gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

ŠĮKART VYRIAUSYBĖ PALAIKĖ DARBUOTOJUS

2016-05-19

Gegužės 17 d. įvyko Lietuvos trišalės tarybos (TT) posėdis. Dar kartą buvo svarstomas minimalios mėnesio algos (MMA) pakėlimas iki 380 eurų. Tačiau, išsiskyrus darbdavių organizacijų nuomonėms, vieningos TT pozicijos suformuluoti nepavyko.

Profsąjungų atstovei piktinantis, užsitęsusiu „žaidimu“, o Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) pasisakius už MMA pakėlimą nuo liepos 1 d., į kai kurių darbdavių atstovų prieštaravimus nebuvo atsižvelgta, ir žiniasklaidai SADM pateikė informaciją, jog TT pasisakė už MMA padidinimą.


Darbdaviai nedrįsta pritarti MMA kėlimui

Posėdžiui pirmininkavęs Lietuvos pramoninkų konfederacijos (LPK) atstovas Jonas Guzavičius informavo, jog, „Sodros“ duomenimis, 23,3 proc. darbuotojų gauna MMA arba mažiau, o iki 600 eurų brutto darbo užmokestis mokamas 54,6 proc. Lietuvos darbuotojų. Jis taip pat atkreipė dėmesį, jog nuo sausio 1 d. iki 350 eurų pakėlus MMA, pasikeitė ir nepamokestinamojo pajamų dydžio (NPD) ribos.

Lietuvos darbdavių konfederacijos (LDK) atstovas Vytautas Zimnickas prašė klausimą dėl MMA dar kartą atidėti, nes esą konfederacija gaunanti nerimo ženklų iš regionų, iš smulkaus verslo, tad „situacija dar nėra visiškai aiški“. LDK laikosi nuomonės, jog kiekvieną, kartą keliant MMA, turi būti persvarstomas ir NPD, kad darbuotojų pajamų kilimo naštos netektų kelti vien darbdaviams.

Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovės Rimos Valiukevičienės teigimu, rūmai laikosi pozicijos, jog MMA turi didėti tik kartą per metus, todėl siūlo kitą kartą kelti MMA ne anksčiau kaip kitų metų pradžioje. Pasak Sigito Dimaičio, atstovaujančio Žemės ūkio rūmams, pastarieji nusprendę pritarti MMA kėlimui nuo liepos, tačiau taip pat linkę palaikyti ir kolegas dėl algų didinimo tik kartą per metus bei NPD kėlimo.

J. Guzavičius informavo, jog LPK atliko narių apklausą, kurios rezultatai parodė, jog 60 proc. apklaustųjų pritaria MMA kėlimui iki 380 nuo liepos 1 d., o 39 proc. nepritaria.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) atstovė Gražina Gruzdienė išsakė nusivylimą užsitęsusiu klausimo svarstymu. Profesinės sąjungos jau ne kartą pasisakė už MMA kėlimą, tuo tarpu darbdavių atstovai vis prašo šį klausimą atidėti. „Kiek galime žaisti tą žaidimą?“ - piktinosi LPSK atstovė.

V. Zimnickas nusistebėjo, kad profsąjungos neprisidedančios prie reikalavimo didinti NPD tarsi siektų „grįžti prie vokelių“. LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas į tai atsakė, jog NPD šiemet jau didėjo du kartus: vieną kartą visiems, o kitą - vaikus auginančioms šeimoms. Užtarti verslą, aišku, reikia, tačiau paskaičiavus, kokia yra biudžeto netektis padidinus NPD, paaiškėja, jog šis žingsnis – ne darbuotojų naudai, ypač dirbančių biudžetiniame sektoriuje, - pastebėjo LPSK vadovas.


Vyriausybė šį kartą buvo darbuotojų pusėje

Vyriausybės atstovai šį kartą palaikė profesinių sąjungų poziciją, o socialinės apsaugos ir darbo viceministras Gintaras Klimavičius net paprašė darbdavių atstovų neapsimetinėti, kad šie esą nežinantys „apie ką mes čia kalbam“.

Posėdyje dalyvavo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabendiskienė. Nors visų išsakytos nuomonės vertos dėmesio, bet apie MMA kėlimą kalbama jau nuo praeitų metų, todėl neetiška žengti žingsnį atgal,- replikavo ministrė. Tai papiktino Žemės ūkio rūmų atstovą: jeigu jau Vyriausybė nusprendė kelti MMA, tai esą nėra ko klausti dar ir socialinių partnerių nuomonės.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo departamento direktorė Eglė Radišauskienė įspėjo, jog TT yra įpareigota svarstyti MMA klausimą ir teikti rekomendacijas Vyriausybei. Jos teigimu, MMA dabar yra 296 eurai „į rankas“, o pakėlus iki 380 eurų, darbuotojų, gaunančių MMA, pajamos padidėtų maždaug 21 euru, ir tai esą ne toks jau ženklus pakėlimas. Be to, Lietuvos banko atlikto tyrimo išvados rodo, kad MMA pakėlimas neturės didelės įtakos nei kainų kėlimui, nei darbuotojų atleidimui, todėl šiuo metu kelti MMA galimybių yra.

Formuluojant nutarimą E. Radišauskienė pabrėžė, kad Trišalė taryba negalinti fiksuoti skirtingų vienos šalies atstovų nuomonių, nes tarybos nuostatai to nenumato.

Vis dėlto žiniasklaidai SADM pateikė žinią, kad TT siūlo MMA padidinti nuo šių metų liepos 1 d.

V.Kašėtos nuotr.

RMPKomentarai (2)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink