gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

„ACHEMOS“ PROFSĄJUNGOS PRADĖJO JUNGIMOSI PROCESUS

2017-03-22

AB „Achema“ nuo seno veikia dvi profesinės sąjungos: AB „Achema“ darbininkų sąjunga ir Achemos darbuotojų profesinė sąjunga (įeina į Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos sudėtį). Jos jau beveik dešimtmetį bendradarbiauja pasitelkus profesinių sąjungų administraciją, kurios vadove nuo jos atsiradimo dirba Birutė Daškevičienė.

Logiška, kad ilgainiui dvi identiška veikla užsiimančios profsąjungos anksčiau ar vėliau turėjo pasiryžti tapti viena organizacija. Šių metų vasarį abiejų profesinių sąjungų sudaryta derybinė grupė parengė pasiūlymus, kaip galėtų būti sujungtos abi organizacijos.

PN žiniomis, kelias link šių procesų nebuvo lengvas. Achemos profesinių sąjungų administracijos vadovė B. Daškevičienė leidinyje „Profsąjungų žinos“ agituoja darbuotojus – profsąjungų narius – konferencijose balsuoti už organizacijų susijungimą: „Taip atsirastų galimybė suburti narius į vieną skaitlingą darinį, išsirinkti nuo darbdavio nepriklausomą pirmininką, racionaliau – orientuojantis į kokybiškas paslaugas nariams – naudoti lėšas. Pagaliau – sustiprinti profsąjunginį judėjimą“.

Achemos ir Naftininkų profesinių sąjungų leidžiamame laikraštyje B. Daškevičienė teigia, jog profsąjunginį judėjimą būtina stiprinti, nes jis išgyvenąs krizę ir tarptautiniu, ir nacionaliniais lygmenimis: „Štai Europos Parlamente, paaukojus darbuotojų interesus, pritarta stambiosioms korporacijoms palankiam ES ir Kanados laisvosios prekybos susitarimui. Lietuvos profsąjungų įtakos taip pat nepakako, kad pernai būtų sustabdytas darbuotojams visiškai nepalankaus Darbo kodekso buldozeris“.

Bendrovėje „Achema“ taip pat esama darbuotojams nepalankių tendencijų. „Iki šiol yra neišspręsti jau kelerius metus keliami su darbo užmokesčiu ir atlygio sistema susiję klausimai. Iš esmės, tiek darbuotojai, tiek darbuotojų atstovai yra maitinami pažadais. Darbuotojų atstovų teisės į informavimą ir konsultavimą bei dalyvavimą sprendimų priėmime yra įgyvendinamos tik formaliai, iš principo tik informuojant apie jau priimtus sprendimus“, - kreipimesi į „Achemos“ darbuotojus komentuoja B. Daškevičienė.

Sprendimus pritarti reorganizavimo sąlygoms jau priėmė abiejų profesinių sąjungų tarybos. Tam dar turės pritarti profsąjungų delegatai konferencijose. AB „Achema“ darbininkų sąjungos konferencija numatyta balandžio 10 d., Achemos darbuotojų profesinės sąjungos – artimiausiu metu. Abi organizacijos šiuo metu vienija virš 40 proc. bendrovės darbuotojų.

Nuotr. (iš kairės): buvęs darbininkų sąjungos pirmininkas Egidijus Budnikas, Achemos profesinių sąjungų administracijos vadovė Birutė Daškevičienė, Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Dainius Šlepetis.

lprofsajungos.ltKomentarai (2)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink