gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

BE TEISIŲ IR DARBE, IR GATVĖJE (reikalingas palaikymas)

2017-06-16

Jau rašėme apie tai, kaip „Gyvenimas per brangus“ (GPB) solidarumo tinklas kovoja prieš neteisybę darbe. Šio tinklo nariai net kelis mėnesius protestavo prieš darbuotojams organizuotis neleidusį ir darbuotojo algą nuvogusį restoraną „Casa Della Pasta“. Prie jo buvo rengiami piketai, kol galiausiai dviem atleistiems darbuotojams buvo sumokėti priklausę atlyginimai.

Tačiau policija pradėjo tyrimą dėl Susirinkimų įstatymo pažeidimų, neva proteste dalyvavo daugiau žmonių nei leidžiama rinktis be savivaldybės leidimo. „Kai reikalaujame teisių darbe, – mus išmeta į gatvę. Kai reikalaujame teisių gatvėje, – mus paduoda į teismą“, - konstatuoja DGB ir kviečia į visa tai atsakyti solidarumu.

Birželio 21 d., 9.30, Kauno apylinkės teisme (Laisvės al. 103), 108 salėje, bus nagrinėjama byla, kurioje atsakovas – vienas iš „Gyvenimas per brangus“ solidarumo tinklo narių. Galintieji kviečiami dalyvauti teismo posėdyje, negalintieji - rašyti palaikančius laiškus ir pan.

Numatyta bauda - 370 eurų, t.y., 35 eurais daugiau, nei minimali mėnesio alga „į rankas“.

„Ką daryti situacijoje, kurioje, protestuodamas dėl neišmokėto minimalaus mėnesinio atlyginimo, rizikuoji gauti baudą, didesnę nei alga? Mūsų atsakas - solidarumas. Solidarumą pademonstruoti galite šiais būdais:

* jei tik galite, sudalyvauti viešame teismo posėdyje. Prieš šaltą instituciją stovėti daug smagiau, kai teismo salėje nebelieka vietos atsisėsti.

* Jei negalite, pasidalinti šiuo kvietimu su kitais, paviešinti jį savo Facebook paskyroje, parašyti palaikantį el. laišką į gyvenimasperbrangus@gmail.com, susisiekti su pažįstamais žurnalistais ar teisininkais“, - rašoma Facebook tinkle sukurtame renginyje „Pasimatysim teisme“. 

Daugiau informacijos apie „Casa Della Pasta“ istoriją – gyvenimasperbrangus.lt

Nuotr. Iš gyvenimasperbrangus.lt
Komentarai (0)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink