesinės sąjungos "Solidarumas" pirmininkė Alma Kriščiūnienė, Transporto darbuotojų federacijos prezidiumo narys Jonas Petraška ir kt.

Mitinge dvi autorines dainas atliko „Solidarumo“ narės meno mokyklos mokytojos Irinos Rodevič mokinė atrankos į Euroviziją dalyvė Jekaterina Pranevič.

Kaip praneša lps.lt, mitingo pabaigoje Lietuvos profesinės sąjungos "Solidarumas" reikalavimai įteikti Vyriausybei kartu su piešiniais, kuriuose vaikai priešė savo svajones

PN inf. Komentarai (6)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink