gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

DERAMASI DĖL GARANTIJŲ ATLEIDŽIAMIEMS DARBUOTOJAMS

2017-02-24

AB „Švyturys-Utenos alus“ vasario pradžioje paskelbė, kad atsižvelgiant į padidėsiantį alaus akcizo tarifą reorganizuoja gamybos ir logistikos padalinius Klaipėdoje ir perskirsto gamybos pajėgumus. Pranešta, kad darbo neteks 20 žmonių.

Tuoj po to prasidėjo profesinių sąjungų ir vadovybės derybos, kuriomis siekiama rasti abi šalis tenkinantį sprendimą. Vasario 20 d. įvykusiame susitikime profesinės sąjungos įmonės generaliniam direktoriui Rolandui Viršilui pristatė savo pasiūlymus. Pasak AB „Švyturys“ profesinės sąjungos pirmininko Raimondo Tamošausko, vadovybė iš dalies atsižvelgė į pasiūlymus, tačiau „dar yra svarbių klausimų, į kuriuos neatsakyta“.

Darbuotojų atstovai pageidauja, kad būtų atsižvelgta į socialiai jautrias darbuotojų grupes. „Siūlome padidinti išmokas darbuotojams, kuriems iki pensijos liko penki ir mažiau metų, atsižvelgti į turimų vaikų skaičių, padidinti išmokas sergantiems onkologine liga. Taip pat norime, kad pirmi šiuo pasiūlymu pasinaudotų savanoriai. Vadovaujantis kolektyvine sutartimi išeitinės išmokos didinamos 30 proc., taip pat įspėjimo laikotarpis yra 3 arba 4 mėnesiai, atlyginimas už kuriuos būtų įtrauktas į išeitinę kompensaciją“, - portalui lprofsajungos.lt sakė R. Tamošauskas.

Su gautu bendrovės vadovybės atsakymu profesinė sąjunga supažindino darbuotojus, o kitą savaitę bus tariamasi, ar administracijos pasiūlymas yra priimtinas jiems.

Anot R. Tamošausko, jis abejojantis, ar reorganizacija daroma dėl keliamų akcizų. Jo manymu, visa alaus gamyba tiesiog bus perkelta į Uteną: „Tai - kapitalistai, jie tieisog žiūri, kur pigiau gaminti“.

Klaipėdoje ir Utenoje veikiančioms profsąjungoms priklauso daugiau nei pusė gamyboje dirbančių darbuotojų.

lprofsajungos.lt inf.

Komentarai (0)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink