gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

CETA BULDOZERIS – JAU EP

2016-11-29

Lapkričio 28 d. 455 Europos ir Kanados visuomeninės organizacijos paskelbė raginimą parlamentams atmesti CETA – ES ir Kanados išsamųjį ekonomikos ir prekybos susitarimą.

Tarp jų – 11 organizacijų iš Lietuvos, kurių net devynios yra profesinės sąjungos. Tai – AB „Švyturys“ profesinė sąjunga, Kauno regiono energetinių įmonių jungtinė darbininkų profsąjunga, Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija, Lietuvos jūrininkų profesinė sąjunga, Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjunga, LRT darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga, UAB „Šiaulių energetikos statyba“ profesinė sąjunga, Vaistinių darbuotojų profesinė sąjunga.

Pareiškime kreipiamasi į ES, Kanados, nacionalinius ir regioninius parlamentus, kurie turės ratifikuoti CETA, kad šie nuo susitarimo keliamų grėsmių apgintų žmones, kuriems jie atstovauja.

„Primename, kad CETA suteikia investuotojams daug juridiškai garantuotų teisių, bet nenumato jokių pareigų. Tuo metu piliečiams, bendruomenėms ar profesinėms sąjungoms nenumatyta galimybių teikti ieškinius, jei korporacija pažeidžia aplinkosaugos, darbo teisės, sveikatos apsaugos, saugumo ir kitas normas. CETA susitarimu įteisinama „paralelinė“ teisingumo sistema, leidžianti investuotojams apeiti esamus įstatymus ir nepaisyti Europos valstybių įstatymų“, - teigiama naujausiame Europiečių iniciatyvos prieš TTIP ir CETA pranešime.


Europarlamentarų dauguma negirdi savo piliečių


Europiečių iniciatyvą prieš TTIP ir CETA palaikančios profesinės sąjungos, pilietinės visuomenės organizacijos Lietuvoje kreipiasi į Lietuvai atstovaujančius Europos Parlamento narius išreikšdamos susirūpinimą skuba ir išsamių debatų dėl CETA vengimu. EP nariai raginami padaryti „viską, kas įmanoma, kad Europos Parlamentas galėtų įvykdyti savo demokratinę misiją: prašome kreiptis į komitetus, kurių sudėtyje esate, su reikalavimu ieškoti galimybių skirti daugiau laiko parlamentiniams debatams dėl CETA“.

Deja, lapkričio 2 3d.  Europos Parlamentas atmetė iniciatyvą kreiptis į ES Teisingumo Teismą išaiškinimo, ar susitarime numatyta investicijų arbitražo sistema atitinka ES teisę. Šis mechanizmas atvertų naujas galimybes tarptautinėms korporacijoms bylinėtis su valstybėmis dėl verslui „nepalankių“ teisės aktų.

Europiečių iniciatyva prieš TTIP ir CETA informuoja, kad Lietuvoje rinkti europarlamentarai L. Andrikienė, P. Auštrevičius, Z. Balčytis, V. Blinkevičiūtė, V. Mazuronis ir A. Saudargas balsavo prieš siūlymą kreiptis į ES Teisingumo Teismą; R. Paksas ir B. Ropė — už; V. Tomaševski ir V. Uspaskich susilaikė; A. Guogos balsavime nebuvo.

Oficialiame EP tinklalapyje informuojama, jog dėl CETA sutarties Tarptautinės prekybos komitete bus balsuojama jau gruodžio 5 d. Komitete iš Lietuvos dirba L. Andrikienė.

Europos piliečiai turi galimybę paraginti EP narius balsuoti prieš CETA. Čia galima paprašyti 11 Lietuvoje rinktų EP narių balsuoti prieš šį susitarimą.

PN inf.Komentarai (0)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink