gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

LENKIJOS PEDAGOGAI - PRIEŠ KAČINSKIO REFORMĄ

2017-04-03

Penktadienį, kovo 31 d., įvyko nacionalinis Lenkijos mokytojų streikas. Protestuojama prieš valdžios stumiamą švietimo reformą.

Lenkijos mokytojų profesinė sąjunga (Związek Nauczycielstwa Polskiego), kuri inicijavo bei organizavo streiką, kreipėsi į mokinių tėvus ragindami neleisti tą dieną vaikų į mokyklą. Streike dalyvavo apie 37 proc. šalies mokyklų. Pedagogai nevedė pamokų ir neužėmė vaikų, kurių dalis į mokyklas atėjo.

Švietimo reforma, kurios autorė yra Jaroslavo Kačinskio vadovaujama valdančioji "Teisės ir teisingumo" (Prawo i Sprawiedliwość) partija, mokytojų bei ekspertų nuomone, sukels chaosą švietimo sektoriuje ir išmes į gatvę ne mažiau kaip 30 tūkstančių labai kvalifikuotų pedagogų.

Protestuotojai reikalauja, kad valdžia garantuotų pedagogų užimtumą iki 2022 metų ir kad 10-čia procentų pakeltų bazinę mokytojo algą.

Šiuo metu Lenkijos švietimo sistema atrodo šitaip: 6 metų pagrindinė mokykla, 3 metų gimnazija (nepilnas vidurinis išsilavinimas) ir 3 metų licėjus (pilnas vidurinis išsilavinimas). J.Kačinskio reforma numato panaikinti gimnazijas ir pailginti mokymosi laiką pagrindinėje mokykloje (iki 8 metų) ir licėjuje (iki 4 metų).

"Šiandien mes protestuojame ir moksleivių vardu, kadangi jie, kaip ir pedagogai, yra švietimo sistemos dalis. Labai tikimės, kad mus palaikys bei supras mokinių tėvai", - leidiniui wyborcza.pl pareiškė profesinės sąjungos pirmininkas Sławomir Broniarz. Pasak pedagogų lyderio, ir už dabartinį atlyginimą nenusipirksi dviračio, kurio reikėtų norint suspėti į pamokas keliose mokyklose, kad susidarytum normalų mokytojo darbo krūvį.

"Tai ne paskutinis mūsų žodis, - kalbėjo Sławomir Broniarz. - Mes nesileisime užpjudomi!"

wyborcza.pl nuotr.

lprofsajungos.ltKomentarai (0)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink