gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

ŠVIETIMO PROFSĄJUNGOS VASARĄ NEŽADA ILSĖTIS

2017-06-12

Kol vyriausybėje dėliojamas valstybės biudžeto 2018 m. projektas, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos prabilo apie konfliktą su valdžios atstovais. Birželio 8 d. surengtoje viešoje spaudos konferencijoje prie Švietimo ir mokslo ministerijos penkių profsąjungų atstovai išreiškė nepasitenkinimą švietimo politika, kurios principai esą nesikeičia: reikalaujama kokybės, o investuoti į ją nežadama. Švietimo bendruomenę piktina tai, jog vykdančioji valdžia pedagogų atlyginimo didinimą sieja su radikaliu jų skaičiaus mažinimu. Jei nebūsią išgirsti, profsąjungų atstovai žada visuotinį mitingą birželio 28 d. prie Vyriausybės, kuriai bus įteikti reikalavimai.

O birželio 15 d., 11-14 val., Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS) Vilniuje rengia „eitynes-protesto akciją prieš aukštojo mokslo skurdinimą, neoliberalią socialinę politiką, antidemokratišką mokslo reformą“.

Kritikuodami švietimo politiką profsąjungų atstovai mini ir derybų dėl švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties vilkinimą. Anot spaudos konferencijoje kalbėjusio Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininko Audriaus Jurgelevičiaus, švietimo ir mokslo ministerijos vadovybė, „keliaklupsčiaudama prieš Finansų ministeriją ir jos klerkus“, vengia prisiimti net menkiausius įsipareigojimus. Jo teigimu, dėl to atidedamos visos planuojamos reformos – etatinio mokytojų darbo apmokėjimo įvedimas, mokyklų finansavimo modelio keitimas (iš mokinio – į klasės krepšelį), kas pagerintų mokytojų finansinę padėtį bei kokybišką ugdymą padarytų labiau prieinamu visiems vaikams.

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, be kita ko, kritikuojama ir dėl vengimo susitikti su socialiniais partneriais. Pasak Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) vadovo Eugenijaus Jesino, „nė viena Švietimo ir mokslo ministerijos vadovybė taip neignoravo profesinių sąjungų, kaip ši“.

Kaip informuojama LŠĮPS tinklalapyje, šią savaitę profesinių sąjungų atstovai ketina susitikti su premjeru Sauliumi Skverneliu. „Priklausomai nuo to, kokie rezultatai bus pasiekti būsimame susitikime, bus sprendžiama apie mitingo rengimo galimybes“, - teigiama pranešime.

lprofsajungos.lt inf.
Komentarai (5)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink