gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Siūlome paskaityti

VITALIJUS BALKUS: DŽIAUGIUOSI, KAD TURIME „TARYBINIŲ LAIKŲ“ DARBO KODEKSĄ

2013-09-13

aukštyn

Komentarų skaičius: 2

2013-09-29 21:51

Feliksas

Skaičiau ir net buvo laikas kai vadovavausi tarybiniu darbo kodeksu. Ir tikrai, pritariu kad net tais laikais buvo teisės normų daug geriau ginančių darbuotojų teises. O jei aplamai, tai susidaro įspūdis, kad mes nebemokame naudotis teisės aktais. Visur ir visada mums blogai ir blogai. Pabandykime laikytis darbo teisės įstatymų ir pamatysime, kad jie visai neblogi. kartoju tik reikia išmokti visiems juo naudotis... O LABIAUSIAI DARBDAVIAMS. O atsikratyti nevykėlių, degradavusių asmenų galima ir labai paprasta, tik reikia išpildyti visus DK reikalavimus. Bet , deja, daug jėgų ir energijos eikvojama atsikratyti aktyvių profsąjungų veikėjų ( A.Valtas. A.Kavaliauskaitė ir t.t.), kai tuo tarpu būtų kaip tik ta energija nukreipta tikrai darbo drausmei užtikrinti.


2013-09-13 13:00

Js

Delfyje rugsėjo 13 d. atsiliepė ir prof. R.Lazutka, kuris rašo:

Ponia Milda Dargužaitė, VšĮ „Investuok Lietuvoje” vadovė paskelbė, kad Darbo kodeksas – Tarybų Sąjungos palikimas ir juo skriaudžiami darbuotojai. Autorė kviečia reikalauti esminės Darbo kodekso reformos, nes nustatė jo panašumą į „1973 m. Tarybų Sąjungos Respublikos darbo įstatymų kodeksą“.

Prisipažinsiu, neskaičiau Tarybų Sąjungos kodeksų, tačiau nenustebčiau Stalino konstitucijoje radęs daugumą universalių žmogaus teisių. Ir ką? Ar tuomet, demokratinės visuomenės, turėtume jas išbraukyti iš savųjų?

Toli gražu ne „kietais“ argumentais vertas diskusijos p. M. Dargužaitės rašinys. Tačiau jis tikrai geras tuo, kad bent išvardija, kas tame „Tarybų Sąjungos palikime“ jai nepatinka. Kiti kalbėtojai ta tema paprastai apsiriboja monotonišku „darbo santykių liberalizavimo“ termino kartojimu.

Taigi, autorei nepatinka, kad darbdaviai „negali įdarbinti tinkamų darbuotojų ir atsisveikinti su tinginiais, atleisdami potencialiai piktybišką darbuotoja turi nuskriausti pavyzdinius, turi globoti 10 socialiai jautrių darbuotojų grupių, nėra galimybių sezoniniam, teminuotam darbui ir viršvalandžiams.” Ką gi, tai išgirdus, susidaro įspūdis, kad p. M.Dargužaitė gal ir teskaitė tik tarybinį ar dar kokį, bet tikrai ne Nepriklausomos Lietuvos Darbo kodeksą (DK). Pažiūrėkime nuosekliau.


Vardas: El. paštas:
Siūlome paskaityti


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink