gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

PROTESTAS, LYDIMAS PAVASARIO NUOTAIKOS (Vaizdo įrašas)

2017-04-11

Pirmadienį, balandžio 10 d., pirmą Velykų atostogų dieną, aikštę prieš Švietimo ir mokslo ministeriją užplūdo mokinių minia. Skaisčiai šviečiant pavasario saulei, čiulbant moliniams paukščiukams, įvyko įžanginė "Viešos konsultacijos" "Ar ilgiau yra geriau?" dalis. (Vaizdo įrašas)

Prieš tūkstantinę minią su palyda išėjo ministrė Jurgita Petrauskienė, ir, atvykusius simboliškai pavaišinusi keliais krepšeliais vaisių, pirmoji kreipėsi į protestuotojus. Ji pradėjo vaikams ir pedagogams aiškinti, kad Lietuvos švietimas vertas dvejetuko, todėl reikią pailginti mokymosi laiką. "Mokslo šaknys karčios, bet vaisiai saldūs", - argumentavo ministrė. Deja, ministrės argumentacija mitingo dalyvių nepatenkino - jie į tai atsakė nepritariamu gaudesiu.


Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas veikiai perėmė iš ministrės mikrofoną. Jis įteikė ministrei popierinę paukštę - "laisvės simbolį" ir paprašė neuždaryti vaikų "į termosą", netrumpinti jų vasaros. Švietimo krizės priežasčių kalbėtojas parekomendavo ieškoti pačios ministerijos vadovavimo stiliuje bei metoduose.


Nors J.Petrauskienė ir kiti valdžios atstovai buvo pasirengę toliau tęsti diskusiją prie ministerijos būstinės, A.Navickas čia pat pasiūlė susirinkusiems pabalsuoti, ar jie sutinka, kad mokslo metai būtų pailginti. Miniai audringai pabalsavus prieš, buvo paskelbta, jog "viešoji konsultacija" toliau bus tęsiama prie Vyriausybės būstinės.

Tūkstantinė minia Katedros aikšte ir Gedimino prospektu nužygiavo į Vinco Kudirkos aikštę, kur renginys buvo tęsiamas.


Protesto akcijos organizatoriai - LŠDPS, Vilniaus švietimo profesinė sąjunga ir asociacija „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris.

lprofsajungos.ltKomentarai (0)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink