gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

Į KAMPĄ ĮVARYTAS PREMJERAS DISKUTUOJA SU PROFSĄJUNGOMIS (PAPILDYTA)

2016-08-13

Rugpjūčio 11 d. premjeras Algirdas Butkevičius susitiko su profsąjungų atstovais, kad - po to, kai prezidentė D.Grybauskaitė vetavo birželio 21 d. Seimo priimtą Darbo kodeksą - "išgirstų" profsąjungų poziciją dėl jo.

Susitikime dalyvavo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, profesinės sąjungos „Solidarumas“ ir Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos atstovai (lrv.lt nuotr.)

Vyriausybės tinklalapyje cituojamas A.Butkevičius teigia, kad susitikime buvęs pristatytas paketas, kuris esą garantuos "didesnę socialinę apsaugą" darbuotojams.

Pasak premjero, "profsąjungų atstovai artimiausiu metu (su paketu -red.) susipažins išsamiau, ir tada vėl susitiksime toliau diskutuoti, kaip galime užtikrinti darbo santykių lankstumą ir tuo pačiu dirbančiųjų socialines garantijas“.

Susitarta, jog kitas susitikimas vyks paskutinę rugpjūčio savaitę. Tada turėtų būti pasirašytas susitarimas dėl susitikime svarstytų abiejų pusių siūlymų.

Į Vyriausybės siūlomą paketą įeiną tokie pasiūlymai, kaip grįžimas prie nuostatos, kad darbuotojas individualiuose santykiuose laikomas silpnesniąja šalimi (tai reiškia, kad konflikto atveju sprendimas taikomas darbuotojo naudai), dvigubinamos išeitinės išmokos, nustatytos Seime priimate Darbo kodekse, suteikiama pirmumo teisė būti paliktiems darbe tiems, kurie augina neįgalų vaiką iki 18 metų amžiaus, atsisakoma nenustatytos apimties darbo sutarties, suteikiama pirmenybės teisė pasirinkti atostogas darbuotojams, auginantiems bent vieną vaiką iki 14 metų amžiaus, taip pat vienišiems dirbantiems tėvams pailginti atostogas bei įspėjimo apie atleidimo iš darbo terminą.

Pasak Vyriausybės tinklalapio, "susitikimo šalys pažymėjo, kad siekia bendro tikslo – užtikrinti, kad Lietuvoje būtų kuriamos gerai apmokamos darbo vietos, o darbuotojai jaustųsi saugūs".

Be to, premjeras taip pat pasiūlė raštišką susitarimą dėl naujų pakeitimų. A. Butkevičius tikisi, kad tai turėtų garantuoti, jog "Seimas į susitarimus atsižvelgs ir jų neiškraipys".

Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė sutiko, kad darbo santykius modernizuoti būtina, bet įvertinant visas pataisas.

„Mes nesitraukiame nuo to, ką siūlėme. Manau, kai kurie patarėjai jo (A. Butkevičiaus – red.) nuomonę formuoja neteisingai. "Susitikime jis turbūt suprato tai, kas susiję su nulinėmis darbo sutartimis, apie laikiną įdarbinimą daug dalykų išsiaiškinome. Per praktinius pavyzdžius pavyko išaiškinti ir, manau, kad pozityvia kryptimi viskas pajudėjo“, – DELFI kalbėjo G. Gruzdienė.

„Pirmą kartą išgirdome iš premjero, kad jis suprato, kodėl mūsų tai netenkina, (...) ir nusprendėme susitikti po savaitės ir priimti galutinius sprendimus dėl Darbo kodekso (...) Jeigu jis būtų priimtas rudenį, mus visiškai tenkintų, bet kyla klausimas, koks tai bus įstatymas. Jeigu toks įstatymas su tomis pastabomis, kurias mums pareiškė, tai būtų visiškai gerai, bet jei ne su tomis pastabomis, tada gal ir reikėtų atidėti kitai Seimo kadencijai“, – "Lietuvos rytui" sakė A.Černiauskas.

Seimo rudens sesija prasideda rugsėjo 10 dieną.

Šaltiniai: lrv.lt; delfi.lt, lrytas.lt


Komentarai (5)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink