gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Siūlome paskaityti

atgalTUŠČIŲ PUODŲ PROTESTAS PRIEŠ TAUPYMO POLITIKĄ

2012-11-12
Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) vykdomasis komitetas 2012 m. lapkričio 14 dieną paskelbė Veiksmų ir solidarumo diena. Europos profesinių sąjungų judėjimas kviečiamas mobilizuotis, rengti streikus, demonstracijas, eitynes ir kitas akcijas, ir palaikyti ETUC proteguojamą socialinės Europos politiką.

Lietuvos fašistuojančiai valdžiai paklusnūs teismai faktiškai uždraudė Vilniaus transportininkų lapkričio 14-osios streiką, o kitos šalies profsąjungos iki šiol nepranešė apie dalyvavimą europinėje Veiksmų ir solidarumo dienoje. Tuo tarpu kairiųjų visuomeninių judėjimų grupė lapkričio 14 d. nutarė surengti akciją "Tuščių puodų protestas prieš taupymo politiką".

Eitynės prasidės lapkričio 14 d., 12 val., V. Kudirkos aikštėje prie

Lietuvos Vyriausybės.

Publikuojame akcijos rengėjų pranešimą.

 

Kreipiamės į visus laiminguosius, kurie džiaugiasi Lietuvoje vykdoma taupymo politika. Kviečiame juos į linksmas "diržų veržimo" pasekmes pajutusių Lietuvos gyventojų eitynes!

Daugelio Europos šalių, kuriose vykdomas griežtas taupymo kursas, politikai pristato Lietuvą kaip efektyvios "diržų veržimo" strategijos pavyzdį. Lietuvos "taupymo stebuklas" tapo oficialia politinės propagandos kliše, dažnai eksploatuojama tarptautinėje spaudoje. Lietuviai Europoje šiandien yra žinomi kaip žmonės, sutikę kentėti, dirbti mažai apmokamą darbą ir gyventi skurdo sąlygomis.

 

"Diržų veržimo" pasekmės Lietuvoje - akivaizdžios. Ketverius metus vykdoma klaidinga ekonominė politika labai nuskurdino žmones ir privertė juos dar masiškiau emigruoti. Per pastaruosius ketverius metus iš Lietuvos emigravo 195,5 tūkst. žmonių, tačiau likusiems dėl to geriau nepasidarė. Daugiau kaip 350 tūkst. Lietuvos gyventojų neturi pakankamai maisto ir nuolat alkanauja. Oficialus bedarbių skaičius Lietuvoje jau seniai peržengė 200 tūkst. žmonių ribą. Apie 13 proc. lietuvių per artimiausius metus ketina išvykti ir ieškotis darbo užsienyje.

 

Todėl kviečiame Lietuvos "taupymo stebuklo" aukas susirinkti kartu ir parodyti, kad taupymo politika Lietuvoje nepagerino padėties, o atnešė tik emigraciją ir skurdą.

2012 m. lapkričio 14 d. Graikijoje, Ispanijoje, Portugalijoje ir Kipre vyks visuotiniai streikai, nukreipti prieš taupymo politiką, o kitose Europos šalyse - solidarumo demonstracijos. Prisidėkime prie jų parodydami gyvus taupymo politikos "sėkmės" pavyzdžius! Pasakykime, kad "diržų veržimo" politika neveikia - sumažinus socialines išlaidas turtingi tampa dar turtingesni, o skurdžiai gyvenantys dar labiau nuskursta.

 

Eitynės prasidės lapkričio 14 d., 12 val., V. Kudirkos aikštėje prie Lietuvos Vyriausybės. Eitynių dalyviai pražygiuos pro Prezidentūrą S. Daukanto a., Graikijos ambasadą Rūdninkų g. ir Ispanijos ambasadą Algirdo g.

 

Eitynių organizatoriai prašo atsinešti tuščių puodų, keptuvių, šaukštų. Tuščių puodų skambesys, itin populiarus Pietų Europos šalyse, kuriose nuolat vyksta "cacerolazo"- "puodų barškinimo" protestai, primins Lietuvos politikams ir užsienio šalių ambasadoriams, kad Lietuvos gyventojai neketina taikstytis su nežmoniška "diržų veržimo" politika.Komentarai (4)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink