gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

DARBUOTOJAMS NEPALANKUS DARBO KODEKSAS „PRASTUMTAS“

2016-09-14

Nepaisant visų profesinių sąjungų ir kitų visuomeninių organizacijų bei judėjimų pastangų, rugsėjo 14 d. Seimas priėmė tokį Darbo kodeksą, kuriam buvo pritrata birželio 21 d., t.y. prezidentės veto buvo atmestas.  Nors iki pietų posėdžiavęs Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė prezidentės pasiūlymams dėl Darbo kodekso, tačiau daugumos valdančių partijų (Socialdemokratų, Darbo ir „Tvarka ir teisingumas“) ir Liberalų sąjūdžio frakcijų narių balsų pakako veto atmesti. 74 parlamentarai balsavo už pasiūlymą priimti visą Darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymą be pakeitimų, prieš – 39, susilaikė 10.

Beje, Seimo nariai žada greitai taisyti priimtą įstatymą, kad iki Naujųjų jis jau būtų tinkamas visoms pusėms, o socialiniuose tinkluose žmonės žada nebalsuoti už minėtas partijas per Seimo rinkimus ir svarsto apie emigraciją.

„Tiesiog net nėra ką pasakyti... .Už veto atmetimą balsavo 74 Seimo nariai... Būtent tokiam skaičiui visai nesvarbūs Lietuvos darbuotojai.... Apmaudu. Nepamiršime to per rinkimus“, - toks įrašas po balsavimo atsirado Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos Facebook paskyroje.

"Šiandien galutinai supratau, kad gyvenu šalyje, kurioje nenoriu gyvent. Jei užtektų valios (deja, kiek save žinau, jos neužteks) reikėtų emigruoti. Gėda už tokį Seimą. Gėda už valstybę, kurioje apskritai nesama politinės kairės. Ji yra.. bet tik gatvėje. Jos nėra valdžioje. Ir niekad nebuvo per nepriklausomos valstybės gyvavimo metus. Ir tai yra šios šalies tragedija, atvesianti ją į pražūtį", - tame pačiame tinkle rašo kitas pilietis.

Naujajame Darbo kodekse neliko nuostatos, jog darbuotojas yra silpnesnė darbo ginčų šalis, sumažintos socialinės garantijos socialiai pažeidžiamiems žmonėms – neįgaliesiems, vieniems vaikus auginantiems, nepilnamečiams, sulaukusiems pensinio amžiaus, kenksmingomis sąlygomis ar naktimis dirbantiems asmenims.

Dokumente taip pat įtvirtintos ir smarkiai profsąjungų kritikuotos vadinamosios nulio valandų darbo sutartys, įteisinamos terminuotos sutartys nuolatiniam darbui, sumažintos išeitinės išmokos bei įsėjimo dėl atleidimo iš darbo terminai, padidinta maksimali viršvalandžių trukmė.

Nemažai pakeitimų laukia ir darbuotojų atstovų, jais bus laikomi profesinė sąjunga, darbo taryba ar darbuotojų patikėtinis, darbo tarybos darbdavio iniciatyva turės būti sudaromos visose darbovietėse, kuriose darbuotojų skaičius 20 ir daugiau, taip pat nustatyta nauja Trišalė tarybos formavimo tvarka.

Darbo kodeksas įsigalios nuo 2017 m. sausio 1 d. Visas dokumentas čia.

Nuotr.: 2012 m. Gegužės 1-osios socdemų maršas su šūkiu "Kubilius išvarė, MES sugrąžinsime!"...

 PN inf.Komentarai (4)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink