gegužį gavome 30 € Jūsų paramos
ŽVILGSNIS Į TAI, KAS ŠALIES ŽINIASKLAIDOJE DAŽNIAUSIAI LIEKA ŠEŠĖLYJE!
Naujienų paieška:    

Naujienos

OKUPANTŲ JUDĖJIMAS PLINTA

2012-01-26

Po visas šalis plinta judėjimas „Occupy X“ (Užimk), nukreiptas prieš pasaulio galinguosius, kurie, sudarydami tik 1 proc. planetos gyventojų, susigrobė daugumą jos kapitalo.

 

 Už ekonominį ir socialinį teisingumą kovojančių ir tiesioginę demokratiją propaguojančių žmonių randasi net ir vadinamosiose gerovės valstybėse, tokiose kaip Suomija ar Švedija.

 

Pastarosios šalies sostinėje Stokholme, centre, visai netoli karališkųjų rūmų įsikūręs palapinių miestelis skelbia žinią, kad kapitalistinė sistema jau atgyvenusi.


Panašu, kad žiemą palapinėse niekas negyvena, tačiau pagal pranešimus skelbimų lentoje matyti, kad susitikimai čia vyksta reguliariai.

 

Palapinių miestelis su judėjimo aktyvistais įsikūrė ir Šveicarijos mieste Davose, kur šiuo metu vyksta pasaulio ekonomikos forumas.

 

Ten, kur miesto centre nedygsta palapinės, kuriamos interneto svetainės. Neseniai portalas „Užimk Vilnių“ www.uzimk.lt startavo ir Lietuvoje.

 

Judėjimas kilo Ispanijoje 2011 m. pavasarį, po to nukeliavo iki JAV, kur paplito „Occupy Wall Street“ vardu, Londone taip pat įsikūrė palapinių miestelis Šv.Pauliaus skvere, naujienos iš vieno ar kito miesto "Occupy" vardu mus pasiekia ir toliau.

 

Taigi judėjimas neišsikvepia ir nors jis dar neįgavo masinio reiškinio pobūdžio, bet, atrodo, kiekviena šalis turi savo didesnę ar mažesnę „Užimk“ iniciatyvinę grupę.

 

Iš „Occupy Stockholm“ palapinių miestelio: „Sistemos klaida: kapitalizmas žlugo, instaliuok naują sistemą“.

 

Galerijoje -R.Motiejūnaitės-Pekkinen nuotr. 
Komentarai (2)
Vardas: El. paštas:
atgal


AutomobiliuDALYS24.lt

Sprendimas: PromoLink