gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

PRANCŪZIJOJE PROTESTAI NESILIAUJA IR PRIĖMUS DARBO ĮSTATYMĄ

2016-09-16

Rugsėjo 15 d. Prancūzijos sostinėje Paryžiuje ir kituose miestuose įvyko protestuotojų prieš naują darbo santykių reformą susidūrimai su policija. Žiniasklaida praneša, kad Paryžiuje demonstracijoje, kuri iš pradžių buvo taiki, dalyvavo apie 13 tūkst., visoje šalyje – apie 100 tūkst. žmonių. Kilus neramumams, policija panaudojo ašarines dujas ir apsvaiginti skirtas granatas. Pranešama, jog sužeista 12 žmonių, mažiausiai 15 buvo sulaikyti.

Tuo tarpu tūkstančiai profesinių sąjungų aktyvistų taikiai žygiavo per Paryžių. Profesinės sąjungos CGT lyderis Philippe Martinez žiniasklaidai sakė, kad jis pasiryžęs prieš naująjį įstatymą toliau kovoti šalies teismuose ir įmonių lygiu. Anot jo, darbuotojai turėtų ir toliau „nagais ir dantimis“ kovoti, kad įstatymas būtų atšauktas.

Profsąjungos siekia anuliuoti socialistų vyriausybės planus taikyti liberalesnius darbo įstatymus, kurie darbdaviams suteikia daugiau laisvės pailginti darbo savaitę ir atleisti darbuotojų. Prancūzijos prezidento François Hollande teigimu, pakeitus nelanksčius šalies darbo įstatymus liberalesniais, sumažės nedarbas ir padaugės investicijų. Profesinės sąjungos tuo tarpu teigia, kad naujieji įstatymai – tai didžiulis smūgis sunkiai laimėtoms darbuotojų teisėms ir derybinėms galioms.

Kairiųjų opozicijos pasipriešinimas darbo reformai buvo toks didelis, jog vyriausybė buvo priversta priimti įstatymą specialiuoju dekretu.

Vakarykštė protesto akcija – 14 per pastaruosius 6 mėn.

Pagal dw.com, EPA/UPG nuotr.

PN inf.Komentarai (0)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink