gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

I.ŠIAULIENĖS IR K. DAUKŠIO TANDEMAS SUVEIKĖ IR NEDARBO FRONTE

2016-06-22

Tą pačią dieną, kai buvo priimtas skandalingasis Darbo kodeksas, birželio 21 d., Seimas priėmė ir kitus Socialinį modelį sudarančius įstatymus. Vienas jų – Nedarbo socialinio draudimo įstatymas (projektas Nr. XIIP-3237(3).

Nors įstatymo projekte rengėjų buvo numatyta, jog nedarbo socialinio draudimo išmokos trukmė yra 9 mėn., buvo pritarta socialdemokratės Irenos Šiaulienės ir „darbiečio“ Kęstučio Daukšio pasiūlymui šį laikotarpį sumažinti iki 6 mėn.

PN primena, jog minėti valdančiųjų partijų atstovai savo pasiūlymais „atšaukė“ daugelį darbuotojams palankių nuostatų Darbo kodekse.

Nors teigiama, jog  naujomis Nedarbo socialinio draudimo įstatymo  nuostatomis didinamas nedarbo socialinio draudimo išmokos maksimalus dydis bei įtvirtinama asmenims palankesnė skaičiavimo tvarka, tačiau Šiaulienės ir Daukšio pasiūlymai pablogino pirmines įstatymo projekto nuostatas. Kintamoji nedarbo socialinio draudimo išmokos dalis 1–2 nedarbo mėnesį (įstatymo projekte buvo 1-3 mėn.)  sudarys 50 proc. bedarbio vidutinių mėnesinių draudžiamųjų pajamų. Vėliau - 3–4 mėn. (buvo 4-6 mėn.)  ir 5–6 mėn. (buvo 7-9) mažės iki 40 ir 30 proc.

Seimas taip pat Eugenijaus Gentvilo siūlymu grąžino nuostatą, kad bedarbiui, atleistam iš darbo, nedarbo išmoka bus pradedama mokėti ne anksčiau kaip praėjus tiek kalendorinių mėnesių po darbo sutarties nutraukimo, už kiek mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka arba kompensacija jam buvo priskaičiuota.

Įstatymo projekte buvo numatyta, jog bedarbis nedarbo išmoką pradeda gauti iš karto, nepaisant to, ar jam buvo išmokėtos išeitinės kompensacijos.

Tuo tarpu Kaune prieš Darbo kodekso liberalizavimą protestivalį surengęs jaunimas atsikrausto į Vilnių. Birželio 22 d., 20 val., Vinco Kudirkos aikštėje planuojama protesto akcija "Arsi ar pasikarsi?".

 PN inf.Komentarai (4)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink